NAS do szafy Rack

simplus

Nowy użytkownik
Noobie
28 Sierpień 2015
3
1
3
46
Rzeszów
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Cześć
Potrzebuję pomocy/porady w temacie NAS-a
Na dzień dzisiejszy działa u mnie TS-419 PII
Wszystko z nim jest w porządku, ale chciałbym go zmienić, na coś nowszego,a przede wszystkim na model Rack-owy (czyli mówimy o 4 slotach pod dyski)
Niestety ogromnym ograniczeniem jest to, że głębokość szafy Rack to 300mm
Jest ona zabudowana w meblach więc, odpada jej zmiana na głębszą.
W oko wpadły mi 3 modele (tak naprawdę tylko one spełniają kryterium głębokości)
TS-464eU-8G/4G
TS-435XeU-4G
TS-431XeU-2G/8G
Z tego co się dowiedziałem, najtańszy z nich posiada kiepski rodzaj procesora, ale pytanie czy jest to na tyle ważne dla mnie.
Z czego korzystam zazwyczaj, to jako mapowany dysk twardy.
W starym, było 3 dyski (i co najgorsza każdy z "innej parafii") i był to zwykły Raid 0 (striping), w nowym pójdę raczej w bardziej zaawansowane Raid (minimum mirroring).
Do nowego, najprawdopodobniej będą szły dyski WD Red Plus 4TB (WD40EFZX)
Zastanawiałem się także nad podpięciem kamer do monitoringu po IP, ale jakoś nie jestem przekonany do takiego rozwiązania, i czy to dobry kierunek.
Ma ktoś doświadczenia z powyższymi modelami i coś podpowie w kwestii wyboru.
Zastanawiałem się, także nad uruchomieniem kopii zapasowych Windows/Mac która by lądowały na NAS-ie, oraz kopię zdjęć z telefonów.

Kwota o jakiej myślę oscyluje pomiędzy 2,7-4 tyś pln.

Czy Warto dokładać w te droższe modele?
Ja wiem, że można powiedzieć, że najdroższy to tylko 1/4 ceny więcej, ale zastanawiam się czy to ma sens?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.
 
Moim zdaniem wg mnie jak chcesz mieć obok plantację Maryśki i potrzebujesz czymś dogrzać - świetny pomysł :)
 
  • Fire
Reakcje: SiewcaRyżu
To, teraz mnie załamaliście 😭
Nie patrzyłem w tej kategorii.
Ten TS-419P II jest w tym samym miejscu, co miałby być Rackowy i jego nie słychać ani się nie grzeje :unsure:
Fakt przy nim podawane są głośności w specyfikacji 35,6 dB- 36,7 dB, a przy tym rack-owym już nie i nie mogę się doszukać :(
Żeby sprawa była jasna wentylacja tam oczywiście jest no ale fakt on ma małe wiatraczki i mogą być głośne ....
 
Po to jesteśmy. Zdeptać nadzieję i zniszczyć ;) bierz tower i jest ok.
 
W "jaskini' mam szafę rack 42U a w niej QNAP rackowy. Szafa jest wentylowana, przewód wentylacyjny poprowadzony jest do nieużywanego komina. Wygłuszyłem ją jak tylko się dało, ale szum jest słyszalny, wolałybym nie spać w tym pomieszczeniu. NAS sam w sobie nie jest głośny. Głośne są jego zasilacze, jednym słowem tragedia jeśli chodzi o dB.

W tym roku przenoszę QNAP do piwnicy, tam niech sobie szumi by nie przeszkadzało nic podczas oglądania filmów, ale szafa w której stał zostaje na swoim miejscu, mam w niej całą centralę zasilania domu, internetu, bezpieczeństwa, komputer, zestaw AV itd. Mimo iż z NAS w szafie to pomysł był chybiony, to i tak jestem bardzo zadowolony z wielofunkcyjności i wygody, w końcu mam porządek.
 
czyli mówimy o 4 slotach pod dyski)
Witam,

może późno, ale dołączę się do dyskusji.

Co to znaczy 4 sloty na dyski ? 3.5" ?

To obsłuży byle QNAP w obudowie tower. Od nastu lat mam pod opieką TS-453A, to dziadek, ale na potrzeby backupu i monitoringu 2 kamer w domu daje radę.

