Recent Content by Pecus

  1. Pecus

    Pomoc TS-431 nie wstaje. Qfinder go także die widzi.

    Chętnie bym Ci rozszyfrował, ale już sobie poradziłeś :) A jeśli masz jakieś pytania co do samej procedury reanimacji, to .... nic już nie pamiętam :) Dlatego starałem się wszystko opisywać w miarę prac, to także zapis dla mnie, jakby się ponownie coś stało. Powodzenia.
  2. Pecus

    Pomoc TS-451+ ciągła praca dysków, hdparm -y usypia tylko na chwilę

    A ja odinstalowałem jednak HBS 3, bo jak się okazało przykrywa on tylko poprzednią aplikację, która może i ma mniej możliwości, ale mi do jednej synchronizacji po RSYNC tygodniowo wystarcza. No i przez dwa tygodnie było O.K. A od paru dni znowu dyski pracują bez przerwy - stukając co...
  3. Pecus

    Pomoc TS-451+ ciągła praca dysków, hdparm -y usypia tylko na chwilę

    U mnie opkg nie występuje :P A do tego HBS 3 używam raz w tygodniu do wykonania backupu (w końcu do tego jest), więc nawet jeśli to jego wina nie mogę odinstalować. Z trzeciej już strony, czekanie na cotygodniowy backup nie powinno skutkować ciągłym czytaniem/pisaniem na dyski - to nie jest...
  4. Pecus

    Pomoc TS-451+ ciągła praca dysków, hdparm -y usypia tylko na chwilę

    A u mnie na moim 451 problem powrócił jakiś miesiąc temu. Bo może i na forum nie jesteśmy zwolennikami usypiania dysków, ale bez jaj! Żeby system mający 8GB RAM i uruchomione tylko SMB i NFS nie potrafił działać bez ciągłego "chrobotania" dyskami? Oczywiście w sytuacji, gdy nie ma podłączonych...
  5. Pecus

    Obudowa RAID Fantec na 4 dyski 3,5" + 5 HDD Seagate 2TB (razem 10TB)

    Wystawiłem na OLX za 750zł, ale dla forumowiczów (pod warunkiem odbioru osobistego w Warszawie) cena 700zł A co to jest: Obudowa RAID Fantec QB-35US3R black mieszcząca 4 dyski twarde 3,5". Obudowa obsługuje tryby RAID0, RAID1, RAID3, RAID5, RAID10 oraz JBOD. Obecnie skonfigurowana jest jako...
  6. Pecus

    Pomoc Transmission QNAP TS-231P lub inny klient z remote na windows/android

    Dla x31 jest przecież w głównym repo QNAPa nie trzeba żadnych paczek instalować. Ops.... Sorry. Widzę, że zniknęło od czasu kiedy ostatni raz zaglądałem.
  7. Pecus

    Pomoc TS-431 nie wstaje. Qfinder go także die widzi.

    No to super, że moje wypociny na coś się komuś przydały :) Z ciekawości... miałeś dokładnie ten sam problem, czy może jakieś różnice w stosunku do mojego?
  8. Pecus

    wybór między TS-431P2 (ARM) a TS-251 (Intel) a dalsza rozbudowa

    Hm.... A ja przez 2 lata używałem TS-431 z 4 dyskami w RAID5 w środku i do tego na zewnątrz po USB przez ekstender USB z HUBem 4 dodatkowe dyski USB i UPS. Ekstender dlatego, że już miałem miejsce na dyski zewnętrzne i UPS ponad 5m od miejsca, gdzie postawiłem NASa. I wszystkie te dyski od razu...
  9. Pecus

    wybór między TS-431P2 (ARM) a TS-251 (Intel) a dalsza rozbudowa

    Wypowiem się i ja bo się nie znam :) Mam i używam 3 różne NASy QNAPa. W kolejności zakupu: TS-431, TS-119 i TS-451 i do celów opisanych przez autora wątku (czyli bez serwera mediów, bo to i tak nigdy nie działa lepiej niż dedykowany player czytający po SMB czy NFS (używam kilka modeli...
  10. Pecus

    Pomoc Pamięć wymiany

    Mam ten sam problem, pamięć wymiany jest na SSD i dwóch HDD (bo tak QTS sobie zrobił). W helpie jest nawet info, że SSD ma priorytet, a u mnie najpierw swap zrzuca się na HDDki, swap na SSD zawsze ma zajętość 0b. Poradziłem sobie wyłączając partycje swap na HDD i zostawiając tylko SSD (tutaj...
  11. Pecus

    Pomoc Klient FTP dla TS-251

    Po prawej masz pomarańczowy "guzik" na Twoim obrazku jest na nim etykieta "Szukaj" i go zasłania. Ten "guzik" to właśnie menu "Zdalna instalacja" :)
  12. Pecus

    Pomoc Klient FTP dla TS-251

    W wersji "polskiej" jest menu "Zdalna instalacja" a w nim opcja "Utwórz zdalną instalację". Świetne tłumaczenie :P
  13. Pecus

    Pomoc Przeniesienie Dysku z TS-251+ do TS-453Be

    Przekładałem z TS-431 do TS-451 (inne architektury procesorów) i zadziałało od razu (chwile dłużej się uruchamiał bo zrobił migrację systemu operacyjnego z Arma na Intela dociągając sobie sam wszystko z internetu). Po zalogowaniu pojawiło się tylko dodatkowe info o przeprowadzonej migracji i...
  14. Pecus

    Pomoc Jaki format dźwięku przestrzennego wspiera Chromecast 2?

    Stawiam na ten spliter/konwerter. Miałem takiego chińczyka i mimo zapewnień o dźwięku przestrzennym - na spdif i (co oczywiste) na wyjściu analogowym zawsze był downmix stereo. Co więcej, przy przełączniku w pozycji stereo na wyjściu HDMI też dawał downmix w PCM. Sprawdź co masz bezpośrednio na...
  15. Pecus

    Uszkodzony dysk WD RED, płytkę elektroniki lub samo złącze SATA z takiego dysku.

    Wiem, dlatego piszę TANIO kupię :) Dysków mam w nadmiarze, na tym mi jakość szczególnie nie zależy (poza tym, że jest nowy), to raczej takie małe wyzwanie serwisowe. Jak mam zapłacić konkretne pieniądze, za coś, co i tak może mi nie wyjść, to wolę kupić nowy dysk. Dlatego pytam o kompletnie...