Recent Content by simryc

  1. simryc

    Sprzedam Planowana sprzedaż TS‑1683xu‑rp (mod Xeon 2288G) + 64GB RAM + NVME

    Witam, przymierzam się do sprzedania w okolicach maja / czerwca mojego ukochanego TS-1683XU-RP. (termin wynika z faktu, że wówczas będę podmieniał go za innego) Kupiłem go w listopadzie 2019 roku i jest ze mną do dzisiaj i ciągle pracując Końcem lutego 2020 roku dokonałem upgradu CPU z seryjnego...
  2. simryc

    Download QTS 4.5.3 build 4.5.3.1652 - 20210428

    Support rozwiązał mi problem poprzez wyłączenie wysyłania do serwera SMTP który blokował kolejkę.
  3. simryc

    Download QTS 4.5.3 build 4.5.3.1652 - 20210428

    tak na prawdę u mnie problemy zaczęły się po upgrade, teraz mam wiszące backupy w virtualstation i co parę dni resetuję qnapa. Może znany wam jest taki przypadek ? (już usuwałem i dodawałem na nowo zadania, reinstalowałem vm itd. nic nie pomogło) te backupy będa już wisiały wiecznie do resetu...
  4. simryc

    Hej, Witam wszystkich

    czesc
  5. simryc

    Witam

    czesc
  6. simryc

    Download QTS 4.5.3 build 4.5.3.1652 - 20210428

    Witam, mam podobny problem jak _Floyd logowanie przez web trwa zauważalnie dłużej, udostępnianie linków - nie do doczekania, logowanie przez qfile -5minut a było 5sekund. Pobieranie/wysyłanie plików wisi macie pomysł jak skorygować na szybko? nie za bardzo mogę sobie pozwolić teraz na downgrade...
  7. simryc

    Dziyndybry

    Witaj
  8. simryc

    Pomoc Nie daje rady skonfigurować prostych VLANów

    Witam, od 2 tygodni męczę się z VLANami. początkowo miały być wszystkie porty qnapa spięte w port trunking. Do tego wirtualne maszyny na różnych VLANach oraz część bez tagowania. Tego ostatniego nie mogę przeskoczyć. Postanowiłem rozpiąć trunking i zrobić na potrzeby testów na jednym...
  9. simryc

    Pomoc VM GPU passthrough

    Witam, Mielę temat remoteFX oraz optimizingRDP i nie wiem czy nie jest gorzej ;P 1. wydaje mi się że nie uzyskam RemoteFX jeżeli windows server jest maszyną wirtualną na qnapie ? - jest inny sposób na puszczenie ruchu rdp wspartego grafiką - faktycznie ciekawe efekty ludzie uzyskują jak np...
  10. simryc

    Pomoc VM GPU passthrough

    hm... czyli powinienem zmienić pytanie, jaka najlepsza karta dla Windows Server dla RDP ?
  11. simryc

    Pomoc VM GPU passthrough

    Nie śpieszy mi się w ogóle, wolę kupić dobą niż znowu wymieniać :) Swoją drogą dziwne jest że Nvidia 1030 było nie było nie taka słaba nie radzi sobie. Podejrzewam ze to albo problem przez RDP - dużo zużywa zasobów albo coś jest nie optymalnego po drodze - i tu nie mogę zrozumieć po co w takim...
  12. simryc

    Pomoc VM GPU passthrough

    na tej liście najmocniejsze jest 1050TI a to jest bardzo stara karta i nie wiele mocniejsza od mojej 1030. karta ma głównie wspomagać okienka w windowsie (minimalizowanie, otwieranie, przeglądanie zdjęć) - interakcja z userem + obsługa przeglądarki internetowej + worda, excela itp. Dodatkowo...
  13. simryc

    Pomoc VM GPU passthrough

    Witam, po zabawie z prockiem czas przyszedł na kartę graficzną - muszę wymienić na mocniejszą. Obecnie posiadam nvidie 1030 i jest bardzo słabo do tego stopnia, że aby się dało pracować musiałem ją odłączyć (procek sam lepiej sobie radzi niż CPU+GPU). Zastanawiam się nad zmianą z nvidia na AMD -...
  14. simryc

    Witam szanowne grono tego forum.

    Witaj
  15. simryc

    Cześć wszystkim

    Witaj,