Recent Content by pepus

  1. pepus

    Pomoc Tablica WeKan

    upss. a bo wiesz... tam po angielsku jest, a to nie tak łatwo... :ROFLMAO: na razie zostaje ten wekan, a ubuntu jeszcze mi się do innych celów przyda. Dzięki za wszystko.
  2. pepus

    Pomoc Tablica WeKan

    Ja tego potrzebuję jednak do firmy, i staramy się nie kopać dołków pod sobą. wchodzisz na stronę taiga.io, klik w cennik i już widzisz co nie jest darmowe, np. 15 użytkowników, itd... zadowolę się jednak wekan'em na razie. :) Miłego dnia wszystkim.
  3. pepus

    Pomoc Tablica WeKan

    Podsumowanie. Taiga nie do końca jest darmowa. Uruchomiłem wekan ale na maszynie wirtualnej z Ubuntu. Zobaczymy czy się przyjmie w firmie. Kontener po zachęcających komentarzach sobie odpuściłem. :) na razie temat zamknięty.
  4. pepus

    Pomoc Tablica WeKan

    Dzięki za odpowiedzi, i sugestie. @pigers jak zwykle w swoim stylu potrafisz dodać otuchy 😉 No właśnie Jira... ma być takie samo, ale za darmo, na już. no to jadziem popatrzeć na Taigę.
  5. pepus

    Pomoc Tablica WeKan

    Dzień doberek. Tym razem próbuję zabrać się za tablicę kanban. Znalazłem projekt WeKan. docker WeKan Jakoś nie bardzo umiem się dokopać jak to zainstalować ;( Pytanie czy ktoś już przerabiał ten temat, może cokolwiek podpowiedzieć? W kontenerze czy na maszynie virtualnej? -- Pozdrawiam
  6. pepus

    Pomoc Mariadb w kontenerze i katalog na bazy

    To jeszcze tylko dodam że: wchodząc w te ustawienia kontenera kilka razy, coś tam zmieniam i zawsze "zastosuj" - to za każdym razem tworzy nowy wolumen, i za każdym razem ściąga nowy obraz :latest-1, :latest-2, itd... Jak dla mnie temat zakończony.
  7. pepus

    Pomoc Mariadb w kontenerze i katalog na bazy

    Dzień doberek. Panowie, przede wszystkim dzięki za pochylenie się nad moim tematem. pół dnia się doktoryzowałem, i takie wnioski: 1. Założenie kontenera z palca - ścieżki są poprawne, zakładanie plików/katalogów w kontenerze, albo w mojej lokalizacji, działa ok. 2. Założenie kontenera przez...
  8. pepus

    Pomoc Mariadb w kontenerze i katalog na bazy

    Jerry, dzięki za sprawdzenie, Pigers, Teraz nie mam dostępu. Sprawdzę w poniedziałek.
  9. pepus

    Pomoc Mariadb w kontenerze i katalog na bazy

    Dzień doberek. Na początek powiem tak, to mój pierwszy kontener, a jeśli chodzi o sql'a jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę, ale znam to forum, znam googla, poczytałem, założyłem, działa, lecz mam jeden problem z którym sobie nie radzę... Założenia: kontener mariadb w pierwszej puli...
  10. pepus

    Pomoc sonoff oprogramowanie

    Domoticz w kontenerze...
  11. pepus

    Pomoc Malware i qnap

    Miałem wyłączone - na tego malware nie pomogło, pogodziłem się z brakiem pewnych funkcjonalności. -- Piotr
  12. pepus

    Pomoc Jak wykonać pulę magazynową na migawki w RAID 1 Dyski 2 x 1 TB?

    Ja tam się nie znam, tylko czytam, ale już parę razy widziałem odpowiedź na takie pytanie na tym forum. Jesli podczas instalacji nie pozwolisz sformatować dysków z danymi, to pozostaną. Po to podzieliłeś dyski na system i dane żeby tak to właśnie działało. -- Piotr
  13. pepus

    Pomoc Virtualization Station - korzystanie z folderu udostępnionego/dysku wirtualnego na QNAP

    Witaj. W otoczeniu sieciowym Qnap i jego foldery powinne być widoczne. W moim zwirtualizowanym Windowsie tak jest. Piotr.
  14. pepus

    Witam

    Hejka, muszę trochę poczytać, ale pewnie pytanie też się trafi, jako że pierwszy raz dostałem w łapki qnap'a -- Piotr