Pomoc Bluescreen po utracie połączenia z udziałem iSCSi
Witam. Od wielu lat używam małego NASA TS-112 na potrzeby domowe. Nie mam z nim problemów z wyjątkiem jednej kwestii, której nie umiem rozwiązać. Korzystam z udziału iSCSI który inicjator podłącza automatycznie po wykryciu dostępności NASa, czyli włączam NAS i dysk pojawia się w komputerze...- marsaj
- Temat
- iscsi połączenia
- Odpowiedzi: 3
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc QNAP (LUN -> wolumin)
Cześć - taka wątpliwość:potrzebuję QNAP'em dostać się do zawartości jednego z przechowywanych na nim LUN'ów - czy użycie do tego celu funkcjonalności ,,Zdalny dysk" w sekcji iSCSI przystawki ,,Pamięć masowa i przystawki" jest jakość szczególnie niezalecane i bulwersujące? Nazwa tej...- zito
- Temat
- iscsi qnap wolumin
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
- R
Pomoc Opóźnienia SSD cache i iSCSI
Witajcie!Qnap TS-563 z 4 kartami sieciowymi 1GB. 3 karty sieciowe skonfigurowane pod iSCSI, spięte w team. Switch ma ustawione LACP/LAG dla tych portów, więc tutaj wąskiego gardła nie ma. Karty sieciowe ustawione na full duplex z MTU 9000. Tak samo są ustawione po drugiej stronie iSCSI. QTS w...- Rosol
- Temat
- cache iscsi karty sieciowe
- Odpowiedzi: 1
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- G
Pomoc iscsi qtier
WitamModel serwera: Qnap 4-Bay TS-453A-8GMam na tym sprzęcie 3 dyski 2 TB w RAID-5 i jeden dysk SSD 256 GB. Podpięty do gigabitowego switcha . Mam zamiar używać go jako storage dla ESXI korzystając z ISCSI. Wielkość LUN planuje na 2 TB. Na ESXI planuje stworzyć 2 maszyny wirtualna na tymże...- gajosew
- Temat
- iscsi qtier
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc QNAP Dysk wirtualny iSCSI LUN na S - problem z podłączeniem
Nie sądziłem, że Qnap aż tak bardzo się nie lubi z S (albo odwrotnie) ;)Usilnie próbuję podłączyć Dysk wirtualny do QNAP z jednostką LUN utworzoną na S. Wyszukuję Target i LUN bez problemu, login CHAP i hasło prawidłowe. Cały czas mam "Loading data, Please wait..." aż od...- Kondi
- Temat
- dysk iscsi problem qnap
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc Default Policy @ iSCSI ACL (LUN Masking)
Cześć!krótkie pytanie: czy możecie skutecznie zmieniać domyślną regułę w iSCSI ACL??? - Jej systemowe ustawienie to domyślny allow do zapisu i odczytu dla każdego inicjatora - można default policy edytować - ale nieważne co ustawimy i tak zostaje ostatecznie allows for all !- tylko ja qrna...- zito
- Temat
- acl default iscsi
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
- S
Pomoc Iscsi błąd Inicjatora Windows 10
Hej.Mam problem dość dziwny. Chodzi o iscsi jak się domyślacie. Korzystam już wiele lat z tego rozwiązania i nie było problemu. Przegrywałem sobie jakieś 250GB danych na partycje utworzoną. Po godzince zaglądam i dane niby przegrane ale partycja utworzona na iscsi ma miejsce jako...- szczota6
- Temat
- iscsi windows windows 10
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc iSCSI po przejściach i 'Błąd inicjatora'
Hi,Najpierw mój Qnap TS-251 przeszedł wymianę płyty głównej, potem na moim laptopie musiał być przeinstalowany Windows 7. Efekt: nie umiem ponownie podłączyć woluminu iSCSI. Na NASie target jest widoczny jako 'Enabled'. Na laptopie w zakładce 'Odnajdowanie' widzę wszystkie IP i domenę, pod...- drQwerty
- Temat
- iscsi odzyskiwanie
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc Rozszerzenie przestrzeni za pomocą S
Witam szanowne grono,W moim QNAPie zaczyna brakować miejsca. Pracuję na dwóch dyskach 2TB spiętych w RAID 1. Wiem, że najtańszym rozwiązaniem wydaje się wymienić dyski ale w domu posiadam jeszcze dwa dyski 2 TB oraz nieużywany S DS-211j. Czy jest możliwość spięcia ich w jakiś sposób...- bobi1326
- Temat
- color iscsi
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Nie widoczny ( w menadżerze dysków ) dysk SCSI po zmianie systemu (serwer)z Windows 2012 R2 na 2016
Witam - Mam problem z jednym z LUNów iSCSI. Chodzi o to że jeden wszystkie 3 woluminy zostały sformatowany pod Win2012 SRV jako NTFS w tym 1 jako Dynamic MBR a pozostałe dwa GPT ( przy czym ten problemowy jeden ma dodatkowo z właczona dedupliacja) Po pewnym czasie zaorałem testowy serwer (...- karroryfer
- Temat
- device iscsi number
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc Czy da się odzyskać dane z woluminu iSCSI z wyjętego dysku?
