Pomoc qnap ts-219p+ nie działa LAN
Witam. Problem dotyczy qnap ts-219p+. Urządzenie przyznaję kupione w ciemno. Po włączeniu i inicjalizacji (piski) nie daje się znaleźć w sieci QFinderem. Lampka LAN od chwili włączenia nie świeci nawet przez sekundę. Zrobiony reset. Dysków "nie pali" (kręcą prawidłowo - więc zakładam że napięcia...- andrew_77
- Temat
- lan qnap
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc TS-251 - zgubił ustawienia, problem z dostępem, wyłączanie karty sieciowej
Witam !TS-251 pracował ponad rok bez problemu. W środku 2 dyski WD RED w RAID. Pewnego dnia zaczął piszczeć i został wyłączony. Wziąłem go dziś do ręki i mam takie objawy: - utrata ustawień sieciowych - pobiera adres z DHCP. - nie zapamiętuje ustawień które uda mi się zmienić - co...- VSS
- Temat
- lan problem ts-251
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Qnap 431 i podłącznie do LAN x2
Na wstępie chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post.Moje pytanie brzmi: Posiadam w moim TS-431 2xLAN. Mam podłączony w tej chwili jeden LAN1. 1. Czy jak podłączę LAN2 to zwiększą mi się transfery, czy to tylko backupowe łącze? 2. Podłączając LAN2 muszę wpiąć go w ten sam switch co LAN1...- kula
- Temat
- lan qnap
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Problem z wydajnością LAN na udziale sieciowym - dla apliakcji, Mała Księgowość
Witam, mam oto taki problem: QNAP TS-253A-8G, Dyski Seagate 7200 wyjęte z serwera ADAX LAN ustawiony jako Port Trunking (Balance-tlb) na switchu nie zarządzalnym 1GBps. Na udziale sieciowym postawiony program Mała Księgowość (RP) około 17 tys katalogów i 157 tys plików, generalnie sporo...- rafko
- Temat
- lan problem qnap wydajność
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Problem z połączeniem do NAS przez LAN
Witajcie Nie wiem co się stało (support zdalnie wszedł mi na NASa w związku z qmail agent i coś robił przez ssh), ale może od początku: 1. Mam dwa zewnętrzne publiczne adresy IP (zmienne) na różnych routerach. 2. Jeden router służy tylko do podłączenia go do internetu i dostępu zdalnego, drugi...- badziewiak
- Temat
- lan nas problem
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Problem z siecią LAN na TS-853A - WAN i VM działa
Dobry wieczórPo powrocie z długiego weekendu, zastałem w domu następującą sytuację (problem): Nie mogę się podłączyć do urządzenia poprzez zmapowany udział SMB w sieci lokalnej, próbuje wejść poprzez IP lokalne na urządzenie, również porażka. IP lokalne statycznie (192.168.2.160 ustawione na...- bournepl
- Temat
- lan problem wan
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Wake On Lan PHP Skrypt
Dobry wieczór :)Koledzy mam mały problem. Od długiegoooo czasu korzystam ze skryptu WakeLan PHP 1.0 oraz skrótu dodanego do Panelu Qnap. Dziś z pracy chciałem wybudzić komputer w domu i okazuje się, że z zewnątrz skrót Wakelan nie działa. Otwiera się biała strona, bez menu wyboru urządzenia...- apofis
- Temat
- lan php skrypt
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Config OpenVPN
Witam, proszę o informację w jaki sposób mogę wyświetlić konfigurację OpenVPN z poziomu konsoli, gdyż mam prawa administratora ale jak chcę to zrobić dostaję info: "Permission denied". Chcę się tam tam dostać bo muszę wiedzieć czy serwer OVPN działa w trybie bridge czy inaczej ( jak jest...- Locosp
- Temat
- bridge config lan openvpn
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Przy piwie Zdalny dostęp przez qnap do sieci LAN
