Jaki typ serwera do domowego biura.

Ironwolfy są zdecydowanie głośniejsze, po za tym imho co ci bardziej pasuje.
 
Ja się zdecyduje na TS-351-4G tylko potrzebuję podpowiedzi jaki zestaw dysków kupić: Czy włożyć 3xHDD czy 1SSD 500GB + 2xHDD np. każdy po 3TB. Tak jak pisałem nie miałem wcześniej NASA a gdzieś w niektórych wątkach napotkam wypowiedzi właśnie, że ktoś chce 1ssd+2hdd i na tym SSD postawić system. Mo i co wtedy na tych 2HDD jakiś RAID postawić?
 
Ja się zdecyduje na TS-351-4G tylko potrzebuję podpowiedzi jaki zestaw dysków kupić: Czy włożyć 3xHDD czy 1SSD 500GB + 2xHDD np. każdy po 3TB. Tak jak pisałem nie miałem wcześniej NASA a gdzieś w niektórych wątkach napotkam wypowiedzi właśnie, że ktoś chce 1ssd+2hdd i na tym SSD postawić system. Mo i co wtedy na tych 2HDD jakiś RAID postawić?

Proponuje na system wziac dysk SSD, a pozostale 2 HDD.
I teraz z tych hdd mozesz zrobic RAID1, czyli wsadzasz 2 dyski po 4TB kazdy, i masz do dyspozycji 4TB + dysk ssd. Ale jak ci padnie jeden dysk HDD to masz "kopie" na drugim dysku.
Mozesz tez nie robic raidu i miec 2 niezalezne dyski.
Wybor nalezy do ciebie. Zalezy ile masz danych i jak one sa dla ciebie wazne.
 
Pytanie jeszcze co do SSD. TS-351 ma dwa sloty na dyski M.2. Czy będzie tam pasował każdy dysk na takie złącze czy o czymś trzeba wiedzieć?

No i nie wiem co z tym RAIDEM robić. Na dysku będę trzymał dane firmowe + materiały prywatne: zdjęcia dokumenty itd. Chciałbym mieć do nich dostęp z każdego miejsca. Dodatkowo chciałbym postawić swoją prywatną chmurę. Generalnie zarówno dane firmowe jak i prywatne chciałbym żeby były bezpieczne i nie chciałbym ich stracić. i nie wiem czy RAID jest tym czego potrzebuje czy dwa niezależne dyski i jakiś backup robić na nich?

Jak to zrobić żeby było to bezpieczne ale bez zapisywania w 5 miejscach - czy z NAS'em można tak to zrobić. Obecnie mam poprostu podłączony dysk zewnętrzny i robię tam co jakiś czas backup a chciałbym to jakoś zautomatyzować i moc odzyskać np. wersje pliku z poprzedniego dnia.
 
Włóż najpierw dyski M.2, postaw na nich system, będziesz miał 3 wolne kieszenie na HDD, możesz zrobić wtedy RAID5 lub 2 dyski RAID1 i trzeci nawet dać na backup, masz wiele możliwości i system dalej na SSD.
Muszą być szybsze bo szybciej się kręcą, pytanie gdzie będzie stał NAS i co jest ważniejsze no i co bardziej potrzebne, zarówno Ironwolfy i Redy mają swoje plusy pozytywne i plusy negatywne ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba