Pomoc Tablica WeKan

pepus

Passing Basics
Beginner
26 Luty 2014
13
3
3
49
Opole
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Dzień doberek.

Tym razem próbuję zabrać się za tablicę kanban.
Znalazłem projekt WeKan. docker WeKan
Jakoś nie bardzo umiem się dokopać jak to zainstalować ;(
Pytanie czy ktoś już przerabiał ten temat, może cokolwiek podpowiedzieć?
W kontenerze czy na maszynie virtualnej?

--
Pozdrawiam
 
FAQ -> Platforms · wekan/wekan Wiki
dla testów można odpalić w dockerze, poprzez docker compose - Releases · wekan/wekan , rozpakuj zipa, w środku będzie plik docker-compose.yml , miłej analizy.
produkcyjnie - przez VMKe - na qnapie masz KVMa (albo import OVA jak jest).

Z doświadczenia powiem - miej pod ręką coś na uspokojenie - to nie jest łatwe nawet dla mnie .. a wiem to i owo.
Połączono posty:

bardziej przyzwoity jest Run Kanboard with Docker — Kanboard documentation
 
  • Lubię to
Reakcje: Spooky
Taiga potrafi zrobić robotę. W poprzedniej firmie używaliśmy jej produkcyjnie i się sprawdzała bez problemów - kanban, scrum, issues, epiki itd. Potem przyszła moda na Jirę ..
 
Podsumowanie.
Taiga nie do końca jest darmowa.
Uruchomiłem wekan ale na maszynie wirtualnej z Ubuntu. Zobaczymy czy się przyjmie w firmie.
Kontener po zachęcających komentarzach sobie odpuściłem. :)
na razie temat zamknięty.
 
@Silas Mariusz
W poprzedniej firmie używaliśmy jej produkcyjnie i się sprawdzała bez problemów - kanban, scrum, issues, epiki itd. Potem przyszła moda na Jirę ..

Prywatnie używam jej od dawna - głównie do rozpisywania etapów i funkcjonalności projektów. W czasie deweloperki wspieram się dodatkowo Giteą i Jenkinsem. Kiedyś robiłem przymiarkę do Gitlaba (wersja CE), ale się nie przestawiłem - m.in. jego łakomstwo na zasoby mnie odrzuciło.
 
Ja tego potrzebuję jednak do firmy, i staramy się nie kopać dołków pod sobą.
wchodzisz na stronę taiga.io, klik w cennik i już widzisz co nie jest darmowe, np. 15 użytkowników, itd...
zadowolę się jednak wekan'em na razie. :)
Miłego dnia wszystkim.
 
wchodzisz na stronę taiga.io, klik w cennik i już widzisz co nie jest darmowe, np. 15 użytkowników, itd...
taaa ?
1652425449002.png

1652425471621.png

-> 30min Setup

Gdzie wysłać FV za brak czytania ze zrozumieniem ? :D :D :D :D :D
Piątek 13tego - nie ma litości ! :>
 

Podsumowanie.
Taiga nie do końca jest darmowa.
Uruchomiłem wekan ale na maszynie wirtualnej z Ubuntu. Zobaczymy czy się przyjmie w firmie.
Kontener po zachęcających komentarzach sobie odpuściłem. :)
na razie temat zamknięty.
Napisz, proszę jak ci się sprawuje Wekan w takiej konfiguracji? Jak z wydajnością? Jak przebrnąłeś z konfiguracją. Używam Wekan z powodzeniem (i zadowoleniem ) ale na lokalnej maszynie w firmie bez dostępu z zewnątrz. Mam postawionego Debiana na WM na swoim Qnapie, wiec teoretycznie nie powinno być problemów...
 
Odpowiem sobie sam ;)
Przy konfiguracji na VS Debiana 11, wekan działa szybko i sprawnie - pracujemy jednoczesnie w 4 osoby. Sugeruję tylko zmiane domyślnego portu, przez który jest dostęp - nie znalazłem możliwości zabezpieczenia przed atakiem brute force, wiec chociaż tyle w kwestii zabezpieczeni.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wekan