W tej chwili na routerze mam serwer openvpn (gargoyle). Przez ten openvpn mam dostęp do całego mojego LAN. Mam pytanko: Czy jeśli ustawię myqnapcloud w swoim qnap, za pomocą klienta myQNAPcloud Connect połączę się przez openvpn z moim NAS, czy będę mógł dostać się do pozostałych urządzeń w moim...- badziewiak
- Temat
- lan qnap
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
- F
Pomoc Polaczenie nie jest bezpieczne, przy laczeniu sie spoza LAN
Hej,po paru dniach bojow z przekierowaniem portow na routerze UPC, pojawil sie kolejny problem :) Ktokolwiek wchodzi na moje IP zewnetrzne widzi komunikat:ołączenie nie jest prywatne Hakerzy mogą próbować wykraść Twoje dane z xxxx (np. hasła, wiadomości lub informacje o karcie kredytowej)...- Fidelloz
- Temat
- certyfikatu lan
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- L
Pomoc Tv po zmianie z WiFi na LAN - brak dostępu do NAS
Cześć,Ze względu na problemy z prędkością sieci przez Wifi podłączyłem Lan do obu TV by płynnie korzystać z zasobów NAS na TV. Po przekonfigurowaniu telewizorów nie mam dostępu do NAS, Internet na obu Tv działa, NAS z każdego urządzenia jest dostępny tak jak zwykle. Restart nic nie pomógł...- luczak84
- Temat
- lan nas
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- T
Pomoc Qsync w sieci LAN
Witam. Powiedzcie mi, czy jak PC i NAS są w obrębie tej samej sieci LAN to Qsync kopiuje pliki przez sieć lokalną? Pytam bo synchronizacja coś dziwnie długo trwa zupełnie jakby wszystko szło w świat przez internet :)- toomas08
- Temat
- lan qsync
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Wirtualizacja Win2012R2 - problem z siecią QNAP 451
Witam Was, mam dość nietypowy problem: fizyczne interfejsy sieciowe są spięte w tym momencie jako backup, wpięte są do switcha gigabitowego, negocjuje na porcie gigabit full duplex, ale transfer jest koszmarny - 10MB/s (widziane z poziomu interfejsu virtualization station). Wirtualka to serwer...- MateuszK
- Temat
- lan wirtualizacja wydajność
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.
- M
Pomoc 470/670/870 - PCIE Dual Lan 2x1Gb wspierane modele
Witam, Zamówiłem nowego nas'a i mam pewne wątpliwości dotyczące rozbudowy o dodatkową kartę PCIE 2x1Gb. Na stronie producenta a także w EPA widzę, że jest jeden model. Czy to oznacza, że tylko ta będzie kompatybilna ? Posiadam kilka low-profile pcie z różnego sprzętu. Głównie Intela (chodziły...- mariuszsal
- Temat
- lan pcie
- Odpowiedzi: 37
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
- W
QNAP - potrzebna duża przepustowośc sieci LAN - duże pliki - pomoc w wyborze
Witam serdecznie,Z racji iż nie miałem nigdy dużej styczności z serwerami typu Qnap, chciałbym prosić o pomoc w doborze serwera do małej firmy. W sumie około 20 komputerów, pomiędzy którymi udostępniane są dość duże pliki rzędu 3-5 GB. W sumie największą role odgrywają stację robocze na...- waltermelon
- Temat
- lan
- Odpowiedzi: 43
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc TS-112 - fatalne transfery - ciąg dalszy serialu...
Witam,:Hello: temat jakiś czas temu tłukłem tutaj na forum, jak dotychczas nie udało się skutecznie problemu rozwiązać. Ponieważ w planach mam przesiadkę na inny system, postanowiłem powalczyć z moim TS112, nie mając nic do stracenia. A sprawy mają się mianowicie następująco: od czasu zmiany...- Flashman
- Temat
- lan szybkość słaby ts-112
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD