Pomoc Generowanie miniatur - QuMagie

witek95

Passing Basics
Beginner
24 Luty 2018
29
3
3
32
Warszawa
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,
Jakiś czas temu wrzuciłem kilka plików formatu .mp4. Nic w tym dziwnego, ale QNAP, w QuMagie nie pokazuje miniatur do nich.
Kilkukrotnie próbowałem wymusić na nim aby to zrobił, poprzez ponowne wygenerowanie miniatur, tylko do tych plików, które ich nie mają, czy nawet za pośrednictwem Multimedia Consol wygenerować miniatury ponownie dla wszystkich plików. Tak, reset też był ;p
Niestety nic to nie dało, stwierdziłem trudno, tych kilka plików mi jakoś mocno nie będzie przeszkadzać. Dzisiaj ponownie przesłałem kilka plików .mp4 i część plików ma miniaturki w QuMagie, a część nie...
Próbowałem jeszcze tak że przeniosłem te pliki na laptopa, a później ponownie na serwer, ale również nie pomogło.
Jeszcze przed chwilą sprawdziłem i w File Station również nie ma do tych samych plików miniatur.
Dlatego przychodzę po pomoc tutaj.
Z góry dziękuję
 
Mediainfo i powiedz jakie kodeki są tych plików.
Wklej info z mediainfo.
Połączono posty:

Jeśli pliki są z kodekiem HEVC/h.265 to musisz doinstalować CAYIN Media Sign Player w wersji płatnej.

PS.
Połącz się po SSH do NAS na użytkownika 'admin'.
Bash:
# Fix QuMagie no thumbs issue
SYSVOL=$(getcfg -f /etc/config/def_share.info SHARE_DEF defVolMP)
chmod 755 ${SYSVOL}/.system

Rescan miniaturek.
 
Nigdy nie korzystałem z tego narzędzia, ale dziękuję za pomoc.
Już się wyjaśniło dlaczego nie mam podglądu :)
Pliki HEVC...
Jakoś nigdy na to nie zwracałem uwagi.
Da się to jakoś przekonwertować na inny format by działało?
 

Załączniki

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    54,6 KB · Wyświetleń: 4
Dołączę się do tematu, od jakiegoś czasu nie chcą mi sie generować miniatury filmików po przesłaniu na dysk, są szarek okienka, nic się nie zmieniło w typach plików, zawsze to x265 HEVC. Miniatury generują się dopiero gdy wybiorę pliki z niewygenerowanymi miniaturami i dam wygeneruj miniaturę ponownie. Robiłem już reinstalację całego systemu, CAYIN Media Sign Player w pełnej wersji jest. Nie mam pojęcia co może być nie tak.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qumagie
  2. CAYIN Media Sign Player