251A, 253A lub 253 PRO - co wybrać?

um - ja myśle 2-3 kroki do przodu , ciężko ludziom za tym nadążyć ;)
 
To możesz tak dla laików napisać o co Ci z tym GUI chodziło? :)
 
No też mi się tak wydawało, ale zmyliło mnie to Twoje zdanie "masz jedno GUI do wszystkiego". Odebrałem to jako argument, że w "starym" 253 PRO jest jakiś inny system, albo inne zasady tworzenia kont, instalowania aplikacji etc., w porównaniu do np. 251A.


ehh - to lecimy

jak pisałem , masz jedno GUI (interfejs WWW QNAPa) do zarządzania każdą (dostarczaną przez Q) usługą , to jest wygoda
 
patrząc na mojego ts-453 PRO - to emeryt - są lepsze modele na rynku, ale ma tyle mocy że nawet nie będę go zmieniał! Nie ma nic w ofercie co może się z nim mierzyć ( patrząc w na pieniądze ...).

Zaraz wpadnie @Silas Mariusz i powie - no ale co z wygodnictwem - masz jedno GUI do wszystkiego , ja odpowiem - Si, jestem dużym chłopcem - dam rade - zresztą - znasz mnie xD
Ja to odebrałem tak, że pojawią się zarzuty, dlaczego nie chcesz Twojego "emeryta" zamienić na coś nowszego. Odebrałem to tak, że PRO wymaga jakiś "kombinacji" a na np. 251A poradzi sobie każdy laik.
Ale jeśli oba mają taki sam system (no a tak jest) to właśnie taki laik jak ja sobie powinien z podstawową konfiguracją poradzić.
 
obstawiam że tego PRO nie zamienisz na coś nowszego , po prostu nowsze modele są (jak dla mnie) za wolne
 
Dobra, przekonałeś mnie:)
Jeszcze tylko takie pomocnicze pytanie: mam teraz starego S, w nim dwa dyski (działające w RAID1), będę chciał te dyski przełożyć do QNAPa. Wykombinowałem sobie tak, że wyjmę jeden z S, włożę go do QNAPa, na nim zainstaluję QTS, następnie przez sieć skopiuję wszystkie dane z S do QNAPa, a potem drugi dysk przełożę do QNAPa. To czy będzie to RAID1 czy jakaś inna opcja to jeszcze do zastanowienia się jest, ale czy w ogóle mój tok myślenia przy przenoszeniu dysków jest OK, czy należy do tego podejść zupełnie inaczej (np. przez dysk USB)?
 
Słowo ostrzeżenia: każdy dysk włożony do QNAPa zostanie sformatowany (chyba że wcześniej został sformatowany w Q).

Generalnie strategia ma ręce i nogi.
 
O formatowaniu wiem, dlatego najpierw przełożę jeden, sformatuje, zainstaluje system. A drugi będzie cały czas w S.
 
W 253Pro bym się nie pchał - to sprzęt EOL od czerwca :)
Tak jak mój mini.....
 
@killjoy a jak to się przekłada na normalne użytkowanie?

Przyjdzie ta chwila kiedy będziesz mieć dziurawy soft - ale jak odetniesz od netu to nie będzie mieć żadnego wpływu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Czyli, że 253 PRO od czerwca 2019 nie będzie już wspierane, czyli np. nie będzie na niego nowej wersji QTSa?
 
A gdzie można znaleźć w necie takie info które QNAPy do kiedy będą miały wsparcie? Jest to gdzieś oficjalnie publikowane?
 
No nic, 253 PRO kupiony, zobaczymy co dalej. Jak za pół roku stwierdzę, że 251A do którego mam dostęp ma jakieś fajne funkcje których brakuje w 253 PRO to pomyślę czy nie sprzedać:)

A tymczasem zadam jeszcze jedno pytanie od początkującego. Gdzieś na forum mogę znaleźć jakieś takie na prawdę podstawowe informację jak zacząć z QNAPem? Pule pamięci, woluminy, migawki itd. Jak w ogóle skonfigurować to wszystko zanim cokolwiek zacznę przerzucać na dyski?
 
wolumin prosty (chyba że migawki potrzebujesz)

RAID .. no cóż , chroni przed awarią jednego dysku - czy chcesz poświęcać 2 dyski za cenę bezpieczeństwa , to Twój wybór.

z doświadczenia wiem - że pierwszy raz na NASie zwykle prędzej czy później kończy się wyczyszczeniem do zera i postawieniem do nowa, tym razem "po bożemu"
 
No właśnie chodzi mi o to, żeby już teraz zrobić to "po bożemu":)
Ja od kilka lat mam S DS212j który jak kupowałem to nie bardzo wiedziałem nawet co to jest RAID:) No i mam tam dwa dyski po 2TB które teraz chcę przenieść do nowo kupionego QNAPa - dane i tak mam "przejściowo" na dysku USB więc po całej operacji przeniesienia dysków po prostu skopiuję dane z USB.
Bardziej mi chodzi o to, czy właśnie zrobić RAID1 (w razie fizycznej awarii jednego dysku), czy lepiej każdy dysk osobno i jakimś automatem, raz dziennie/tygodniowo kopiować dane z jednego na drugi, czy właśnie używać migawek itd. Od kilku dni przeglądam forum i czytam stare i nowe tematy, ale jeszcze nigdzie nie znalazłem fajnego, prostego opisu co i jak zrobić aby było dobrze:)

Czy jako zabezpieczenie danych lepsze będą migawki, czy takie dwa wolumeny (każdy na osobnym fizycznie dysku) i kopiowanie danych między nimi co jakiś czas?
 
no właśnie dojście do tego co warto , każdy osobiście przechodzi - różnie z tym bywa - więc nie dostaniesz na to odpowiedzi.

jest zestaw biznesowych reguł - ale nie zawsze mają one zastosowanie do domu
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-251A
  2. jak włączyć hibernację
  3. wolumin prosty