Pomoc Aktualizacja firmware TS-410 z 3.5/8? do 4.0.7 - nie widać urządzenia w sieci

Perfekt

Passing Basics
Beginner
25 Kwiecień 2014
14
4
3
54
QNAP
TS-410
Ethernet
40 GbE
Witam mam problem po zaktualizowaniu oprogramowania systemowego na Qunapie TS-410 urządzenia nie jest widoczne w sieci ani z poziomu przeglądarki ani z poziomu Qfindera POMOCY!!!
 
Ja miałem podobny problem na TS-121. Po każdym wyłączeniu serwera (ponowne uruchomienie nie powodowało tego problemu) nie włączała się karta sieciowa na serwerze. Pomagało wyłączenie serwera wkombinacji RESET + ON i przytrzymanie do podwójnego bipnięcia. Później odczekanie aż do beepa jak przy włączeniu serwera. Następnie wyłączenie i włączenie ponowne. Strat żadnych a działa za każdym razem.
Ostatnio zainstalowałem QTS 4.1 RC ale nie miałem okazji ani potrzeby przetestować czy po aktualizacji jest lepiej.
W przypadku TS-112 problem nie występuje.

Inne urządzenie ale może komuś pomoże.
 
minełojuz z 15 minut ale Qfinder nie widzi urzadzenia
Dokładnie! Nie zresetowałeś żadnych ustawień, bo ustawienia są zapisane na dyskach twardych zainstalowanych w serwerze NAS.

Możesz spróbować tak jak kolega pisze u góry albo tj. podawałem w linku wcześniej, czyli:
  1. Wyłącz serwer.
  2. Wysuń delikatnie dysk, tak aby za chwile można było go łatwo włączyć.
  3. Włącz serwer i poczekaj na jego pełne uruchomienie.
  4. Kiedy usłyszysz sygnał dźwiękowy gotowości serwera (po ok. 2 minutach), uruchom Finder i znajdź adres IP serwera.
  5. Uruchom PuTTY
    W otwartym oknie programu w polu
    • Host Name... podaj adres IP serwera znaleziony Finderem,
    • wybierz Connection type SSH
    • oraz w polu Port podaj numer portu - domyślny 22.
    2948-23b9194155865d6c68bc3eaa7dfa37fb.jpg
  6. Następnie kliknij przycisk Open.
  7. Przy pierwszym logowaniu przez SSH zostaniesz poproszony o akceptację certyfikatu - potwierdź.
  8. Zaloguj się używając konta 'admin'
    2949-c99c1a956253e12f4eedcec0949d24e9.jpg
  9. Będąc już zalogowanym w konsoli przy użyciu domyślnego loginu i hasła, wsuń wymontowany(e) dysk/i, odczekaj chwilę i wykonaj poniższe:
  10. Bash:
    config_util 1
    storage_boot_init 1
    Dyski powinny zostawać zamontowane. Możesz to sprawdzić poleceniem mount (1: /dev/sda3, 2: sdb3, 3: sdc3, ...).
  11. Następnie przywróć pliki konfiguracyjne do domyślnych:
    Bash:
    cp /etc/default_config/uLinux.conf /mnt/HDA_ROOT/.config/
    rm -rf /etc/config
    ln -sf /mnt/HDA_ROOT/.config /etc/config
    setcfg -f /etc/config/uLinux.conf Misc configured TRUE
    ln -sf /mnt/HDA_ROOT/update /mnt/update
  12. Zrestartuj urządzenie poleceniem reboot

Ważne uwagi!
  • Konfiguracja zostanie przywrócona do domyślnej, a więc będziesz musiał skonfigurować serwer ponownie. Jednak podczas konfiguracji nie inicjalizuj dysków twardych, bo wszystkie zapisane na nich dane ulegną utracie.
  • Jeśli natomiast nie przejmujesz się danymi, to równie dobrze możesz podłączyć dyski twarde do PC i usunąć z nich wszystkie partycje. W ten sposób unikniesz całego powyższego procesu.
 
zrobiłem jak opisałeś z palca w Linux-ie wyglądało że jest OK ale po re-boocie finder go nie widzi czy wtych poleceniach istotne są spacje czy pisac polecenia w ciągu
 
Na pewno wykonałeś powyższe polecenia poprawnie?
Podczas ich wykonywania nie było żadnych błędów?
  1. Wyłącz serwer.
  2. Wysuń dyski.
  3. Uruchom serwer bez dysków.
  4. Znajdź jego adres IP w finderze.
  5. Przez przeglądarkę wejdź na adres http://IP:8080/
  6. Wsuń dyski.
  7. Przeprowadź inicjalizację urządzenia z przeglądarki, ale na jej końcu nie konfiguruj dysków twardych.
 
Witam w kolejnym dniu walki, wczoraj udało mi się zamontować dyski dzięki ostatniej instrukcji (Silas Mariusz - dzięki wielkie) Qunap się obudził poprosił o wgranie aktualizacji do 4.0.7, zainstalował się poprawnie zrestartował, wiec spróbowałem wgrać ustawienia (backup) o dziwo wstała cała struktura katalogów użytkownicy, ale nie można było zamapować dysków, więc wyłączyłem serwer i postanowiłem że jutro będę walczył, dzisiaj odpaliłem rano Qnapa i wszystko wstało włącznie z ftp-em strukturą katalogów i działa jak przed awarią (cud???) wielkie dzięki za pomoc - wielki szacun "Silas" - UWAGA dla wszystkich zainteresowanych zawsze kopia ustawień przed uaktualnieniem i najlepiej backup danych tak w razie "W" - oraz aktualizacjia tylko ręczna
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dioda status miga na czerwono i zielono