Pomoc Dodanie integracji w HA - potrzebna pomoc

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Ponieważ część z Was ogarnia HA więc szukam chętnej osoby do pomocy:) Ja postanowiłem sobie, że zacznę używać HA kiedy ogarnę temat sterowania moim ogrzewaniem. A ponieważ coś mi nie wychodzi to szukam pomocy.

Sterowanie ogrzewaniem mam na EQ3 Max, a wbudowana integracja jest "słaba" to szukałem czegoś lepszego. Trafiłem na coś takiego https://github.com/koleo9am/hass_max_home_automation i wygląda to całkiem fajnie. Mam tylko pytanie: jak to dodać do mojego HA?
W configuration.yaml wpisuję to co trzeba (screen załączam), do katalogu /config/custom_components dodałem katalog maxhomeautomation i tam wrzuciłem odpowiednie pliki (screen też załączam) a przy próbie restartu HA dostaję błąd Integration 'maxhomeautomation' not found (screen też załączam).
Co robię nie tak? Ktoś pomoże?
 

Załączniki

  • config.jpg
    config.jpg
    75,5 KB · Wyświetleń: 33
  • blad.jpg
    blad.jpg
    21,6 KB · Wyświetleń: 33
  • winscp.jpg
    winscp.jpg
    50,9 KB · Wyświetleń: 33
a przy próbie restartu HA dostaję błąd Integration 'maxhomeautomation' not found (screen też załączam)
HA przy restarcie sprawdza plik konfiguracyjny. Jeśli wgrałeś pliki i dopisałeś tą konfigurację bez wcześniejszego restartu HA to integracja nie jest wgrana i konfiguracja jest nieprawidłowa. Spróbuj najpierw uruchomić ponownie HA po graniu tych plików, a później dopisz konfigurację i ponowny restart lub po prostu zrestartuj terminal/docker lub cokolwiek używasz do HA (wymusi to ponowne uruchomienie HA),
 
Tak też robiłem ale to nie nie daje. Uruchamiam HA, wgrywam pliki, wykonuję restart HA - jest OK. Ale jak do pliku konfiguracyjnego dopiszę integrację to nie da się zrestartować HA.
W logach wtedy pojawiają się takie błędy:
log.jpg
 
O widzisz, w kilka minut rozwiązałeś mój problem:) Teraz faktycznie działa. Tzn. wartości jeszcze żadnych nie pokazuje, ale chociaż HA się restartuje, a po restarcie widzę, że są encje z tej integracji. Teraz muszę ogarnąć ciąg dalszy tego całego systemu EQ3, czyli odpalić gdzieś (albo RPi, albo na Windowsie w VN na QNAPie) całe to MAX! Home Automation.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. home assistant
  2. configuration
  3. plik konfiguracyjny