Dysk 1,5 TB

haken

Nowy użytkownik
Noobie
27 Październik 2008
5
0
1
44
Czy dysk 1,5 TB np. Seagate Barracuda 1.5T SATA2 (ST31500341AS) bedzie poprawnie obsluzony prze qnap 109 II?
-----
to pytanie juz zadalem w dziale lista kompatybilnosci, ale tutaj tez powinno sie znalezc - bo to kluczowe dla decyzji o zakupie
 
Re: Dsyk 1,5 TB

Dziekuje za odpowiedz i za odblokowanie konta.
W podanym poscie istnieje informacja, ze oprogramowanie build 1024 nalezy zainstalowac na swiezym dysku przez Findera - czy istnieje gdzies instrukcja jak to zrobic? W User Manual nie znalazlem (jest tylko wzmianka o QuickSetup bez mozliwosci wyboru firmware). Pozdrawiam

P.S. Qnapa juz zamowilem, teraz pora na kupno dysku 1.5 TB
 
To nie jest tak...

1.5TB dyski dzialaly juz wczesniej z urzadzeniami QNAP - przynajmniej z TS-509 - wiem bo testowalem sam osobiscie z 2 miesiace temu.
Jednak QNAP wprowadzil pewne zmiany i te osoby ktore mialy QNAP'a z dyskami 1.5TB nie mogly robic upgradu z panelu. Kiedy uzytkownik stawia nowy system nie bedzie z tym juz zadnego problemu.

Kolejna kwestia to finder. finder to specyficzny program ktory oprocz wyszukiwania urzadzen QNAP w sieci (jak sama nazwa wskazuje), potrafi tez inicjalizowac urzadzenie. Jest dosc prosty w uzyciu... Nie trzeba tutaj instrukcji :)

Pozdrawiam
 
I udalo sie! Rzeczywiscie bylo bardzo prosto - wszystko szlo z pomoca kreatora. Jedyny zabieg z mojej strony to wybranie pobranego firmware b. 1024. System widzi caly dysk a ja dziekuje za pomoc!