HD streaming po DLNA

skasprz

Nowy użytkownik
Noobie
21 Październik 2010
2
0
1
Warszawa
Czesc,

Chcialbym odtwarzac bezprzewodowo filmy HD z QNAP TS-110 poprzez DLNA (za odbiornik bedzie robil LG BD-390 wpiety do amplitunera, dalej po HDMI do rzutnika). Obecnie mam stary router sieciowy Linksys WRT54GL (standard g i sieciowka jedynie 100Mb). Rozumiem, ze bede musial go wymienic na cos bardziej wydajnego, ale czytam i czytam i nie moge znalezc jednoznacznych odpowiedzi na nastepujace pytania:
- jakie jest minimum dla routera jesli chodzi o pasma? g? n? 2,4GHz, 5GHz, a moze jednoczesnie 2,4 i 5?
- czy router musi miec funkcje UPnP (DLNA) czy wystarczy jak QNAP to ma?

Jest jakis polecany router do takich zastosowan? Dodam, ze w tej samej sieci moj QNAP bedzie tez robil za backup dla Apple'owego Time Machine.

Z gory dzieki za pomoc. Od odpowiedzi zalezy czy bede musial wydac 180 (np TP Link) czy 700 zl (np. Airport Extreme Base Station)

pozdrawiam
Sebastian
 
skasprz napisał:
Obecnie mam stary router sieciowy Linksys WRT54GL (standard g i sieciowka jedynie 100Mb).

Jeśli chodzi o ten router to u mnie jest podłączony do Qnap-a i dalej z Media Playerem poprzez kabel LAN i spokojnie odtwarza każdy rodzaj filmu.
Poprzez Wi-Fi na pewno nie będziesz miał takiej prędkości przesyłu aby komfortowo oglądać HD.
 
witam
1.uzyj wifi tylko wtedy kiedy nie ma mozliwosci polozenia kabla. wifi "N" moze dzialac ale nie musi.
2.router z gigabit LAN jest dobra opcja np.RT-N16
3.serwer Twonky nie obsluguje napisow. ja wykorzystuje Twonky wylaczenie do ogladania zdjec na TV.
pozdrawiam
 
nie pakuj sie w wifi do samego qnapa - strumien pusc przez LAN

1. szybkosc transferu (hd jest pasmozerne)
2. jak masz mozliwosc to podepnij

QNAP->1Gbit LAN->Router->1Gbit LAN ->Ampli

Router N i do tego z dwoma zakresami - ja zrobilem sobie 2,4(bg) i 5(n)

3. pozwoli to tobie na swobodne strumieniowanie, swobodne sciaganie, swobodne surfowanie podczas ogladania oraz podlaczenie innych urzadzen po wifi

Bardzo podobnie mam u siebie i nie mam najmniejszego problem przy kilkuset gigowych transferach na miesiac oraz ok 10 urzadzeniach cos robiacych na internecie ( plus SickBeard,Couchtomato,SAB,Headphones itd.. ) - nie bylo zeby 1080i sie cielo