dominicc

Passing Basics
Beginner
1 Grudzień 2008
21
1
3
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witajcie.
Zaktualizowałem Firmware do najnowszej wersji 4.3.4 Build 20180830 i od tego momentu zaczął się problem z dyskiem.
Mianowicie:

1) łącząc się z Windows 10 przez udział sieciowy nie mogę dodać ani skasować żadnych materiałów - błąd 0x80070032
You must be registered for see images attach

Mam również odwarzacz WD, kiedy włączam film który znajduje się na dysku Qnap to nie mogę zatrzymać odtwarzania (czyli nie mam praw zapisu na dysku ponieważ odtwarzacz zapisuje dane w której minucie zatrzymało się dysk).
2) Wczoraj jak się logowałem do Qnap przez przeglądarkę to za każdym razem traktował mnie jakbym pierwszy raz się logował - włączał tutorial
3) Dzisiaj już nie mogę się przez przelgądarkę zalogwać - kółko ładowania kręci się w nieskończoność
You must be registered for see images attach

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180830
Model serwera: QNAP XX-XXX

Bardzo proszę o pomoc.
 
Witam myślałem że ten problem wystąpił tylko u mnie (uff myślałem że coś się psuje). Ja podejmuję próbę downgrade serwera na innym dysku z nieistotnymi danymi za parę minut dam znać czy z danymi nic się nie stało.
Please, Zaloguj or Załóż konto to view quote content!
Z tego co wiem są na to dwie metody
 
Zainstalowany firmware to
[Public Beta] QTS 4.3.5.0683 build 20180830

Zainstalował go QFinder Pro mi może tutaj występuje w fazie BETA !!!

Dodatkowo w opisie firmware napisane jest:

"This QTS update changes the file system of the system partition to ext4 for ARM-based models with Annapurna Labs processors. For data security reasons, you are not able to downgrade QTS to a previous version after this update."

Bardzo proszę o informacje, czy powyższy fragment dotyczy TS-228 ?
 
Na razie wstrzymuje się z aktualizacją, bo ma procesor ARM.

W opisie który przesłałeś jest info:
"Affected models: TS-131P, TS-231P, TS-431P, TS-531P, TS-231+, TS-431+, TS-231P2, TS-431P2, TS-431X, TS-431X2, TS-531X, TS-831X, TS-1231XU-RP, TS-1231XU, TS-831XU-RP, TS-831XU, TS-431XU-RP, TS-431XU, TS-431XeU, and TS-1635."

Więc niby nie ma tego modelu.

Dodatkowo występują objawy opisane w linku poniżej:

Truskawa250: daj znać jak poszło.

Czy problem występował też w QTS 4.3.5.0691 build 20180907 ?
 
Zgadza się niby nie tylko dokładnie po aktualizacji do 4.3.4.0695 build 20180830 zwariowały w ten sposób dwa znane mi TS-228 i jeden TS-128 tak czy inaczej do 128 i 228 jest ten sam soft więc coś musi być na rzeczy. Nigdy nie robiłem backupu a mam ten sprzęt już chyba około 2 lat i nigdy po aktualizacji nie było problemów. Tak czy inaczej człowiek uczy się całe życie :(.

Na dysku testowym ponowne uruchomienie leci także niedługo dam znać co wyszło

Please, Zaloguj or Załóż konto to view quote content!
No i chyba mamy sukces. Kingof potrzebujesz pomocy z downgrade?? Dane da się już kopiować teraz tylko test czy będzie pamiętał ustawienia
 
Właśnie w tym problem że dla bezpieczeństwa użyłem dysku który był świeżo po formacie tak czy inaczej zrobię kopie danych i zobaczę. Prawda jest taka że z tego co doczytałem między niektórymi wersjami nie robi się downgrade. Ten który ja wykonałem powinien być bezpieczny tak czy inaczej w miarę możliwości radzę się zabezpieczyć.
Tak czy inaczej aktualizację możemy zrobić na dwa sposoby

-Qfinder
-Przez przeglądarkę logując się na konto admina

Ja wybrałem tą drugą opcję, niezależnie od tego trzeba wejść na stronę Qnapa na centrum pobierania dla TS-228

Link:
Please, Zaloguj or Załóż konto to view URLs content!


Tam pobieramy potrzebne oprogramowanie w naszym przypadku jest to 4.3.4.0675 build 20180810 z dnia 2018-08-13 gdyż ta wersja wyżej jak już wiadomo posiada błędy.

Po pobraniu wypakowujemy otrzymując plik z rozszerzeniem .img. I teraz opcje są dwie:

Pierwsza Qfinder a tam kolejno Narzędzia --> Aktualizuj Firmware logujemy się wskazujemy ścieżkę do pliku i uruchamiamy i to powinno wystarczyć (przepraszam nie wiem co dokładnie się dzieje dalej gdyż ja skorzystałem z drugiej opcji)

Drugą opcją jest przeglądarka tam w panelu sterowania przechodzimy do Aktualizuj Firmware a opcji automatycznej przechodzimy na ręczną podajemy ścieżkę do pliku .img i startujemy oczywiście zezwalamy na ponowne uruchomienie w moim przypadku to było na tyle. Rozpisałem to w dwóch tematach :)
 
Ten sam problem u mnie. Niche lepiej wydadzą szybko jakąś poprawkę, nie będę się bawic w downgrade....
Założyłem tixa do supportu.
Odp. od supportu:
"Dzień dobry, jest to bug ostatniej wersji FW.
Proszę pobrać z karty produktu / strony internetowej poprzednią wersję FW i wykonać downgrade oraz oczekiwać na kolejne wydanie FW".
 
  • Lubię to
Reakcje: dominicc

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-431xeu
  2. TS-531P