Padł mi TS-251, były na nim 2 dyski WD Red w RAID1. Na gwarancji, więc mam nadzieję, że go odzyskam. Podobnie (raczej) nie obawiam się o dane na tych dyskach, myślę, że po podłączenia do jakiejś maszyny linuksowej będą do odzyskania.Ale co z woluminem z obszaru iSCSI? Jak odczytać/skopiować z...- drQwerty
- Temat
- iscsi odzyskanie danych raid 1
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc Qnap i ACL iSCSI
Witam, utworzyłem sobie na Qnapie udział iSCSI i chciałbym, aby dostęp do niego miały tylko komputery dodane do białej listy.Jest w nim coś takiego jak iSCSI ACLJednak jak tutaj w Default Policy (jej nie da się usunąć) ustawie brak dostępu to i tak mogę wyszukać udział z każdej maszyny i się...- kenio
- Temat
- acl iscsi qnap
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc QNAP -> iSCSI S - fatalna wydajność
Hey!Taka sytuacja: stoi sobie u mnie S (DS213+), dwa dyski spięte RAID0, na nich wolumen, tamże założony LUN. W tej samej sieci lokalnej (wszystko spięte solidnymi kablami i biega w gigabicie) QNAP bezproblemowo widzi iSCSI Target stojący na S i ładnie montuje co trzeba jako dysk...- CoSTa
- Temat
- iscsi qnap wydajność
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc Konfiguracja połączeń sieciowych -architektura sieci
Witam!Windows Server jako gość (VM) na hoście XenServer, host posiada 4-ry interfejsy sieciowe. Połączenie realizowane przez dwa przełączniki zarządzane. QNAP posiada także 4-ry interfejsy sieciowe. Połączenie z dwoma QNApami po dwa LUNy każdy -mają być podłączone do wspomnianego serwera...- Kemo
- Temat
- iscsi konfiguracja
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc NFS do wymiany plików
Klienci (do ok 100) będą pracować w domenie na wielodostępie do udziałów sieciowych (wymagane uprawnienia NTFS), duże ilości małych dużych plików.Jakie rozwiązanie jest najlepsze? 1. Czy uruchomić LDAPa na QNAPie i zarządzać uprawnieniami NTFS (wolałbym zarządzać uprawnieniami na serwerze...- Kemo
- Temat
- iscsi nfs ntfs
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Podłaczenie iSCSI do VM
Witam!Jestem nowy na forum i szukam pomocy w konfiguracji serwerów NAS QNAP.Jak prawidłowo powinien być podłączony target iSCSI do VM (Windows Server jako VM) w środowisku produkcyjnym. Czy można podłączać bezpośrednio do wirtualnej maszyny, czy do hypervisora XenServer? Czy można podłączyć...- Kemo
- Temat
- iscsi wirtualizacja
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
- L
Pomoc TS-470U Jak ręcznie usunąć wolumen iSCSI?
Cześć Kilka dni temu zostałem zmuszony do usunięcia LUN iSCSI z powodu braku miejsca na partycji danych udostępnianych przez SMB :( Odłączyłem ze strony serwera wszelkie połączenia i bez problemu usunąłem mapowanie. Następny krok to usunięcie w GUI niemapowanego LUN i od tego miejsca zaczęły się...- Lates
- Temat
- color iscsi wolumen
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Ponowne podłączenie iscsi
Mam problem z ponownym podłączaniem dysku iSCSI po np. naprawieniu błędów przez serwer qnap. Po operacji naprawienia zasób iscsi nie jest automatyczne podłączany na serwerze, trzeba ponownie użyć inicjatora isci i wymusić podłączenie. Chciałbym by robiło się to automatycznie tak jak gdy...- matom33
- Temat
- color iscsi windows
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc Startujemy, ale jak?
Witam. Proszę o pomoc w konfiguracji, poczytałem "troszkę" po necie lecz dalej mam mętlik w głowie, za małe doświadczenie, aby przeczytana wiedza coś pomogła. Otóż zakupiłem nasa do firmy z głównym zamiarem zastąpienia dropboxa oraz katalogów udostępnianych przez użytkowników na własnych...- wEbMAStEr
- Temat
- iscsi tylko wolumin
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- U
Pomoc Virtualization Station + iSCSI
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20150311 Model serwera: QNAP TVS-471Czy zna ktoś sposób jak postawić maszynę VM na iSCSI używając Virtualization Station??Na VBOX nie ma tego problemu. Wystarczy w konsoli wydać polecenie : vboxmanage storageattach "nazwa_maszyny" --storagectl...- unr3al2
- Temat
- iscsi virtualization
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.