Recent Content by winiak

  1. winiak

    NAS do dużej ilości zdjęć i filmów GoPro

    Cyan Media musi wrzucić jeśli chce miniaturski z gopro - przerabiałem to jakiś czas temu
  2. winiak

    Pomoc Pytania dot. QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer?

    trochę już się nauczyłem :) jeszcze muszę rozkminić dlaczego pihole przestaje działać ale pewno założe nowy topic do pod ten problem. Dostęp do dysków mam a dzisiaj już usypiam na klawiaturze więc pewno dopiero w weekedn wezme się za naprawę własnych błędów
  3. winiak

    Pomoc Pytania dot. QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer?

    eh, tego się obawiałem, całą konfigurację trzeba będzie robić od nowa :/
  4. winiak

    Pomoc Pytania dot. QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer?

    i tutaj najpewniej jest problem, wcześniej jak mnei qufirewall uwalał to mogłem się dostać przez myqnap a teraz nawet tam mnie wywala
  5. winiak

    Pomoc Pytania dot. QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer?

    tak podaje nowy nr portu i dostaje zwrotkę o odrzuceniu połączenia. Serwer działa bo dostęp do zmapowanych dysków mam. Przez QFindera mogę zalogować się do niektórych ustawień ale już panelu QTS nie mogę wywołać
  6. winiak

    Pomoc Pytania dot. QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer?

    zmieniłem porty i nie mogę dostać się do nas, ani w sieci lokalnej ani poprzez smartlink :/ przy póbie użycia qfinder dostaje zwrotkę - witryna nie osiągalna, serwer odrzucił połączenie. Jakieś pomysły?
  7. winiak

    Instruktaż/Tutorial Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami

    możecie również mi udsotępnić biblietki - login: winiak61, ofc odwdzięcze się tym samym :) kilka zaproszeń w sumie już poszło :)
  8. winiak

    Pomoc Pomoc przy wyborze routera do domu

    mam asusa ac68u jak Pawliko i nie polecam, cyklicznie co dwa lata wymieniany na reklamacji bo padają porty lanowe/wanowe, o do ubiquity to jest to najtasze rozwiązanie które wybierają firmy, któe skąpią kasy na sieć a potem płaczą, że mają z nią problemy
  9. winiak

    Pierwszy dysk NAS, ale jaki ... ?

    1. TS-x53 powinien spełnić twoje ozekiwania, obecnie sam korzystam z tego modelu i łądnie chodzi z 16GB ramu 2. nieh ktoś inny się wypowie, nie mam ssd, na razie hdd i wystarcza i myślę, że i Tobie wystarczy do tego co opisałeś 3. zależy co będziesz na nim robił, wg mnie min. to 8GB a im więcej...
  10. winiak

    Wiedza PiHole - QNAP

    adresacja jest inna poprzednia 192.168.1.x a nowa ma 192.168.4.x, już ogarnąłem :)
  11. winiak

    Wiedza PiHole - QNAP

    przepinam właśnie kabelki, zobaczę samo wyłączenie qfirewalla nie rozwiązało problemu, musiałem przepiąć z tyłu port (przełacznik wirtualny pewnie wymusza adresacje z poza puli). Trzeba będzie to od nowa ustawić ale cóż, taki life :)
  12. winiak

    Wiedza PiHole - QNAP

    pytanko mam do osób mądrzejszych xD zmieniłem dostawcę neta (w końcu mam światło) i dostałęm router od dostawy (chyba trzeba go będzie zmienić bo nie mogę się dostać do jego ustawień) ale wracając do pihole - czy to możliwe, że pihole blokuje mi dostęp do qnapa? po zmianie routera, wykryłem nas...
  13. winiak

    Pomoc niski upload qnapa- pomimo, że inne urządzenia w sieci osiągają większe prędkości

    Heyo, mam problem z uploadem i pobieraniem danych z qnapa. Jak łączę się przez myqnaplcloud, to przy ściąganiu pliku osiągam masakryczne prędkości rzędu 100-200kB/s. Spróbowałem ustawić HBS3 na synchronizację plików z chmurą ale prędkości też nie powalają, upload idzie jak na poniższym screenie...
  14. winiak

    Pomoc live tv na qnap

    Na forum znalazłem kilka tematów dotyczących live tv na Qnapie, z uwagi, że wątki te są dosyć leciwe postanowiłem otworzyć nowy topic i podpytać o kilka kwestii. Od 2 a może 3 lat nie miałem tv i raczej nie chciałbym się wiązać na stałe z jakimś multiplexem zwłąszcza, że w ciągu najbliższego...
  15. winiak

    Pomoc po resecie brak danych na dysku

    w migawce też pokazuje puste foldery :/ najgorzej bo tam jest akurat ok. 8gb których nie zrobiłem jeszcze kopii a te dane są mi potrzebne myślę czy nie zrobić aktualizacji softu do wyższego, może to jakiś bugfix??? próbowałem różnych opcji m.in. kopiowania całego folderu - nic, pobrania folderu...