Pomoc HS-251 + i HDMI

ratel

Entry Technician
Q Associate
28 Lipiec 2017
95
10
8
52
QNAP
TS-x53B
Ethernet
100 Mbps
Cześć,
niedawno stałem się użytkownikiem modelu QNAP HS-251+ (2GB RAM) i natknąłem się na duży problem. Niestety wyczerpałem swoje możliwości i zwracam się do Was o pomoc.
NAS jako NAS chodzi bezbłędnie. Transkodowanie w locie robi wrażenie (.avi nie robi), apki na Androida śmigają jak złe i ogólnie do tego momentu jestem zadowolony. Niestety zachciało mi się korzystać z HDMI i tutaj niemiłe zaskoczenie. Filmów (niezależnie od formatu) nie da się oglądać. Niemiłosiernie się zacinają. CPU nie jest jakoś sensacyjnie obciążony, RAM również a mimo to nie da się korzystać z funkcji lokalnego oglądania. Resetowałem, restartowałem, odinstalowałem zbędne aplikacje, wymieniałem kabel HDMI i to samo. Dyski są w RAID1, ale wykluczam problem z nimi. Ich stan jest normalny. Mało tego, bardzo stary odtwarzacz multimediów Hyundai HMB-L110 (po zamapowaniu katalogu z filmami) odtwarza wszystko idealnie płynnie. I to po WiFi.

QTS 4.3.3.0238
HDS 3.0.9
CodexPack 4.3.0.1

Usługi iTunes,www,syslog,DLNA,LDAP,AV,telnet/ssh,FTP,SQL wyłączone.

Bardzo proszę o pomoc.
Marcin
 
Gdzie znajdę wersję 16?

Jestem po dwóch restartach i coś się polepszyło. Niektóre filmy już nie tną, ale za to nic nie słyszę. Zewnętrzny dekoder Yamaha RX-V667 "widzi" ścieżkę, ale nie dekoduje? Nic nie słychać.
 
@demo, dziękuję!

Na HD Player tnie jeśli załączone są softowe dekodery, ale dźwięk jest. Jak załączę HDA Intel PCH to chodzi płynnie, ale nie ma dźwięku.
Ki diabeł?

Niestety, KODI 16 to samo. Cięcie audio i video lub płynne video bez audio (HDA Intel).

Yamaha jest ok. Na innym wejściu jest Hyundai L-110 i wszystkie te filmy ogląda się z przyjemnością.
Problem rozwiązany.

Pobrałem HD Station 3.1 dla jakiegoś innego NAS-a i passthrough działa idealnie! Rozpoznaje na HDMI TV (mam co prawda amplituner wcześniej, ale już się tego nie będę czepiał).Dekoduje wszystko prawidłowo. Wygląda na to, że najnowsza HD Station nie wspiera passtrough i tyle. Ciekaw jestem czemu nowy sprzęt z nowym oprogramowaniem, nie spełnia podstawowych funkcji. Smutne to...
Kodi 16 i HD Player chodzą tak samo. Jedyny problem jaki mi pozostał, to bardzo "wycofany" dźwięk. Jest zwyczajnie za cicho. Ampli na maksa, a chodzi jakby to było 1/4 mocy.
Ma ktoś jakiś pomysł na to?

Wszystkim serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc. Dzięki Wam wiele się nauczyłem.

Marcin
Dla zainteresowanych.
Youtube i cda.pl chodzą bez problemów. Cda nawet FHD. CPU 80% RAM 75%, ale idzie.
MP3 chodzą. Cicho, ale chodzą.
 
Pobrałem HD Station 3.1 dla jakiegoś innego NAS-a i passthrough działa idealnie! Rozpoznaje na HDMI TV (mam co prawda amplituner wcześniej, ale już się tego nie będę czepiał).Dekoduje wszystko prawidłowo. Wygląda na to, że najnowsza HD Station nie wspiera passtrough i tyle. Ciekaw jestem czemu nowy sprzęt z nowym oprogramowaniem, nie spełnia podstawowych funkcji. Smutne to...
Kodi 16 i HD Player chodzą tak samo. Jedyny problem jaki mi pozostał, to bardzo "wycofany" dźwięk. Jest zwyczajnie za cicho. Ampli na maksa, a chodzi jakby to było 1/4 mocy.
Ma ktoś jakiś pomysł na to?

Wszystkim serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc. Dzięki Wam wiele się nauczyłem.
Niestety borykałem się z Plexem i dlatego zrezygnowałem z niego. W Kodi pod dodatkowymi ustawieniami (podczas oglądania filmu), jest możliwość podbicia dźwięku, dzięki czemu nie trzeba poogłaszać głośników innym pilotem lub manualnie.