Recent Content by toolman

  1. toolman

    HappyGet przestał działać

    Problem się powtórzył. Mam nadzieję że aktualizacja w drodze. Windowsowe programy do pobierania z YT też mają problemy.
  2. toolman

    Pomoc UPS

    Mnie teraz przypadło do firmy zakupić jakiś sensowny UPS pod TS-253pro i router. Czy to co powyższe jest wystarczające czy może lepiej jakiś mocniejszy? A ile tak w ogóle pociągnie Qnap z routerem na takiej 700?
  3. toolman

    Pomoc TS-212 wolne pobieranie

    Czy ja wiem. U mnie bez tego to wolno chodzi kopiowanie między kompem a Qnapem. Chętnie przyjmę sugestie jak inaczej przyśpieszyć LAN. Ale to już raczej osobny temat. Router, Qnap i karta w kompie są 1GB, kable 1,5m cat. 5e, transfer maksymalny to około 35MB/s. W Qnapie mam teraz dysk WD Red i...
  4. toolman

    Pomoc TS-212 wolne pobieranie

    A przepraszam najmocniej. Mam TS-119 a nie 110, wina pisania na komórce. Sprawdź sobie może najpierw jakie masz maksymalne transfery po LAN, ustawienie jumbo frames na kompie, Qnapie, routerze. Może Twój problem leży właśnie tutaj.
  5. toolman

    Pomoc TS-212 wolne pobieranie

    Na moim starym TS-110 Download Station pobiera dużo wolniej niż Transmission. Wyciąga do 7 megabajtów/s, celowo piszę slownie. Jak na kompie zasysa to nie wiem bo nie instaluję na pc torrentów, od tego jest przecież Qnap :-)
  6. toolman

    Pomoc Po aktualizacji TS-119_20140612-4.1.0 Qnap nie odpala

    A jednak nie powstaje z podłączonym dyskiem. Dioda miga na zielono/czerwono. Dioda dysku zielona, nie miga. Nie da się wyłączyć normalnie, trzeba trzymać 10 sekund wyłącznik. Qfinder nie widzi go w sieci. Po restarcie z odpiętym dyskiem jest widoczny. Może coś źle robię, nie jestem biegły w...
  7. toolman

    Pomoc Po aktualizacji TS-119_20140612-4.1.0 Qnap nie odpala

    Niestety, powyższy zabieg nie przyniósł efektu. Właśnie jestem w trakcie synchronizacji danych. Jutro instalka na czysto. Niestety. Dziękuję za próbę pomocy.
  8. toolman

    Pomoc Po aktualizacji TS-119_20140612-4.1.0 Qnap nie odpala

    Dziękuję za wskazówkę. Niepokoi mnie jedynie ostatnie zdanie: Nie wiem jak mam to rozumieć, bo opis rozumiem tak, że jak przywrócę konfigurację, skonfiguruję sobie, to będzie wszystko ok. Czy tak jest w istocie?
  9. toolman

    Pomoc Po aktualizacji TS-119_20140612-4.1.0 Qnap nie odpala

    Z tym że ja nie podejrzewam w ogóle dysku. Mam Qnapa jedno dyskowego bez RAID na zewnętrzny dysk. HDD jest w miarę nowy, może pół roczny. Wszystko grało super, aż do aktualizacji do 4.1. Mam na dysku pona 2TB danych, backupy też mam, ale musiałbym wszystko synchronizować. Dlatego szukam innego...
  10. toolman

    Pomoc Po aktualizacji TS-119_20140612-4.1.0 Qnap nie odpala

    Tak, po wyjęciu dysku QFinder widzi go.
  11. toolman

    Pomoc Po aktualizacji TS-119_20140612-4.1.0 Qnap nie odpala

    Nadal tak samo. Dodatkowo po około 2h zaczęła na czerwono migać dioda z hdd.
  12. toolman

    Pomoc Po aktualizacji TS-119_20140612-4.1.0 Qnap nie odpala

    Wczoraj zapodałem aktualizowanie TS-119, przez automatyczne pobieranie. Qnap się zaktualizował, zapytał o restart. Pozwoliłem mu się zrestartować i już nie powstał. Status miga cały czas na zielono/czerwono. Nie da się z nim połączyć. Co teraz? Nie ukrywam że nie uśmiech mi się całkiem na nowo...
  13. toolman

    Pomoc Serwer multimediów dostępny w i poza LAN

    Mariusz, czy byłbyś uprzejmy i zapodał mi plikami konfiguracyjnymi do EMM? On mi generuje tylko takie pliki: Ustawiam i ustawiam a Plex mi nie chwyta tego. W Plexie mam Local Media Assets włączone i na samej górze. Nie wiem tylko jaki skaner wybrać, a agent ustawiony na Personal Media.
  14. toolman

    Pomoc Serwer multimediów dostępny w i poza LAN

    A tak wracając do tematu. Plex radzi sobie nieźle, czasami nie potrafi znaleźć jakiegoś opisu lub okładki więc trzeba ręcznie. A czy Ember Media Manager pobiera polskie opisy?
  15. toolman

    Pomoc Serwer multimediów dostępny w i poza LAN

    Nie znam się na tym zbyt górnolotnie więc przyjmuję że tak jest. Aktualnie mój katalog Multimedia ma takie zasoby: Videos: 3391 Songs: 15743 Photos: 27225 Twonky śmiga po tym wyśmienicie, zaś Plex przy korzystaniu z 70% tych zasobów chwilami nie daje rady. Ale tak jak pisałem, być może to...