Pomoc 4k w TS-251

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

suhotnik

Entry Technician
Q Associate
20 Sierpień 2014
32
5
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witajcie.
Mam problem ze swoim TS-251.
Kupiłem nowy TV i zacząłem wrzucać do Qnapa materiały 4k i 30Mbit bitrate.
Niestety filmy strasznie się tną. Wygląda to tak, że leci 10min materiału, potem pauza na 2..3 sekundy i leci dalej.
Ten sam materiał podłączam do TV na dysku SSD i wszystko jest OK.
Czy potrzebuję "mocniejszego" Qnapa?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0959
Model serwera: QNAP TS-251
 
Ale że co? Odpalasz to przez HDS z Qnapa na TV? Jeśli tak to procesor jest za słaby.

Plex/Emby zainstaluj na TV oraz Qnapie i niech pobiera tylko 0,1 z Qnapa a obrazem zajmie się TV. W ostateczności włącz na Qnapie DLNA i odpal filmy na TV.
 
Im szybciej zrezygnujesz z Qnapa jako "bezposredni" odtwarzacz filmow, tym lepiej dla ciebie.
Skoro masz nowy TV to na 100% masz tam jakiegos "smarta" zainstaluje plexa, a na Qnapie postaw server plexa.

Powinno dzialac bez problemu, nawet 4k z bitratem ~70-80mbps. (o ile TV jest dobry).
 
  • Lubię to
Reakcje: Ice
Ale że co? Odpalasz to przez HDS z Qnapa na TV? Jeśli tak to procesor jest za słaby.
Nie rozumiem niestety o co chodzi.
Plex/Emby zainstaluj na TV oraz Qnapie i niech pobiera tylko 0,1 z Qnapa a obrazem zajmie się TV.
Próbowałem jedno i drugie zainstalować i uruchomić ale poległem.

W ostateczności włącz na Qnapie DLNA i odpal filmy na TV.
I tak chuba robię.
Próbowałem też na Twonky, póki miałem wersję Trial.
I klatkowało na DLNA i na Twonky.
Problemu nie ma z materiałem FHD.
 
Nie rozumiem niestety o co chodzi.
Chodzi o to czy próbujesz otworzyć film mając Qnapa podłaczonego przez HDMI do TV odpalić film na Kodi, czy innym programem? Jeśli tak to zapomnij o 4K. Qnap się do tego nie nada.

Twonky kiedyś było za darmo w Qnapie. Niektórzy odzyskali możliwosć korzystania z niego, ale jest jest gdzieś ukryty. Qnap ma aplikacje do DLNA swoją.

Próbowałem jedno i drugie zainstalować i uruchomić ale poległem.
Jak poległeś to zakładasz temat i się pomoże.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Nie rozumiem niestety o co chodzi.
Chodzi o to czy próbujesz otworzyć film mając Qnapa podłaczonego przez HDMI do TV odpalić film na Kodi, czy innym programem? Jeśli tak to zapomnij o 4K. Qnap się do tego nie nada.
Nie przez HDMI.
Qnap mam podłączony po kablu Ethernet.

Twonky kiedyś było za darmo w Qnapie. Niektórzy odzyskali możliwosć korzystania z niego, ale jest jest gdzieś ukryty. Qnap ma aplikacje do DLNA swoją.
Twonky służył mi przez kilkanaście lat. Szkoda go. Był łatwy w obsłudze. Wgrywałem na Qnapa i miałem go wszędzie :(
Jak poległeś to zakładasz temat i się pomoże.
Nie chcę zakładać i śmiecić forum.
Próbowałem postępować jak pisali w innych tematach. I lipa. Wtedy się poddałem i zainwestowałem w SSD.
 
Qnap mam podłączony po kablu Ethernet.
To ciekawe. Pewnie w takim wypadku już korzystasz z DLNA, no chyba że tV umie to otworzyć jakoś inaczej.
Twonky służył mi przez kilkanaście lat. Szkoda go. Był łatwy w obsłudze. Wgrywałem na Qnapa i miałem go wszędzie
Nadal możesz z niego korzystać ale możliwe że na Twoim modelu z najnowszym QTS musisz kupić licencje bo Qnap przestał za nią płacić (tak w uproszczeniu).
Nie chcę zakładać i śmiecić forum.
Próbowałem postępować jak pisali w innych tematach. I lipa. Wtedy się poddałem i zainwestowałem w SSD.
Nie ma czegoś takiego. Po to jest forum by rozmawiać.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Nie chcę zakładać i śmiecić forum.
Nie ma czegoś takiego. Po to jest forum by rozmawiać.

Kilka lat temu szukałem pomocy na forum. Nie pamiętam już z czym miałęm problem.
Ktoś próbował mi pomóc ale takim językiem, że trudno mi było nadążyć za nim.
W końcu dostałem odpowiedź, że mam się douczyć i poczytać "se" w google.
Od tamtego momentu rzadko już bywałem na tym forum.
 
Kilka lat temu szukałem pomocy na forum. Nie pamiętam już z czym miałęm problem.
Ktoś próbował mi pomóc ale takim językiem, że trudno mi było nadążyć za nim.
W końcu dostałem odpowiedź, że mam się douczyć i poczytać "se" w google.
Zrob temat i przestan biadolic.

Po drugie, masz pol youtuba zapierdzielone filmikami nt. jak zainstalowac plexa na qnapie. Zacznij robic wg tutorialu, a jak z czyms beda problemy to pisz na forum.


Link: https://www.youtube.com/watch?v=o_o1ahH_QsI


Link: https://www.youtube.com/watch?v=QTwmTxtxLeQ
 
U mnie jest trochę problemów.
Mam 2 routery po drodze.

A teraz przy próbie ospalenia Plexa w Firefxie mam komunikat:
Kod:
Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to 192.168.1.99:32400. PR_END_OF_FILE_ERROR

Dobra. Jak mi nie pójdzie to założę temat.
 
Nie przez HDMI.
Qnap mam podłączony po kablu Ethernet.


Twonky służył mi przez kilkanaście lat. Szkoda go. Był łatwy w obsłudze. Wgrywałem na Qnapa i miałem go wszędzie :(

Nie chcę zakładać i śmiecić forum.
Próbowałem postępować jak pisali w innych tematach. I lipa. Wtedy się poddałem i zainwestowałem w SSD.
Telewizor nie ma łączą 1Gbit i nie wyrabia na 100Mbit z przesyłem.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. DLNA film
  2. twonky
  3. dlna
  4. kodi
  5. DLNA vs Twonky
  6. PR_END_OF_FILE_ERROR