- M
HS-453DX bez LAN
Cześć, zastanawiam się nad zakupem HS-453DX - niestety ze względów praktycznych nie mogę ustawić go w pobliżu routera - po prostu nie ma tam miejsca. Czy można podłączyć do niego adapter wi fi w formie karty do USB i tak z niego korzystać (licząc ze prędkość przesyłu spadnie)?- mlodzig
- Temat
- hs-453dx lan
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- H
Pomoc vpn l2tp jak ustawić dostęp tylko do LAN bez forwardowania internetu?
Witam, jak ustawić l2tp na windowsie 10, żeby nie przekierowywało całego ruchu internetowego ? Chcę po połączeniu z qnapem przez l2tp mieć dostęp tylko do lanu.Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1216 Build 20200214 Model serwera: QNAP TS-251B- hh453
- Temat
- dostęp l2tp lan vpn
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc qnap ts-212p kabel, lan
WitamZarobiłem dłuższy kabel do nasa tzn ma koło 15 m i nie moge sie połączyć. Wszystko gra jak podepnę stary kabel. Nowy kabel sprawdzałem miernikiem i podpinałem do laptopa - jest prawidłowo zarobiony. Po podpięciu nowego kabla kilka razy migną diody koło wtyczki i poza tym nic. Dodam tylko...- 4t63
- Temat
- lan qnap qnap ts-212p ts-212p
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc SSH dostęp z sieci lan do QNAP
Witam żeby zalogować się przez putty lub winscp potrzebuje mieć włączone konto admin? czy jako użytkownik w grupie administratorzy mogę mieć dostęp do konsoli?ok mój błąd dostęp mam temat do zamknięciaWersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1146 Model serwera: QNAP TS453BE- bulgar71
- Temat
- dostęp lan qnap ssh
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
- A
Pomoc Widzieć komputery z sieci Lan z poziomu File Station
Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1 Build 20191025 Model serwera: QNAP TVS-463 Nie mogę połączyć Qnapa z komputerami w sieci lan z poziomu Qnapa. Chciałbym widzieć komputery z poziomu FileStation. Jak to zrobić?- adamdon
- Temat
- file station lan station
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Qnap TS212P brak LAN
Witam W moim Qnap 512P został najprawdopodobniej uszkodzony LAN ,brak świecenia kontrolki nie widać go także w przeglądarce i QFinder. Poza tym serwer działa normalnie co widać po kontrolkach i słychać bip. Moje pytanie gdzie jest serwis Qnap w woj śląskim który by naprawił Lan pwnie wymiana...- JankoM
- Temat
- brak lan qnap
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
Pomoc Dostęp do folderu Qsync via wi-fi
Witam, Czy jest możliwość udzielenia dostępu(zmapowania) do folderu Qsync w sieci lokalnej bez korzystania z aplikacji Qsync client? Chciałbym mieć dostęp do tej lokalizacji na NASie przez windows explorera - z resztą folderów nie mam problemu. Widzę wszystkie foldery oprócz wyżej wspomnianego...- pawel8200
- Temat
- dostęp lan mapowanie qsync share windows 10
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc TS-451 brak aktywności LAN
Cześć wszystkimDobre ze 3 tygodnie nie korzystałem z nasa i w dniu dzisiejszym przyszedł ten moment. Niestety nie jestem w stanie podłączyć, brak jakiejkolwiek aktywności na złączach lan. Czego próbowałem: -wymienione przewody lan (dalej bez rezultatu) -reset poprzez odłączenie...- ewemar
- Temat
- brak lan ts-451
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Qvr pro - full HD po LAN działa ale po WAN już nie
Witam.Mam problem z podglądem kamer na telefonie w jakości full HD. Kiedy jestem połączony do domowej sieci wszystko jest ok, obraz live jest płynny i mogę odtwarzać wszystkie jakość włącznie z full hd.Lecz gdy już rozlacze się z domowej sieci i użyje komorkowej lub innego WiFi hotspot to...- milek926
- Temat
- lan qvr wan
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Monitoring NVR: QVR Pro, QVR Elite, Surveillance
Pomoc Brak dostępu po LAN, WAN działa
Hej, od wczoraj mam problem polegający na braku dostępu do QNAPa po Lanie. Problem dotyczy zarówno www jak i smb. Po Wanie wszystko działa bez problemów. Pingowałem lokalny ip i dostaję odpowiedź. Problem wystąpił nagle. Po restarcie mogę się zalogować po lanie do serwera, ale po około 2...- Ster
- Temat
- brak lan smb wan