W domu mam pod biurkiem TVS-h674, 6 kieszeni 3,5" + 2 sloty na dysk M.2 SSD.

Aktualnie mam tu obsadzone 2 x 500 GB na systemie w RAID 1 (dla tzw. świętego spokoju), a dyski na dane to 4 x 16 TB od WD na helu, tzw. biała seria, wyprute z obudów zewnętrznych, sprawdzają się.

Dyski systemowe to Samsung 980 PRO, po 260 dniach mają 85 % sprawności, więc trochę jeszcze pożyją.

Dyski na dane mają już 586 dni 19 godzin, 0 bad sectors.

Potrzeba Ci więcej ?

A serwer jest dość cichy, spokojnie śpię przy nim, stoi 1,5 m od mojego łóżka pod biurkiem, nie ma specjalnego wygłuszenia, ani mat antywibracyjnych.

Masz pytania ? Pisz.

Pozdrawiam,

S.
 
a tu dalej czytac nie umieją - w/w modele nie sa w RACKu
 
Nie kupuj dysków RED czy RED PRO, szkoda pieniędzy i nerwów, zobacz sobie na WD Ultrastar (lepsza jakość i często niższa cena)...
 
Witam,

może późno, ale dołączę się do dyskusji.

Co to znaczy 4 sloty na dyski ? 3.5" ?

To obsłuży byle QNAP w obudowie tower. Od nastu lat mam pod opieką TS-453A, to dziadek, ale na potrzeby backupu i monitoringu 2 kamer w domu daje radę.

W domu mam pod biurkiem TVS-h674, 6 kieszeni 3,5" + 2 sloty na dysk M.2 SSD.

Aktualnie mam tu obsadzone 2 x 500 GB na systemie w RAID 1 (dla tzw. świętego spokoju), a dyski na dane to 4 x 16 TB od WD na helu, tzw. biała seria, wyprute z obudów zewnętrznych, sprawdzają się.

Dyski systemowe to Samsung 980 PRO, po 260 dniach mają 85 % sprawności, więc trochę jeszcze pożyją.

Dyski na dane mają już 586 dni 19 godzin, 0 bad sectors.

Potrzeba Ci więcej ?

A serwer jest dość cichy, spokojnie śpię przy nim, stoi 1,5 m od mojego łóżka pod biurkiem, nie ma specjalnego wygłuszenia, ani mat antywibracyjnych.

Masz pytania ? Pisz.

Pozdrawiam,

S.
QNAP z zwykłej obudowie przecież mam, ale chcę wrzucić wszystko do szafy rack-a ... dlaczego bo mogę ;) I w zasadzie mnie wymiana tylko taka interesuje.
Połączono posty:

Nie kupuj dysków RED czy RED PRO, szkoda pieniędzy i nerwów, zobacz sobie na WD Ultrastar (lepsza jakość i często niższa cena)...
Czytałem, i z tą jakością Ultrastar różnie pisali. Ponieważ mam już kupiony jeden WD40EFZX dlatego idę dalej w tym kierunku. Nie jestem znawcą w dyskach ale ten model był polecany ze względu na zapis CMR.
Połączono posty:

W "jaskini' mam szafę rack 42U a w niej QNAP rackowy. Szafa jest wentylowana, przewód wentylacyjny poprowadzony jest do nieużywanego komina. Wygłuszyłem ją jak tylko się dało, ale szum jest słyszalny, wolałybym nie spać w tym pomieszczeniu. NAS sam w sobie nie jest głośny. Głośne są jego zasilacze, jednym słowem tragedia jeśli chodzi o dB.

W tym roku przenoszę QNAP do piwnicy, tam niech sobie szumi by nie przeszkadzało nic podczas oglądania filmów, ale szafa w której stał zostaje na swoim miejscu, mam w niej całą centralę zasilania domu, internetu, bezpieczeństwa, komputer, zestaw AV itd. Mimo iż z NAS w szafie to pomysł był chybiony, to i tak jestem bardzo zadowolony z wielofunkcyjności i wygody, w końcu mam porządek.
Czyli jest światełko w tunelu ..... :unsure:
Tam gdzie stoi stary i stałby nowy to gabinet, super cicho nie musi być.
Czy Ty masz krótką wersję tego NAS-a ?
Czy w dokumentacji, nie napotkałeś informacji o poziomie głośności ?

Jeszcze ... nie dałem za wygraną ;)