FAQ Dlaczego nie mogę zdalnie włączyć usługi iSCSI i Fibre Channel, kiedy mam kartę Fibre Channel zainstalowaną na moim NAS-ie?
Dotyczy produktów QTS, QuTS hero, QESScenariusz Mam kartę Fibre Channel zainstalowaną na moim serwerze NAS, a usługa iSCSI i Fibre Channel jest wyłączona. Próbowałem, ale nie udało mi się zdalnie włączyć usługi za pomocą jednego z tych narzędzi QNAP na innym urządzeniu:QNAP vSphere Web...- QNAP
- Temat
- fibre channel iscsi qts quts hero windows zfs
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego nie mogłem ponownie podłączyć mojego VJBOD pool po zmianie uprawnień zdalnego LUN?
Dotyczy produktówQuTS hero h6.0.0 lub nowszy Storage Manager iSCSI & Fibre ChannelScenariusz Miałem działającą pulę pamięci masowej VJBOD na moim lokalnym serwerze NAS. Bezpiecznie odłączyłem pulę i rozłączyłem połączenie VJBOD z jednostką LUN iSCSI na zdalnym serwerze NAS. Następnie...- QNAP
- Temat
- fibre channel iscsi quts hero storage pool zfs
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego nie mogę przydzielić całej wolnej przestrzeni w puli do nowego thick shared folder lub thick LUN?
Produkty, których dotyczyQuTS hero Storage & Snapshots iSCSI & Fibre ChannelOdpowiedź Jeśli Twój NAS działa pod kontrolą QuTS hero h5.1.5 lub nowszego, system rezerwuje pewną ilość miejsca w pulach pamięci masowej w celu zwiększenia wykorzystania pojemności.Podczas tworzenia folderu...- QNAP
- Temat
- fibre channel file sharing iscsi quts hero zfs
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego nie dostałem więcej wolnego miejsca po usunięciu migawek?
Odpowiednie produktyWszystkie serwery NAS z systemem QTSScenariusz Po usunięciu migawek użycie miejsca na migawki nie zmniejsza się zgodnie z oczekiwaniami. Pula pamięci masowej nadal pokazuje znaczne zużycie miejsca przez migawki, mimo że wszystkie widoczne migawki zostały usunięte...- QNAP
- Temat
- iscsi qts snapshot storage storage pool
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego nie dostałem więcej wolnego miejsca po usunięciu migawek?
Odpowiednie produktyWszystkie serwery NAS z systemem QTSScenariusz Po usunięciu migawek użycie miejsca na migawki nie zmniejsza się zgodnie z oczekiwaniami. Pula pamięci masowej nadal pokazuje znaczne zużycie miejsca przez migawki, mimo że wszystkie widoczne migawki zostały usunięte...- QNAP
- Temat
- iscsi qts snapshot storage storage pool
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego mój dysk iSCSI LUN pojawia się jako RAW na Windows i nie można uruchomić polecenia chkdsk?
Dotyczy produktów Wszystkie serie NAS z LUN iSCSIObjaw LUN iSCSI pojawia się jako system plików RAW w systemie Windows. Podczas próby naprawienia problemu za pomocą polecenia chkdsk, system Windows zwraca błąd: „Typ systemu plików to RAW. CHKDSK nie jest dostępny dla dysków RAW.”...- QNAP
- Temat
- iscsi windows
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego mój storage pool status zmienił się na Warning (Space Low)?
Obowiązujące produktyQuTS hero h5.1.5 lub nowszy Storage & SnapshotsWprowadzenie Status puli pamięci masowej „Warning (Space Low)” to nowa funkcja zaimplementowana w QuTS hero h5.1.5. Gdy wolne miejsce w puli pamięci masowej jest na wyczerpaniu, system ostrzega, zmieniając status puli na...- QNAP
- Temat
- file sharing iscsi quts hero snapshot storage storage pool zfs
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego moje połączenie VJBOD iSER-enabled zakończyło się niepowodzeniem po zaktualizowaniu QuTS hero do h6.0.0 lub nowszej wersji?
Odpowiednie produktyQuTS hero Storage ManagerScenariusz Mam połączenie VJBOD z obsługą iSER (iSCSI Extensions for RDMA) między dwoma urządzeniami NAS. Używam karty sieciowej Mellanox ConnectX-3 Pro do obsługi połączenia iSER, a urządzenia NAS działają na systemie QuTS hero h5.2.x (lub...- QNAP
- Temat
- fibre channel iscsi quts hero zfs
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego mój storage pool status zmienił się na Warning (Space Low)?
Obowiązujące produktyQuTS hero h5.1.5 lub nowszy Storage & SnapshotsWprowadzenie Status puli pamięci masowej „Warning (Space Low)” to nowa funkcja zaimplementowana w QuTS hero h5.1.5. Gdy wolne miejsce w puli pamięci masowej jest na wyczerpaniu, system ostrzega, zmieniając status puli na...- QNAP
- Temat
- file sharing iscsi quts hero snapshot storage storage pool zfs
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego moje połączenie VJBOD iSER-enabled zakończyło się niepowodzeniem po zaktualizowaniu QuTS hero do h6.0.0 lub nowszej wersji?
