Pomoc Błąd pamięci masowej | Brak dostępu do plików | TS-228.

Status
Pierwszy post tej dyskusji to wpis Wiki. Może być on edytowany przez każdego z odpowiednimi uprawnieniami.

SZOKSTUDIO

Nowy użytkownik
Noobie
16 Luty 2019
6
0
1
Bydgoszcz
www.szokstudio.pl
QNAP
TS-210
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Mam problem, nie mogę się dostać w plików, które miałem na moim QNAP TS-228. Przyznam, że długo też nie korzystałem z niego. Wykorzystuje go w domu, do przechowywania projektów.
Dodatkowo odkryłem dziś, że jeden z dysków padł. Miałem postawiony RAID 1, mam nadzieję, że ktoś pomoże mi rozwiązać problem.

Mam pytanie czy muszę kupić identyczny dysk, żeby go wymienić? Czy warto go jeszcze sprawdzić, sformatować czy cokolwiek, żeby nie wydawać 500zł na nowy.
Dysk, który miałem w środku widoczny jest na 5 screenshocie.

Poniżej zamieszczam kilka screenów, żebyście może pomogą wam w rozwiązaniu problemu.

1. MENEDŻER PAMIĘCI:

1720773331511.png


2. STATUS:

1720773461784.png


3. MONITOR ZASOBÓW (po kliknięciu w "Pełny")

1720773414635.png


4. FILE STATION

1720773909949.png


5. DYSK

1720773702334.png
 
w sumie administracja ma to gdzies - więc i ja też :
było na forum 500 razy

sprawdzić dysk poza nasem za pomoca programu jego producenta, jeśli dysk sprawny - to nas ma problem
w każdym innym przypadku - wymienić dysk na gwarancji/kupić nowym o takim samym bądź większym rozmiarze.
 
w sumie administracja ma to gdzies - więc i ja też :
było na forum 500 razy

sprawdzić dysk poza nasem za pomoca programu jego producenta, jeśli dysk sprawny - to nas ma problem
w każdym innym przypadku - wymienić dysk na gwarancji/kupić nowym o takim samym bądź większym rozmiarze.

Najmniej chodzi mi w moim zapytaniu

o kwestię samego dysku

bardziej o to jak uzyskać dostęp do plików, czy to w ogóle możliwe, żeby mieć dostęp jeśli wyjąłem jeden dysk?
 
wg screenshotów masz RAID 1 jako typ - więc masz dostęp do danych "jak zwykle".

No właśnie chodzi o to, że nie wiem, jak uzyskać dostęp do plików. Masz jakiś pomysł?
Kupiłem dziś drugi dysk, ale najpierw wolę się upewnić, że mam co odzyskiwać
Połączono posty:

No właśnie chodzi o to, że nie wiem, jak uzyskać dostęp do plików. Masz jakiś pomysł?
Kupiłem dziś drugi dysk, ale najpierw wolę się upewnić, że mam co odzyskiwać
Może problemem jest to, że jest tam jakieś ostrzeżenie 80% i wszystko się zablokowało.
 
Wyciągnij dysk z NASA i podłącz do komputera. Jeśli to faktycznie RAID 1, a dysk i struktury logiczne są sprawne, system plików powinien być normalnie widoczny. Jeśli nie, pokaż, jak partycjonowanie tego dysku jest widziane przez DMDE.

Jeśli po awarii jednego dysku w macierzy RAID-1 nie widzisz danych, to najprawdopodobniej masz jakiś problem i ten problem należy najpierw zdiagnozować, a potem rozwiązywać. Chyba, że na danych Ci nie zależy.

Drugi dysk - (podejrzany o uszkodzenie) - też go wyciągnij, podłącz do komputera i zobacz jak się zachowuje, czy jest detektowany, jak go widzi MHDD lub Wiktoria. Szczegóły opisz na forum, bo tu też najpierw diagnostyka, a potem decydujemy, co dalej.
 
Status
Pierwszy post tej dyskusji to wpis Wiki. Może być on edytowany przez każdego z odpowiednimi uprawnieniami.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Brak dostępu do nas