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Brak połączenia/dostępu w sieci lokalnej z QNAP i FritzBox
Witam,proszę was o pomoc, bo kompletnie mnie zatkał jakiś błąd w LAN.Nagle mój LAN i dostęp zdalny (ze smartfona) do QNAP przestał działać. Struktura LAN: - Netia Router 7200 - FritzBox 4040 - QNAP TS-251A kablem do każdego z powyższych - Laptop tylko po WiFi (brak wejścia LAN) - PS4 kablem...- Nik_t
- Temat
- brak dostęp lan połączenia qnap
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Wake on Lan z zewnętrznej sieci
Witam,Czy istnieje możliwość używania Wake on Lan przez sieć internetową (po za lanem)? np. Uruchamianie serwera z aplikacji na smartfonie albo z panelu myqnap? Czy na myqnap.com istnieje możliwość wysłania jakiegoś pakietu który uruchomi WOL w sieci lokalnej?Wersja oprogramowania Firmware...- BioComp
- Temat
- lan wol
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc 100 Mbps zamiast 1000 Mbps
Witam Mam problem z połączeniem klient-serwer w sieci LAN. Zamiast 1000 Mbps dostaję 100 Mbps. Karta sieciowa w kompie ma 1000 Mbps i w serwerze również jest karta 1000 Mbps. Kabel "skrosowany" jest kategorii 5. W czym leży problem?Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0776 Build 20YYMMDD...- maćko1980
- Temat
- color kabel lan problem serwer
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
- T
UPS EATON 5P1150iR + KARTA LAN 2 Szt
Mam do sprzedania 2 szt. Pracowały około roku, mało obciążone (jeden przełącznik).Mogę wystawić na allegro. Cena jaka mnie interesuje to 1000 zł za sztukę ale jestem otwarty na propozycje. Nie udzielam gwarancji i nie wystawiam FV - sprzęt sprawny w 100%.Info o modelu Eaton 5P 1150i VA Rack...
Pomoc 2 porty lan jako switch
Dzień dobry, W moim switchu nie mam już wolnego portu by podłączyć NAS. Czy można tak skonfigurować porty w urządzeniu by działały one a'la switch? LAN1 podłączam do switcha a w LAN2 wtykam np konsole i mam na niej dostęp do sieci. W tej chwili posiadam TS-328 i najnowszy FW.- Mol
- Temat
- lan switch ts-328
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Jak skopiować pliki pomiędzy NAS po LAN (QNAP -> Zyxel)?
WitamChciałbym przekopiować trochę giga danych z Qnap'a na Zyxela NSA-310S bez pośrednictwa komputera uruchomionego na kilka godzin. Wpisując ten tytuł, skrypt forum oczywiście zaproponował podobny temat z 2016 roku w katalogu Wiedza, ale dotyczy on chyba przyszłościowego (??) firmware 4.4.x...- Irokez
- Temat
- lan nas pliki qnap
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc TRACCAR problem z komunikacją.
Kolega pokazał mi ostatnio aplikację TRACCAR wraz z nadajnikiem GPS/GPRS który ma zamontowany w motorze. Serwer TRACCAR postawił na swoim komputerze (nie QNAP). Znalazłem instalkę na QNAPa i dla próby chciałem wykorzystać swój telefon z androidem. Sprawdziłem czy telefon działa na...- nelik1987
- Temat
- aplikacje działa lan trzeba
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Urządzenia mobilne i Narzędzia użytkowe
Pomoc dioda LED LAN miga na pomarańczowo
Witam Was,kupiłem nowego TVS-673e i po podłączeniu do LAN wszystko dobrze działa, ale cały czas miga na pomarańczowo dioda LED na obudowie NASa.Dioda miga regularnie i wygląda to na sygnalizację jakiegoś problemu, którego nie potrafię zaobserwować.Dzieje się tak zarówno po podłączeniu do...- TSQ469
- Temat
- lan led
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Podsieć pod urządzenia IoT oraz backup - prośba o podpowiedź.
CześćOd dłuższego czasu w ramach rozrywki i oderwania od rzeczywistości programuje sobie mikrokontrolery AVR i tworzę własne projekty IoT w domu. Do jet pory korzystuałem z komunikacyjni między urządzeniami przy pomocy Bluetootch lub ZWave oraz OPENhab postawionym na malince jako centrum...- GoRo33
- Temat
- backup iot lan
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Wake on lan ts-228
Witam Zakupiłem qnap ts-228, małe urządzonko do domu. Mam problem z wake up lan od 2 dni nie mogę tego uruchomić. Czyżby ts-228 nie miał funkcji wol? nigdzie w QTS 4.3 nie ma zakładki WOL? Firmware to 4.3.3.0238 a router to tp-link wr-842nd. W routerze ustawiłem forwarding portu 7 i 9...- Vardzi
- Temat
- lan ts-228
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)