QTS, QuTS
Rozwiązanie
Domyślnie podpisywanie SMB jest włączone w systemach macOS od wersji 10.11.5 do 10.13.3. To ustawienie zwiększa bezpieczeństwo transferów plików, ale zużywa więcej zasobów systemowych. Podpisywanie SMB można wyłączyć, wykonując następujące czynności:
uwaga
Wyłączenie podpisywania SMB może obniżyć bezpieczeństwo transferów plików.
Wyłączenie podpisywania SMB może obniżyć bezpieczeństwo transferów plików.
- Uruchom Terminal na urządzeniu z systemem macOS.
- Utwórz plik nsmb.conf.ShellShellKod:
sudo touch /etc/nsmb.conf - Dodaj zawartość do utworzonego pliku conf.ShellShellKod:
sudo bash -c 'echo "[default]" >> /etc/nsmb.conf' sudo bash -c 'echo "signing_required=no" >> /etc/nsmb.conf'
System wyłączy podpisywanie SMB.
Jeśli później zajdzie potrzeba ponownego włączenia podpisywania SMB, wykonaj następujące czynności:
- Uruchom Terminal na urządzeniu z systemem macOS.
- Usuń plik conf.ShellShellKod:
sudo rm /etc/nsmb.conf
Dodatkowe informacje
- Jak sprawdzić, czy mój NAS używa procesora ARM czy x86?
- Jak poprawić prędkość transferu podczas dostępu do QNAP NAS za pomocą WinSCP?
- Dlaczego prędkość transferu waha się podczas przesyłania danych protokołem Samba?
- Podczas używania NAS jako konwertera T2E w sieci o dużym opóźnieniu, dlaczego macOS czasami nie może uzyskać dostępu do plików przez SMB?
Ostatnio edytowane: