Modernizacja sieci WiFi

jaroslawk

Staff
Contributor
1 Październik 2008
289
24
18
Konin
QNAP
TS-509 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,
Przymierzam się do modernizacji swojej domowej sieci WiFi. W chwili obecnej posiadam Linksysa WRT54GL z oryginalnym softem. Proszę o informację jakie uzyskuje się prędkości na sprzęcie w standardzie IEEE 802.11n. Jakiego producenta można polecić ?.

Modernizacja związana z zakupem QNAP TS-509 Pro, komputer stacjonarny wpięty w 1 Gb/s. :D
 
No no... TS-509 i gigabit - ladnie dziala.

Natomiast jesli chodzi o 802.11n to jestem bardzo rozczarowany tymi wszystkimi urzadzeniami. Kiedys pomyslalem sobie ze kupie sobie DAP-1353 access point D-Linka ze wzgledu na to ze jako jeden w kilku modeli z tej polki mial odkrecane anteny. Co powodowalo ze moglem podlaczyc swoje 3 anteny z Interline.pl. Efekt? Zasiek mniejszy niz poczciwy WRT54GL z moca 67mW na tych samych antenach - tyle ze dwie.

W efekcie mierzac jakosc i sile sygnalu przy wiekszej odleglosci radio linksysa wypadalo znacznie lepiej. Natomiast radio D-Link'a wypadalo ogolnie bardzo kiepsko pomimo ze dzialalo na takiej samej mocy.

Natomiast nie sprawdzalem jak to dziala w domu - czy transfer jest lepszy i szybszy.... Jak znajdziesz ciekawe urzadzenie 802.11n z odkrecanymi antenkami to daj znac... najlepiej zeby mozna bylo postawic DD-WRT.

Pozdrawiam
 
Też tak myślałem, że WIFI w standardzie „N” to jakiś wybryk natury. Będę poszukiwał urządzenia, które będzie działało tylko w domu, więc anteny raczej będą standardowe. Potrzebuje tylko mieć w notebooku troszeczkę szybszy dostęp do QNAP’a.

Kiedyś testowałem Asusa WL-500W ale niestety Linksys działał o wiele lepiej. Asusa zabijały dużej wielkości pliki (a więc duża ilość pakietów), później zwalniał i działał gorzej niż WRT54GL.
 
A ja mam Linksys'a WRT610n i mi pięknie działa. Wcale nie uważam, żeby "N" był jakimś wybrykiem natury.

Samo Wi-fi działa dość stabilnie Jeśli chodzi o kopiowanie plików po sieci to jest różnie. Transfer oscyluje w granicach 4-6MB. Co prawda spodziewałem się jeszcze lepszych wyników, ale jakby porównać to z jakimś urządzeniem "G" to wychodzi nie najgorzej.
 
Musisz tylko wiedzieć, że jeżeli w sieci pojawi się urządzenie w standardzie niższym niż "N" to wszystko zwalnia do najwolniejszego standardu