Doradztwo karta 10Gb do qnap ts-253D

malma777

Entry Technician
Q Associate
30 Wrzesień 2022
51
3
8
40
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam, chciałbym prosić o doradztwo, czy warto dokupić do mojego qnapa ts-253D kartę 10Gb i co dzięki temu będę miał.Obecnie quap służy głownie jako dysk sieciowy dla Macbooka i jako serwer multimediów audio i wideo. Prędkości przesłania po wifi są znośne ale czy dziki wymianie karty na 10gb będzie lepiej i czy dużo lepiej. I jaka kartę w miarę tania byście polecili. Mój ruter to Asus RT-AC65P
 
jeśli nie masz dysków SSD, mija się to z celem .. a akceptowane przez qnapa karty masz na Lista kompatybilności - QNAP

Zamienniki ? życzę powodzenia, QNAP to nie PC, nie łyka wszystkiego, taka ich polityka.
Połączono posty:

a router i tak jest zbędny - bo musisz to mieć w switchu 10Gb .. no chyba że będziesz swoją makówkę łączyć bezpośrednio kablem z QNAPem.
 
dzięki za szybką odpowiedź, więc chyba zostawię tak jak jest teraz dyski ssd na razie nie chce kupować ze względu na kasę co najwyżej ramu dołożę do 16 zamiast 4 i tak zostawię.
 
Co by dała karta 10Gb, jak router ma tylko 1Gb?
 
tym bardziej gra nie warta świeczki bo ruter musiałbym wymienić a ogólnie jestem dość zadowolony z serwera dla moich skromnych potrzeb jest wystarczający
Połączono posty:

fpoprtostu myślałem że małym kosztem można by było coś poprawić ale widzę ze tak się nie da
 
Ten qnap ma porty przecież 2,5gbit to za mało ?
 
nie wiem czy mało porostu widziałem na YouTube jak ktoś robił upgrade tego Nasa i właśnie montował tam kartę 10gbit
Połączono posty:

Teraz nasuwa mi się pytanie czy jak bym zmienił ruter na jakiś lepszy to czy zauważę różnice w prędkości komunikacji po wifi miedzy MacBook a nas skoro tam są porty 2x2.5gbit a teraz ruter mam 1gbit
 
jeśli kupisz kartę QNAP 10 Gb, to musisz łączyc się bezpośrednio z QNAPem - bez WiFi. Uśmiecha ci się to konfigurować ? :D
 
nie pomysł kupna karty 10gbit już wybiłem sobie z głowy, teraz mam inny mianowicie żeby ruter zmienić na 2.5gbit ale nie wiem czy gra jest warta świeczki
 
A to nie taniej kupić switch? Jakby co to miałbym do oddania TP-LINK TL-SG108-M2. Miałem budować sieć na 2,5Gb, ale wpadły mi sprzęty z SFP+ i trochę inaczej muszę się konfigurować. Na czacie kilka dni temu wspominałem już o tym.
 
jak kupi switcha , to musi się do niego kablem wpiąć - gdzie pożytek z Wifi ?
 
W kwestii routerów ilość antenek nie świadczy że jest lepszy ;];];] Co do AP to UBI drogie jak CH ale transfery są na wysokim poziomie.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Kabel najlepszy. Switch 2.5Gb i śmiga aż miło.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. karta 10gb
  2. ts=253d
  3. SFP+
  4. Wifi
  5. Qnap TS-253D
  6. 10Gbit