Kupno 1 NASa pod PLEX oraz serwer plików

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

wojoo

Entry Technician
Q Associate
25 Kwiecień 2020
63
4
8
36
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Przymierzam się do kupna NASa aby uruchomić sobie pierwszy swój serwer na którym będę trzymał pliki w swojej sieci domowej

Szczególnie chciałbym mieć możliwość oglądać na wszystkich TV filmów ( głównie UHD, Dolby Vision, Atmos etc) i tu z tego co czytałem i słyszałem chyba najlepiej wychodzi PLEX

Dodatkowo chciałbym zrobić sobie jakiś folder sieciowy żeby można było przesyłać pliki pomiędzy komputerami

Czy QNAP TS-228A będzie odpowiednim wyborem?

Chciałbym zaznaczyć, że nie potrzebuje wodotrysków i chce zrobić to najbardziej budżetowo jak jest możliwe
Na początku 1 dysk, 1 lub 2 TB a potem może będzie kolejny do RAID

Sieć mam wszędzie 1Gbit, mam zrobioną małą szafkę rackową do której są podpięte wszystkie urządzenia w domu (switch 1Gbit, kabelki standard 6A)

Większość tv jest podłączona bezpośrednio po kablu natomiast 2 są niestety podłączone po WiFi (AP mam bardzo dobre, Ubiquiti AC PRO) i mam nadzieję, że nie bedą mi sie co chwile buforować pliki (zrobiłem testowo serwer PLEX na kompie z win 10 i niestety co kilka sekund po wifi buforowało :( )

Będę wdzięczny za pomoc
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. filmy z napisami