Przy piwie Istalacja systemy na dysku ssd

-=czarny=-

Nowy użytkownik
Noobie
22 Luty 2024
9
0
1
39
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
5 GbE
Witam kupiłem dla mojego qnapa 453d kartę rozszerzeń na dwa dyski ssd w celu przyspieszenia i chce postawić na nim system oprócz tego mam 2 dyski hdd na których mam dane. I jeżeli wyciągnę te dyski przed instalacją i włoże spowrotem te dyski system bedzię chcial je formatować czy poprostu bedzię widział te dane i nie bedzie tego problemu?
 
A te 2 HDD to wyjęte z qnap czy jak ? Bo jeśli odłączone z QTS(poprzez zarządzanie dyskami) to później je odzyskujesz w systemie. Ale jeśli to nie z qnap to chyba pójdą w format.
A system instaluj mając tylko włożone SSD, później dopiero wkładasz HDD.

Sent from my Xiaomi 14 pro
 
Tak sa w qnapie te 2 hdd. Czyli wyciagam te dwa dyski wklada karte rozszerzen z tymi 2 ssd instaluje system i pozniej wkladam te 2 hdd i nie bede musial formatowac tylko mi je zczyta dobrze rozumiem?
 
jeśli to QTS (nie HERO) - tak to zadziała.
 
Jak to sprawdzic bo jestem świeży?
 
Witam a czy do postawienia systemu w QTS wystarczą mi 2 x nvme 250GB w raid 1? Nie będzie to za mało?
Połączono posty:

Może tutaj mi doradzicie jak najlepiej skonfigurować system z tymi podzespołami poniżej?
2 x 4TB HDD Seagate Ironwolf
2 x 250GB Nvme Samsung 970 Evo plus
1 x SSD Sata 1TB
 
Już komuś doradzałem jak to zrobić.
Napisz jaka karta, jak były zainstalowane dyski HDD, jaki RAID.
 
Qnap 453d 20 gb ram
Karta qm2-2s plus 2 dyski ssd 860 evo
Dysk wd20efrx 2tb
Dysk hus726t4tala6l4 4 tb
 
Sorki ale dopiero siadłem przed kompem,
Czy na dyskach HDD masz dane.
 
Opisujesz problem ale podajesz za mało danych. Chodzi oto żebyś nie stracił danych które masz na dyskach. Czy haddeki pracują w rajdzie czy single.
Ja zrobiłem tak.
Wyjąłem wszystkie dyski, potem włożyłem kartę M2 i zainicjowałem system .
 
Sorry nie wiem jakie dane potrzebujesz. Tak chodzi o to zeby nie stracic danych zapisanych na dysku. Wlasnie pytanie jest czy jak doloze karte z dyskami postawie na nich system pozniej wloze te 2xhdd to czy system nie bedzie chcial ich formatowac
 
Jeżeli masz na dyskach RAJD to po włożeniu możesz odbudować bez utraty danych.
Połączono posty:

Najlepiej włożyć dyski do tych samych zatok w których były.
 
Nie mam wlasnie raidu chyba sie zabezpiecze i zgram sobie te dane na dysk zewnetrzny w razie czego
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. System nvme
  2. System na RAID
  3. ssd
  4. Ssd do nas
  5. ssd hdd