Kupno kolejnego QNAPa - co wybrać? 453D vs 653D vs 473A

Ja polecam QuTS, ale do tego potrzeba dużo ram i większej wiedzy o systemach plików. Dla normalnych, domowych zastosowań, dla normalnych użytkowników najlepszym wyborem ciągle jest QTS.
 
Ja polecam QuTS, ale do tego potrzeba dużo ram i większej wiedzy o systemach plików. Dla normalnych, domowych zastosowań, dla normalnych użytkowników najlepszym wyborem ciągle jest QTS.
No tak ale właśnie w grę wchodzą tez firmowe zastosowania, co prawda nie duża firma, raczej zastosowanie biurowe, no ale jednak nie domowe. I dane są istotne
 
EXT4 jest podatne. Musisz miec niesamowitego pecha żeby to dotarło do Ciebie. Myśle że to jakies 5% całego rynku NASów.
Pecha ? Trzeba byc loserem loserów w moim odczuciu ;) 25 lat z systemami EXTx - z ext4 od poczatku jego istnienia, mnostwo dyskow z tym filesystemem i .....jeszcze nie doswiadczylem tego problemu, który według specjalistow zdarza sie nader czesto. Chyba musze puscic Lotto ;) ZFS czy btrfs wcale nie sa az tak popularne w rozwiazaniach serwerowych i tam gdzie jest Linux z reguły jest ext4.
 
Koledzy a orientujecie się czy do 473A do Hero konieczne są pamięci ECC? oczywiście zakładając, że nie zdecydowałbym się na deduplikację, to czy wtedy ECC coś w ogóle daje?
I drugie pytanie gdzie można znaleźć informację jaka pamięć ECC jest kompatybilna z qnapem? jakaś konkretna firma, a najlepiej model
 
Na stronie Qnapa masz compatibility list. Jak dla mnie ECC nie ma zastosowania w domu, mało tego - mało która wielka firma z tego korzysta. Zapytaj @Pawliko czy @pigers - pracują w wielkich firmach i mają info na ten temat. Sam w klastrze używam non-ECC DDR4 UDIMM. Cruciale - czy klaster czy Qnap świetnie się sprawdzają.
 
Na stronie Qnapa masz compatibility list. Jak dla mnie ECC nie ma zastosowania w domu, mało tego - mało która wielka firma z tego korzysta. Zapytaj @Pawliko czy @pigers - pracują w wielkich firmach i mają info na ten temat. Sam w klastrze używam non-ECC DDR4 UDIMM. Cruciale - czy klaster czy Qnap świetnie się sprawdzają.

No ale to pytanie czy według Was, ma sens pójścia w stronę hero, właśnie bez dedupliakcji i bez pamięci ECC czy to bez sensu i wtedy jednak zostać przy QTS?
473A do Hero konieczne są pamięci ECC
nie

wklep w FAQ SSH dmidecode -t memory | grep -i corr
jak wywali Error Correction Type: None,masz pamięci bez ECC

ECC jest polecane , nie wymagane.

Ale ty osobiście polecasz ECC czy nie koniecznie? biorąc oczywiście pod uwagę dość sporą dopłatę do pamięci. Czy bez ecc hero dalej będzie bezpieczniejszy od QTS czy wtedy już nie?
 
Moim zdaniem warto iść w Hero na zwykłym ramie non-ECC i najlepiej, żeby było go bardzo dużo - minimum 32gb. Ja jestem zadowolony i polecam. Ale zanim to zrobisz, przeczytaj co to jest Hero i jaki to system plików, jak się tworzy pule i na czym to polega.
Mój Qnap ma 64GB pamięci ram non-ECC i zasuwa.
 
jeśli masz w sobie nutke odkrywcy idź w Hero
jak nie , zwykły

jakby ten 10 postów nie było jasne .. same kurna analityki ..
 
Mam takie pytanko, do szanowanych kolegów.
Czy obecnie jest sens kupować nowego ts-473, czy raczej ts-473a?

Różnica cenowa nie wielka.
Wyposażenie lepiej mi pasuje w starszym modelu, bo w domu nie mam sieci 2.5Gb ani żadnych dysków na USB 3.2 ver 2 (czerwona wtyczka)

Jedyna istotna różnica, na plus nowszego, to szybszy procesor.
Ale znów w pojedynczym wątku wolniejszy, tylko że ma 8 wątków, nie 4 i ogólnie, jest szybszy.

Hmm, co wybrać?
 
Różnice pomiędzy TS-473 a TS-473A są dość znaczące oprócz CPU
1. RAM - DDR3 vs DDR4
2. SSD M.2 2280 - SATA (~550 MB/s) vs NVMe (~3500 MB/s)
3. TS-473 jest już EOL a więc pewnie szybciej straci wsparcie

Zapomnij o starszym modelu i kupuj nowszy

Taka mała uwaga użytkownika TS-473. Bardzo słabo technicznie jest rozwiązana wentylacja wokół gniazd dysków SSD M.2. Mam dyski Cruciala i niemiłosiernie się grzeją pomimo radiatorów. Widzę że obudowa nowego TS-473A jest prawie taka sama więc zalecam przy zakupie dysków NVMe wybrać takie które mniej się grzeją. To powinien być jeden z krytycznych parametrów wyboru dysku.
 
Różnice pomiędzy TS-473 a TS-473A są dość znaczące oprócz CPU
1. RAM - DDR3 vs DDR4
2. SSD M.2 2280 - SATA (~550 MB/s) vs NVMe (~3500 MB/s)
3. TS-473 jest już EOL a więc pewnie szybciej straci wsparcie

Zapomnij o starszym modelu i kupuj nowszy

Taka mała uwaga użytkownika TS-473. Bardzo słabo technicznie jest rozwiązana wentylacja wokół gniazd dysków SSD M.2. Mam dyski Cruciala i niemiłosiernie się grzeją pomimo radiatorów. Widzę że obudowa nowego TS-473A jest prawie taka sama więc zalecam przy zakupie dysków NVMe wybrać takie które mniej się grzeją. To powinien być jeden z krytycznych parametrów wyboru dysku.
Dziękuję za odpowiedź i uwagę, co do dysków.
Ja akurat kupiłem kartę na PCIe i dwa dyski do niej, tak że nie musiał bym korzystać z tych gniazd dostępnych w serwerze.

A informacja o DDR 3 w starszym modelu, jakoś mi umknęła. To również istotna zmiana.
 
Odnosząc się do tytułu wątku.
Ja wybrałem w końcu ts-453d.
Na mojej potrzeby jest w sam raz.

Działa z systemem na dyskach SSD i obudową tr-004.
 
  • Lubię to
Reakcje: esselite
Cześć

Przymierzam się do zakupu 453d 16G. Głównie zależy mi na monitoringu plus maly serwer domowy. Mam pytanie.
Planuje 8 kamer 8MPX .
Czy do tego NASa dołączają jeszcze 8 licencji na kamery qvr pro?
Czy może polecacie coś innego?
Mam w domu pociagniete 6a ale do kamer i sygnałowe 5ki.

Pozdrawiam
Daniel
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-251A ram
  2. TS-473A
  3. 251A
  4. QuTS hero
  5. Wentylacja
  6. karta hdmi
  7. x53d nvme
  8. ecc i non ecc
  9. QNAP TS-453D 16GB RAM
  10. 473a
  11. 453a
  12. Podział ssd
  13. dysk na system i aplikacje
  14. ts-251a
  15. karta graficzna