Pomoc Bezsenność - czyli jak uzyskać tryb uśpienia w QNAP

NIEBO!

Passing Basics
Beginner
2 Styczeń 2016
21
7
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witajcie :)
Jak prawidłowo skonfigurować QTS, aby w systemie działało najzwyczajniejsze usypianie, ale nie chodzi mi o wyłączanie nieużywanych HDD tylko żeby cały serwer szedł spać. Wiem że jest mnóstwo tematów o tym, że komuś idzie spać, a by nie chciał jednak takiego tematu jak mnie interesuje nie odnalazłem. Jeśli jednak się powielam proszę o wskazanie właściwego wątku.

W S nie mam z tym problemu - serwerek gdy zamknę wszystkie laptoki itp idzie sobie po 10min spać (dioda status wtedy powolnie pulsuje) , a jak tylko chcę uzyskać do niego dostęp np użyć zmapowanego dysku to budzi się w kilka chwil, rozpędza dyski i takiego efektu oczekuję od QNAP

Jak taki efekt osiągnąć na QNAP? Bo menu zasilanie jest dla mnie niezrozumiałe .... muszę korzystać z harmonogramu? I co mam w nim ustawić?
Usypianie od 0 do 24? A właczanie jak? Bo wyczytałem, że jak nie zrobię włączania to się nie obudzi inaczej niż przez przycisk.

Inaczej. póki co mam ustawione tak:

Sprzęt:
Uruchom tryb oczekiwania dysku twardego: Właczone (30min)

Zasilanie:
EuP (cokolwiek znaczy): Wyłaczone
WOL (Wake-On-LAN): Włączone
Przywracanie zasilania: Wznów pracę serwera do poprzedniego stanu
Harmonogram zasilania: Wyłączony (nic nie ustawione)

Czy takie ustawienia są prawidłowe dla efektu jaki chcę uzyskać i mam szukać jakieś usługi, która sprawia że QNAP cierpi na bezsenność, czy jednak coś mam ustawione źle?

Póki co QNAP w file station przerzuca pliki z S, ale jak skończy chciałbym zeby poszedł spać razem z sąsiadem, a wiem że nie pójdzie. Podczas poprzedniej doby nie miał nic do zrobienia, a jednak nie spał biedaczek, a jego bliski sąsiad DS213 będący w tej samej sieci jakoś zasypia :)
 
Jak jestem w pracy i nie korzystam zdalnie z wirtualki czy udostępnionych udziałów, to śpią sobie kilka godzin. Przychodzę z pracy do domu, włączam kompa i dalej śpi (ale jeszcze to sprawdzę na 200%). Zwykle budzi się na wyraźne żądanie dostępu urządzeń do NAS. Mam przecież dysk systemowy SSD, reszta dysków na dane w RAIDach.
 
A w jaki sposób wprowadzić dyski w stan uśpienia?
16743.png
niestety pomimo ustawienie na 10 min... nas nie idzie sprać...
w jaki sposób obczaić - łaj
ps. mam zainstalowanego plexa, czytalem ze moze to jest przyczyną - w jaki sposób moge to odinstalowac?
 
Witam posiadam TS 212 P i po ostatniej aktualizacji przestał wchodzić w tryb uśpienia. Mam wszystko powyłączane Qsync myQnap cloud. Download station mam zainstalowaną ale wszystkie zadania skasowane. FTP, Telnet, ssh, wszystko wyłączone. DLNA włączony. Ale przed aktualizacja w tryb uśpienia bez problemowo wschodził. Zrobiłem test i logi blkdevMonitor i wysłałem do serwisu, tu odpowiedz:


W dostarczonych logach widnieje proces cryptsetup, który może blokować uśpienie. Niestety nie znalazłem informacji o jego pochodzeniu.

<4>[27855.017803] cryptsetup(24630): READ block 0 on md9 (2 sectors)

<4>[27855.588412] cryptsetup(24694): READ block 0 on md9 (2 sectors)

<4>[27855.350291] cryptsetup(24669): READ block 0 on md0 (2 sectors)


Pomocne wskazówki może Pan znaleźć w wątkach na forum: i podane linki ale nie ma tam żadnych konkretów.

Jak z tym poradzić?? Co mam zrobić? W załączniku logi
Dodam że jest włączony cloud Drive sync (przed aktualizacją też był włączony) i ustawona synchronizacją raz w tygodniu z google drive.
 

Załączniki

  • qnap.txt
    390,2 KB · Wyświetleń: 52
Nic nie instalowałem...Jak sprawdzić czy mam szyfrowane foldery?
Może w tym jest problem 5.png, że dysk pierwszy nie w najlepszym stanie?
 

Załączniki

  • 1.png
    1.png
    20,8 KB · Wyświetleń: 77
  • 2.png
    2.png
    9,8 KB · Wyświetleń: 108
  • 3.png
    3.png
    11,6 KB · Wyświetleń: 103
  • 5.png
    5.png
    8,3 KB · Wyświetleń: 104
Podzielę się moim przypadkiem nie-usypiania NAS-a.
HS-251 nie szedł spać praktycznie nigdy, odpalliłem ręcznie "sprawdź system plików" i po zakończeniu zaczął się usypiać.
Dyski są w raid-1.
 
menadżer pamięci -> ilość pamięci -> pula pamięci (rozwinąć) -> u góry zarządzaj -> akcje -> sprawdź system plików
Znalazłem trochę w innym miejscu, uruchomiłem zobaczymy .
Może surveillance albo Rsync blokują tryb uśpienia?
 

Załączniki

  • 0.png
    0.png
    27 KB · Wyświetleń: 98
  • 8.png
    8.png
    4,3 KB · Wyświetleń: 105
Z konsoli wywołajcie stop_services i poczekajcie czy dyski sie usypiają. To udowodni Wam ze macie aplikacje/uslugi którenie pozwalają dyskom przejśćw stan uśpienia.
Jest to bardzo możliwe, ale taka ciekawostka: Mam na routerze openwrt z extrootem, czyli na partycji dysku mam system. Dysk przechodzi po paru(nastu) minutach w stan uśpienia, pomimo że system cały czas na nim działa.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Sleep Mode
  2. usypianie dysków
  3. usypianie
  4. uśpienie dysku
  5. Dyski chrobocza bez przerwy
  6. https://forum.qnap.net.pl/threads/bezsenno%C5%9B%C4%87-czyli-jak-uzyska%C4%87-tryb-u%C5%9Bpienia-w-qnap.16766/
  7. Wake on Lan jak ustawić?
  8. Bezsenność - czyli jak uzyskać tryb uśpienia w QNAP
  9. uśpienie dysków
  10. Uśpienie
  11. qnap diagnostic tool
  12. wentylator nie działa
  13. https://forum.qnap.net.pl/threads/bezsenno%C5%9B%C4%87-czyli-jak-uzyska%C4%87-tryb-u%C5%9Bpienia-w-qnap.16766/page-4
  14. Wentylator obroty
  15. Bezsenność
  16. Spin
  17. hibernacja dysków