Pomoc Kodi (HD Station) przestał działać - nieprawidłowy podpis cyfrowy

robertrobo

Entry Technician
Q Associate
27 Grudzień 2020
90
17
8
45
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Cześć,

Czy Kodi przestał ogólnie działać na Qnapach w HD Station, czy tylko u mnie jest problem.
Nie można zainstalować żadnej wersji.
Jest komunikat: "Podpis cyfrowy stracił ważność".
 
Witajcie,

Ja też mam ten problem. Po upgrade HybridDesk Station do wersji 4.2.3 - Kodi Matrix nie uruchamia się. Po kliknięciu w ikonę, chwilę "mieli", pojawia się czarny ekran i powraca do panelu głównego z ikonami.

Czy Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

Pozdrawiam,
Waldek
 
Zaktualizuj oprogramowanie do 5.0.1
Przeinstaluj Kodi z repo QNAPCLUB.eu
Niestety, zaktualizowałem oprogramowanie układowe do najnowszej wersji Beta 5.0.1.0234 oraz odinstalowałem poprzednie wersje Kodi Leia i Kodi Matrix i efekt jest ten sam.
Odinstalowałem najnowszego Kodi 19.4.1.0 i ponownie zainstalowałem - niestety podczas uruchamiana ciemny ekran na chwilę i powrót do pulpitu.
Spróbuję jeszcze powrócić do starszej wersji HybridDesk Station 4.2.2, tylko czy się uda na nowym oprogramowaniu układowym 5.0.1.0234 Beta?

Pozdrawiam,
Waldek
 
Nie wiem jaki i czy w ogóle ma. Odinstalowałem HybridDesk Station w wersji 4.2.3 i powróciłem do wersji HybridDesk Station 4.2.2. Zainstalowałem Kodi w wersji 19.4.1.0 i wszystko zadziałało.
Czyli na nowym oprogramowaniu układowym w wersji Beta i ze starym HybridDesk Station w wersji 4.2.2 - Kodi działa.
Muszę tylko wszystkie ustawienia w Kodi poustawiać od nowa.
Może komuś się przyda to info.

Pozdrawiam,
Waldek
 
  • Lubię to
Reakcje: robertrobo
Niestety, nowe (przywrócone) HD Station usunie wszystkie dodatkowe aplikacje w tym Kodi. Trzeba je pobrać i zainstalować na nowo a potem ponownie konfigurować.
Pozdrawiam
Waldek
 
Strasznie lakoniczna ta informacja.
Opisz proszę, na której wersji oprogramowania QTS masz swój QNAP?
Na której wersji masz HybridDesk Station?
Pytam, bo nie uśmiecha mi się ponowna instalacja i ustawianie aplikacji.

Pozdrawiam,
Waldek
 
Ostatnich aktualizacjach, czyli najnowszych :)
Qnap TS-251D
Oprogramowanie: 5.0.0.2055
HybridDesk Station 4.2.4
Kodi Matrix 19.4.3.0

Pewnie nie ma to związku, ale na wszelki wypadek zrobiłem jeszcze sprawdzanie systemu plików i restart serwera po wszystkim.

Strasznie lakoniczna ta informacja.
Opisz proszę, na której wersji oprogramowania QTS masz swój QNAP?
Na której wersji masz HybridDesk Station?
Pytam, bo nie uśmiecha mi się ponowna instalacja i ustawianie aplikacji.

Pozdrawiam,
Waldek
 
Po tej całej „awarii” z Kodi szukałem alternatywy i trafiłem na serwer Plex. Szybka instalacja, konfiguracja i oglądam teraz z apki na TV, czyli bez HDMI. Mam wrażenie, że jest lepsza jakość obrazu i dźwięku. Kolejny plus to brak HDMI do TV co pozwala schować QNAPa i nieco „ukryć” uciążliwy dźwięk pracujących dysków twardych. Na obecną chwilę nie widzę powodów by wracać do KODI.
 
  • Lubię to
Reakcje: smargul
Po tej całej „awarii” z Kodi szukałem alternatywy i trafiłem na serwer Plex. Szybka instalacja, konfiguracja i oglądam teraz z apki na TV, czyli bez HDMI. Mam wrażenie, że jest lepsza jakość obrazu i dźwięku. Kolejny plus to brak HDMI do TV co pozwala schować QNAPa i nieco „ukryć” uciążliwy dźwięk pracujących dysków twardych. Na obecną chwilę nie widzę powodów by wracać do KODI.
Mi akurat Plex nie podszedł. Kodi też możesz mieć zainstalowany na telewizorze. I gdyby nie słaba sieć w domu + obciążenie sieci przez pozostałych domowników, to nie miałbym potrzeby używania Kodi na Qunapie.
 
Witam.
Ja przed chwilą dosłownie zepsułem sobie Kodi i spędziłem ostatnią godzinę szukając starszych wersji zarówno HybridDesk Station jak i Kodi. O ile Kodi jeszcze się da, o tyle HD Station znalazłem tylko jedno na jakimś francuskim forum. Zarejestrowałem się jedynie po to, aby się nimi podzielić. Oto one jeśli komuś się przydadzą:

https://download.qnap.com/QPKG/HD_Station_4.2.2_x86_64_20220222.zip
https://www.qnapclub.eu/index.php/fr/qpkg/model/download/471862/Kodi18L_18.9.0.0_x86_64.qpkg
https://qnapclub.eu/en/qpkg/model/download/481215/Kodi18L_18.9.1.0_x86_64.qpkg

Pozdrawiam
Remi
Połączono posty:

P.S. Zapomniałem dodać, że po zainstalowaniu starszej wersji HD Station, Kodi natychmiast wraca do życia. Dla pewności wcześniej przywróciłem też Kodi do 18.9.0, tak w razie czego, bo wiem że działało. Niestety moja wersia QTS wymusza pewne minimalne wersje, tak więc nie udało mi sie cofnąć HD Station do v.4.1.2 (bo taką wersję da się znaleść oficjalną szukajką QNap zmianiając modele i systemy, kolejna nowsza na dziś to już tylko 4.2.4).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Kodi jak zainstalowac
  2. kodi leia
  3. certyfikat ssl
  4. HD_Station_4.2.10
  5. podpis
  6. jak zainstalowac kodi
  7. kodi
  8. Kodi hd station
  9. HybridDesk Station 4.2.10
  10. instalacja kodi
  11. konfiguracja dysków