Recent Content by sob_k

  1. sob_k

    Qnap AD - uprawnienia

    Witam, mam pytanie do Wszystkich - czy ktoś spotkał się z takim problemem: - Qnap działa pod AD - czasami zdarza się (rzadko ale jednak) że nie czyta danych z AD - więc żeby nie restartować całej maszyny ponownie przypinałem do domeny i pojawia się problem z uprawnieniami dla katalogów...
  2. sob_k

    [Pomocy] Starting Service, please wait-QNAP 809 Pro[pomocy]

    Witam potrzebuję pomocy. Otóż posiadam między innymi Qnapa 809 Pro (zakutualizowany do najnowszej wersji) - po aktualizacji był już restartowany może ze 2 razy i było wszystko oki. Wczoraj Po restarcie mam komunikat Servie starting please wait i wszystkie serwisy mi wystartowały poza GUI. Qnapa...
  3. sob_k

    Pomoc QNAP TS-439U oraz ADS Realm

    Witam, po aktualizacji do najnowszego firmware moich serwerów NAS również pojawiła się ta opcja ADS Realm, ja w tym miejscu wpisuję moją domenę i tak; zakładając że posiadamy domenę "mojadomena.local" to w polu: 1. Domain NetBIOS Name: mam tylko "mojadomena" -tylko pierwszy człon domeny 2. ADS...
  4. sob_k

    Prawa dostępu do udziału sieciowego- pole szukaj jaka skaldn

    Witam, jeśli wyszukiwanie nie działa to moja rada - zainstaluj najnowszy firmware, małem podobnie i to pomogło :) Pozdr,
  5. sob_k

    [POMOC] uprawnienia w AD - TS409

    Hej, rozumiem, że że na kontrolerze ustawiałeś we właściwościach np Pulpit w drugiej zakładce opcję "udziel użytkownikowi praw wyłączności do np. Pulpit" ? Jeśli tak, to pozostaje Ci tylko zalogowanie się na Qnapa np. poprzez Putty i tam ustawić ręcznie komendą chmod [opcje] uprawnienia...
  6. sob_k

    Pomoc Qnap 509 pro (3.1.1 Build 0815T)+AD+VPN

    Witam wszystkich Mam dość nietypowy problem z moją 509'tką Otóż w jednej z filii, gdzie pracuję mam połączonego Qnapa do AD który znajduje się w firmie matce (Kontroler główny AD+2 zapasowe). Połączenie jest po VPN typu router-router, więc widzą się podsieci itp. Drzewo userów i grup z AD...