Recent Content by Ruda

  1. Ruda

    Macierz raid1 NOT ACTIVe po reboocie

    409 Turbo ...
  2. Ruda

    Macierz raid1 NOT ACTIVe po reboocie

    Witam, Mam ogramny problem - zrobilem reboot - bo stracilem katalogi Qweb itd ... wyjalem 2 dyski ktore sa macierza z danymi i zostawilem tylko trzeci dysk Po reboocie katalogi sie pieknie pojawily, ale po wlozeniu spowrotem dyskow z macierza pokazuje mi, ze jest ona "Not Active" - czyli...
  3. Ruda

    Przeniesc foldery "systemowe" na inny dysk

    No wlasnie to "upgrejdowanie bylo" nierozsadne - po prostu wyjalem dysk i go sformatowalem - a faktycznie jest opcja migracji ... Ale teraz musztarda po obiedzie - Qnap nie pozwala mi stworzyc na nowo folderow "systemowych" - bo wciaz "mysli" ze je ma. A skasowac ich z poziomu systemu niemozna...
  4. Ruda

    Przeniesc foldery "systemowe" na inny dysk

    Witam, Mam 409 Std. - Upgrejdowalem ostatnio dyski i min. wymieniłem dysk, na którym są foldery "systemowe" - QWEB itd ... Jak teraz mam je ponownie utworzyć na fizycznie innym twardym dysku ? Jak macie jakies pomysly - bede super wdzieczny, Tomasz
  5. Ruda

    Problem z instalacja rtorrent'a

    A powstanie stabilna wersja na 409 ?? A moze jest jakas alternatywa dla firmowego torrenta ?
  6. Ruda

    Problem z instalacja rtorrent'a

    Witam, sciagnalem wersje na mojego Qnapa (409), rozpakowalem, rozpoczalem instalacje i dochodzi do 36% i se zatrzymuje. odczekalem pol godziny - nic. Refresh strony powoduje ponowne "proceeding" do 36 i znowu staje. Po restarcie sprzetu - to samo. Jakies pomysly jak dodac to recznie, albo moze...
  7. Ruda

    Typ macierzy a predkosc transferu

    RAID 0 - w peakach 42MB/S posting.php?mode=reply&f=37&t=306#
  8. Ruda

    Zmiana katalogu

    I co - udalo ci sie rozwiazac ten problem ? Ja bym chcial zrobic to samo ...
  9. Ruda

    Typ macierzy a predkosc transferu

    Dzieki. Faktycznie wylaczylem wszystko i mam w peak'ach po 30MB/S ... A teraz zrobie raid 0 i zobaczymy jak bedzie :-)
  10. Ruda

    Typ macierzy a predkosc transferu

    Witam Mam w tej chwili 4 rozne dyski w TS-409 w macierzy JBOD przecietny transfer do NAS to przecietnie 100mb/s cala siec jest gigabitowa, kable cat6 itd. zastanawialem sie, czy taki marny transfer to moze kwestia JBOD - jak bylaby to maciez RAID 0 to bylyby lepsze osiagi ? Czy jednak po...
  11. Ruda

    Przeniesienie niesciagnietych plikow

    Planuje wymiane dyskow w TS-409 (i zmiane trybu z JBOD na RAID 0) - co wiaze sie z formatem dyskow. Czy ktos wie czy jest jakis sposob, zeby niestracic czesciowo sciagnietych plikow torrentowych ? Idealnie, to chcialbym je zgrac na inny dysk, sformatowac NAS, zgrac je spowrotem do katalogu...
  12. Ruda

    Nie widze biblioteki Itunes

    Sa w Qmultimedia - ale nie mam playlisty ... sprobuje zalozyc i zobaczymy, czy cos da ...
  13. Ruda

    Nie widze biblioteki Itunes

    No wlasnie po lanie nie widzi .... mam router, do niego wpiety NAS i maka i PC - na obu jest Itunes, i oba go nie widza ... a jest oczywiscie "Enabled" Zastanawiam sie, czy to nie firewall ...
  14. Ruda

    "Zniknela" domena z plikami QPKG (http://219.87.144.196)

    A moge prosic o podeslanie pliku zip lub img na priv ? (adres w profilu) Ew. na jakas strone wymiany plikow ? Bo serwer juz nie dziala 2 dni ... dzieki, tomasz
  15. Ruda

    Pomoc Predkość w sieci Gigabit

    Witam, Mam cala strukture gigabit (wlacznie z kablami cat6) wciaz mam transfer na poziomie 100 mb/s kompletnie nie mam pojecia jak ustawic MTU (ustawilem na wszystkich urzadzeniach jumbo - bez zmain) Czy ktos ma jakies doswadczenia w tej kwestii ? pzdr, tomasz