Odpowiednie produktyQuTS hero Storage ManagerScenariusz Mam połączenie VJBOD z obsługą iSER (iSCSI Extensions for RDMA) między dwoma urządzeniami NAS. Używam karty sieciowej Mellanox ConnectX-3 Pro do obsługi połączenia iSER, a urządzenia NAS działają na systemie QuTS hero h5.2.x (lub...- QNAP
- Temat
- fibre channel iscsi quts hero zfs
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Dlaczego moje cele iSCSI wydają się rozłączone po przełączeniu HA?
Produkty, których dotyczy problemiSCSI & Fibre Channel Windows Server 2012, 2016 i 2019Objaw Po przełączeniu systemu w tryb wysokiej dostępności (HA) cele iSCSI, które były połączone ze starym aktywnym węzłem, wydają się teraz rozłączone na nowym aktywnym węźle.Główna przyczyna...- QNAP
- Temat
- fibre channel iscsi smb windows
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
FAQ Czy deduplikacja zdeplikuje dane między dwoma plikami o identycznej zawartości, jeśli jeden jest skompresowany, a drugi nie?
Odpowiednie produktyQuTS hero Storage & SnapshotsKrótka odpowiedź W większości przypadków tylko część danych między dwoma plikami zostanie poddana deduplikacji.Tło Kompresja i deduplikacja to funkcje redukcji danych w QuTS hero, które pomagają zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego...- QNAP
- Temat
- iscsi quts hero storage zfs
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Oficjalne podręczniki
Pomoc Długie podłączanie iSCSI
Mam stworzony iSCSI na QNAP i podłączone do WIndows Server 2019 Standard, niestety z reguły po restarcie serwera trzeba czekać nawet kilkanaście minut by się ponownie podłączył. We właściwościach Inicjatora iSCSI w Windows mam informację "Trwa ponowne łączenie", czasami zdarza się, że podłączy...- slavo_s2k
- Temat
- iscsi windows
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Problem z dostępem do danych iSCSI na TR-002 po aktualizacaji softu
Dzisiaj po zalogowaniu do QNAP-a otrzymałem komunikat o aktualizacji softu obudowy TR-002 Wykonałem zalecane kroki i po ponownym uruchomieniu już od kilku godzin wisi proces:Praktycznie od razu po włączeniu odzyskiwania puli pamięci to zadanie miało 10% postępu i po kilku godzinach jest...- slavo_s2k
- Temat
- iscsi problem
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- O
Pomoc Dwie sieci w qnapie
Witam. Na początku przyznam, że wybitnym specjalistą od sieci nie jestem. Swoją ilość kabli położyłem, routerów i switchy pokonfigurowałem ale jednak lepiej się czuje w innych rejonach IT. Zaupełnie już nie wiem od której strony wgryźć się w problem, nie jestem przekonany, że to wina qnapa...- odyniek
- Temat
- adres color iscsi qnapie sieci
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc VMware EXSi 6.0u3 + TS-459U+ - problem z autentykacją iSCSI
Witam wszystkich,posiadam urządzenie Qnap:Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.6 Model serwera: QNAP TS-459U+Chciałem poprzez iSCSI podłączyć go do serwera VMware ESXi 6.0u3, 5050593.Niestety podczas po ustawieniu autoryzacji CHAP, w logach wirtualizatora dostaję info o błędnej...- madikos
- Temat
- iscsi problem vmware
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
- K
Pomoc Po aktualizacji oprogramowania zniknęła pula iSCSI LUN
Witam serdecznie wszystkich. Jest to mój pierwszy post i pierwszy problem z QNAP.Problem pojawił się po aktualizacji do wersji 4.4.3.1421. Objawia się on w postaci braku 1 z 3 puli iSCSI LUN. Nie jest ona w ogóle widoczna w panelu qts.Sprawdziłem, czy partycja jest widoczna w samym systemie...- ksadowy
- Temat
- iscsi pula
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Witam Szanownych Forumowiczów
Witam Wszystkich Szanownych Forumowiczów,Posiadam od niedawna QNAP TS-212P odkupiony od kolegi. Z uwagi na jego niewielką cenę traktuję tę "inwestycję" jako możliwość poznania systemu (i świata) QNAP. Na razie przewiduję, że system będzie służył jako:rodzinne archiwum dla zdjęć/wideo...- bruncio
- Temat
- iscsi
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Witaj nieznajomy!
Pomoc połączenie iSCSI / serwer iSNS
Witam, mam problem z połączeniem iSCSI pomiędzy serwerami QNAP. Jeden mam w firmie i chciałbym na drugi TS212 (na nim jest ustawiony wirtualny dysk) stworzyć kopie zapasowe. Generalnie udało mi się połączyć klienta (inicjatora) i serwer (target). Kilka zadań wykonało poprawnie. Problem jest w...- maćko1980
- Temat
- iscsi serwer
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
- C
Pomoc Sieć 10gbe i słaby transfer ISCSI
Posiadam TVS-672xt i3 8gb. Dyski wd red 4tb oraz 2x m.2 wd black ssd 250gb.. Nas jest wpięty w w switch QSW 308 1C w port 10Gbe. Dla testu zainstalowalem win 10 na Xenserver. Maszyna wirtualna ma przydzielone dwie karty sieciowe. Jedna jest 1Gb do mojej sieci lan a druga karta 10gb która jest...- Czacza92
- Temat
- 10gbe iscsi sieć słaby transfer
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel