Pomoc Logowanie web do TS253Pro

raptor123

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2016
24
3
3
44
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam, kupiłem nasa z tematu i mam problem z dostępem NAS przez web.
Pierwsze podłączenie zrobiłem poprzez hdmi. Zainicjowałem Qnapa, ale nie mogłem zainstalować nic, bo w tym miejscu nie mam podciągniętego kabla internetowego.
Probelm polega na połączeniu się z web. Wpisuję adres http://192.168.1.109:8080 (taki przyznał mu router) i nic. Strona niby się cały czas ładuje (najdłużej czekałem 15 minut) a pasku adresu zmienia się adres strony na http://192.168.1.109:8080/redirect.html?count=0.*************
Próbowałem na dwóch komputerach i na telefonie z W10M. Próbowałem na łącznie 7 przeglądarkach (FF, Opera, IE, Chrome, Edge)
 
Kontakt z EPA i diagnoza, żeby do nich wysłać. Pojechał, zobaczymy co z nim zrobią.
Tak czytałem sobie temat Rozwiązany - Klawiatura usb nie działa w biosie i w którymś poście przewineła się liczba 99 w prawym dolnym rogu podczas startu NAS'a, znaczyło to o statusie UEFI, że to może być jakiś błąd bios'u. U mnie także podczas startu NAS pojawia się ta liczba. Może to ma coś wspólnego z tym, że nie mogę dostać się po www.
Próbowałem NAS odpalić z przygotowanego pod recovery pena z linuxsem DSL. Podczas uruchamiania DSL wyskakiwał błąd, że keyboard hangout i że opcja wyłaczona jest w bios. Klawiatura USB bez problemu po zainicjowanym NASie poprzez hdmi bez problemu działa. :s
Serwis odsyła NAS'a z diagnozą, że wszystko jest ok i chyba tak jest. Dziś miałem problem aby zalogować się do telefonu IP (Siemens A510IP) i miałem takie same symptomy. Strona niby się ładuje, ale nie chce się wyświetlić. Zmieniałem na Mikrotiku IP (reserved, static), w puli DHCP i poza. Przekierowywałem porty, kolejki włączałem wyłączałem, reguły nat'owania włączałem i wyłączałem.
Wyciągnąłem z szafy starego Asusa RT-N16 podłączyłem wszystko i okazało się, że strona logowania działa.
Podłączyłem się z powrotem do Mikrotika i zacząłem sprawdzać, nic.
Wszystko dotychczas robiłem przez WiFi. Coś natchnęło, żeby podłączyć się przez kabel i co? Wszytko k....a działa.
Zacząłem sprawdzać co z tym WLAN'em i co się okazało?
MTU w Wireless było 1440. Zmieniłem na standardowe 1500 i strona po wifi i kablu się wczytuje.
Dlaczego tak może się dziać?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pierwsze logowanie