Pomoc HS-251 + i HDMI

ratel

Entry Technician
Q Associate
28 Lipiec 2017
95
10
8
52
QNAP
TS-x53B
Ethernet
100 Mbps
Cześć,
niedawno stałem się użytkownikiem modelu QNAP HS-251+ (2GB RAM) i natknąłem się na duży problem. Niestety wyczerpałem swoje możliwości i zwracam się do Was o pomoc.
NAS jako NAS chodzi bezbłędnie. Transkodowanie w locie robi wrażenie (.avi nie robi), apki na Androida śmigają jak złe i ogólnie do tego momentu jestem zadowolony. Niestety zachciało mi się korzystać z HDMI i tutaj niemiłe zaskoczenie. Filmów (niezależnie od formatu) nie da się oglądać. Niemiłosiernie się zacinają. CPU nie jest jakoś sensacyjnie obciążony, RAM również a mimo to nie da się korzystać z funkcji lokalnego oglądania. Resetowałem, restartowałem, odinstalowałem zbędne aplikacje, wymieniałem kabel HDMI i to samo. Dyski są w RAID1, ale wykluczam problem z nimi. Ich stan jest normalny. Mało tego, bardzo stary odtwarzacz multimediów Hyundai HMB-L110 (po zamapowaniu katalogu z filmami) odtwarza wszystko idealnie płynnie. I to po WiFi.

QTS 4.3.3.0238
HDS 3.0.9
CodexPack 4.3.0.1

Usługi iTunes,www,syslog,DLNA,LDAP,AV,telnet/ssh,FTP,SQL wyłączone.

Bardzo proszę o pomoc.
Marcin
 
Czego używasz do odtwarzania filmów?

Masz zainstalowane Codek Pack?

Odtwarzałeś filmy przez Plex za pomocą przeglądarki www na odległość i w sieci LAN?

Po HDMI polecam Kodi albo Plex z przewagą na Kodi do którego można dodać datek synchronizujący Naszego Plexa.
 
Daruj sobie =].

HD Player to nawet w połowie nie Kodi.

Polecam wziąć sobie Kodi z repozytorium ClubQnap (bezproblemowa instalacja). Jak to zrobić:
upload_2017-7-28_10-16-12.png


Następnie wybierasz:
upload_2017-7-28_10-16-54.png


U Ciebie będzie zainstaluj. Program pojawi się w HDStation.

Cieszysz się Kodi po HDMI.

Mój znajomy siostry ostatnio kupił sobie tego Nas-a moze to Ty? =].
 
Dziękuję _Floyd za screeny. Jaśniej być nie może.
Instaluję zdalnie, ale sprawdzę dopiero wieczorem.

P.S. w apkach widzę znaczek Commodore :D
Nie jest źle.

Marcin

Raczej to ktoś inny. Jeszcze nie chwaliłem się nikomu zakupem. No prawie nikomu.
 
W takim razie powodzenia!

Podpowiem ze apka działa tylko w HDStation tzn przez HDMI.

Swoja drogą jak działasz zdalnie to zainstaluj sobie Plex i zobacz czy filmy działają Ci zdalnie.

Swoja drogą w standardzie masz Plex w HDStation i również mozesz na nim odtwarzać filmy. Polecam Plex jest mega! Niestety po HDMI mam z nim problem tzn. z cichym dźwiękiem ale rozwiązałem go łącząc to co ma Kodi z Plex. Synchronizuje sobie to co obejrzałem między tymi dwoma playerami.
 
E obawiam się że takiego poradnika co mówi wprost jak sparować Kodi z Plexem nie ma (ale to proste jak budowa cepa). Jeśli wykupisz Premium w Plex to masz to w standardzie. Ja się posiłkowałem darmową wersja jednego z użytkowników forum Plex.

Jak piszesz do jakiegoś z użytkowników warto przed jego nikiem wpisać @ np. @ratel
 
Hm...

Nie wiem czy jest co opisywać.

Jeśli chodzi o Kodi to @pigers opisał co warto by było zrobić po samej instalacji Kodi.

Jeśli chodzi o Plexa to hm... Instalacja jest tak łatwa że nie trzeba tego opisywać (nie widziałem też poradnika na forum). Chociaż jest pewna uwaga, pierwsze uruchomienie Plexa trzeba dokonać poprzez sieć LAN a nie WAN.
 
Aż wierzyć nie chce.

Masz możliwość przywrócenia NAS do stanu ze sklepu?

A jak działa Ci plex?

Ja jak miałem takie problemy to odinstalowałem Codeck PAck całe HD Station wywaliłem i zainstalowałem ponownie i zaczął działać Plex. Na forum @pigers już kiedyś pytałeś o 4GB ramu i była odpowiedź na Twój post.
 
Mi też nie.

Kopiuję dane na zewnętrzny HDD i zrobię FORMAT całości. No i RESET do fabrycznych ustawień. Zobaczymy.

PLEX-a nie testowałem nawet. Jakoś mnie przytłoczył.
Nie szukam cudów. Chcę zwyczajnie odpalić składowane na NAS-ie filmy, a to jakiś kombajn. Nawet do odtwarzania nie doszedłem.
Wiem, obciach.

Panowie, mam walczyć z KODI? (2GB)
Czy odpuścić ten temat?
 
Zainstaluj wersje 16 która nie ma zbędnych wodotrysków i tym samym jest lżejsza, btw wszystko musi śmigać elegancko na tym sprzęcie - jest on niejako stworzony dla centrum domowej rozrywki. Mam kodi zainstalowane w tv z andkiem, tv ma dużo gorsze parametry od twojego sprzętu i wszystkie filmy chodzą bez zająknięcia, włącznie z remuxami ważącymi 20/30 GB.