Dziwny problem TS-101

rawiak

Nowy użytkownik
Noobie
31 Maj 2009
5
0
1
Witam,

Jestem posiadaczem TS-101 i uzywam go od 2 lat, nigdy nie miałem z nim problemów, aż do wczoraj.
Próbuje się dostać do dysku, a tutaj sciezka sieciowa nie istnieje, więc patrze na Qnapa a tam caly czas miga Czerwona dioda STATUS.
Więc wyłączyłem i włączyłem ale nadal to samo, z dyskie, bez dysku miga spokojnie Czerwona Dioda.
Nie moge w żaden sposób teraz skomunikować sie, ani przez przegladarke, ani przez Telnet po prostu nic.
Oprócz migającega status, swieca sie LAN i Power, a jak uruchamiam Qnapa z dyskiem, dysk startuje.
Czy ktoś z Was miał może taki problem??
Jakieś rozwiązanie??

Robert
 
Startuje - tzn. slysze ze chodzi, dioda HDD przez ok 5-10 sek miga po czym gaśnie a dioda STATUS caly czas mryga.
Nie ważne czy z dyskiem czy bez sytuacja jest taka sama - czerwona dioda STATUS mryga i zero mozliwości jakiegokolwiek kontaktu z QNAP-em :(
Zostawiłem na noc i rano nadal caly czas STATUS mryga :(
 
hmm... 2 lata tak? i sugerują kupić nowy? hmm... no to wypadałoby sugerować wśród swoich znajomych że jak planują kupić urządzenie typu NAS na max 2 lata to tylko QNAP, natomiast jeśli urządzenie ma posłużyć dłużej to dowolny inny, byle nie qnap
:>
 
kupić nowy, l o l . Jaja sobie robią. Jakby to kosztowało 20zł .
Czyli co , tylko 101 tak mają ? Jest to normalne ? xD
Może wszystkie 101 mają zaprogramowane że po 2 latach mają się psuć ?
A pytałeś o naprawe ?
Szczerze 101 to słabe urządzenie :) ale nie wiedziałem że aż do tego stopnia :D
 
Zaktualizować na nowy firmware z poziomu aplikacji qnapa przez przegladarkę internetową, jak się nie da to z poziomu Qnap finder software. Jeśli pomimo tego będą problemy to spróbować z poziomu aplikacji qnapa przez przeglądarkę internetową wybrać opcję "przywróć ustawienia fabryczne" po tej operacji ponownie z aktualizować software, a następnie ponownie "przywróć ustawienia fabryczne". W ten sposób będziesz miał świeżynkę i powinna śmigać prawidłowo i stabilnie. Po wszystkich operacjach wykonaj SMART dysków i zwerfyfikuj czy nie ma błędów na dysku.
W razie niejasności piszcie. miałem ten sam problem i się z nim uporałem. Zostawiam gadulca 433359.
Pozdrawiam