Pomoc Kopiowanie z dysku SATA NTFS na- TS 219P+

songwriter

Nowy użytkownik
Noobie
2 Sierpień 2014
4
0
1
44
QNAP
TS-219P
Ethernet
null
Witam,

Jak podłączyć dysk SATA NTFS by skopiować z niego dane na jeden z dysków w QNAP (w którym obecnie pracują 2 dyski).

Na obudowie są tylko porty USB i eSATA ja mam SATA. Czy konieczny jest adapter?

Czy mogę jeden z dysków wyjąć i włożyć do obudowy ten z którego chcę skopiować tylko czy będzie on widzialny i czy nie stracę danych.

Dodam że komputer stacjonarny odmówił posłuszeństwa i chciałbym przenieść część danych.
 
Witam,
Jak podłączyć dysk SATA NTFS by skopiować z niego dane na jeden z dysków w QNAP (w którym obecnie pracują 2 dyski).
Na obudowie są tylko porty USB i eSATA ja mam SATA. Czy konieczny jest adapter?
Czy mogę jeden z dysków wyjąć i włożyć do obudowy ten z którego chcę skopiować tylko czy będzie on widzialny i czy nie stracę danych.
Dodam że komputer stacjonarny odmówił posłuszeństwa i chciałbym przenieść część danych.
1. Wyjecie dysku i wlozenie nowego = formatowanie na partyce/wolumi Linuxowy (NTFS to tylko Windows)
2. Tez zalezy jaka maszkonfiguracje w NASie - jasli RAID 0 - posypie ci sie system, jak 1,5,6 - zacznie sie odbudowa i stracisz dane.
3. Najbezpieczniej uzyc stacji dokujacej podlaczonej przez USB 3.0 lub eSATA port
4. Nie wiem czy Debian standartowo ma wbudowana obsluge woluminow w NTFS do exFAT definitywnie trzeba bedzie doinstalowywac paczke w konsoli
(poprawicie mnie jak sie myle)
 
Ja w domu mam stacje dokujaca na dyski SATA 2/3 (2.5" & 3.5") w wyjsciami USB 3.0 oraz eSATA - ona ma wlasny zasilacz. Lepiej zainwestuj pare groszy w stacje dokujaca (odmiana kieszeni z dyskiem zewnetrznym), ktora bedziesz mogl wykorzystywac w przyszlosci do roznych urzadzen/komputerow.Ja akurat mam taka, ale tak, cos w tym stylu:
New Mobile Hard Disk Docking Station eSATA 2 5" 3 5" Horizontal USB3 0 | eBay
Jesli cos obsluguje USB 3.0 jest compatybilne wstecz czyli bedize dzialac z USB 2.0 oraz 1.1 i 1.0
 
Myślałem że USB3 ma inne wejście jeśli jest takie samo i jest kompatybilne to oczywiście muszę rozglądać się za USB3 Najlepiej jakby mi się udało uruchomić stacjonarny wówczas skopiowałbym wszystko.
 
Uwaga dla czytelników, Qnap wyposażony jest w interfejsy zewnętrzne do bezpośredniego podłączenia dodatkowych dysków Sata.

Na obudowie są tylko porty USB i eSATA ja mam SATA. Czy konieczny jest adapter?

po użyciu portu eSata oraz podłączeniu zasilania zewnętrznego do dysku system automatycznie montuje nowy nośnik. W przypadku Pana zakładającego temat wystarczyło podłączyć działający zasilacz komputera do dysku i zaopatrzyć się w stosowny przewód eSata (np pożyczyć).
Gdzieś przy okazji kopiowania plików opisywałem takie postępowanie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Najprościej jak kaktus napisał - taki kabelek
awww.myelectronics.nl_contents_media_l_esata_20naar_20sata.jpg
+ jakikolwiek sprawny zasilacz PC i cała filozofia. kabelek za kilka zł kupisz w większości sklepów komputerowych. Panowie trochę przekombinowali loool!
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak podłaczyć dysk pod windows