Pomoc Niskie prędkości kopiowania plików z PC->NAS po kablu

emmtemik

Passing Basics
Beginner
27 Czerwiec 2019
26
0
1
48
QNAP
HS-251
Ethernet
100 Mbps
Hej!, od wczoraj jestem posiadaczem Qnapa 251 i prędkości jakie osiągam przy kopiowaniu plików to 11-12mb, gdzie w sieci piszą, że powinno to być ok 100mb.
Mam PC z kartą Killer E2200 Gigabit Ethernet Controller połączony kablem z ruterem Cisco EPC3928AD (Vectra 100mbps) i znowu kabel do qnapa, więc można powiedzieć ze pliki lecą po kablu nie zahaczając nawet o internet :) W ustawieniach nic nie zmieniałem, da się to jakoś naprawić?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.0978
Model serwera: QNAP TS-251
 
Nie rozumiem Twojej odpowiedzi. Sprawdź czy osiągasz szybkie prędkości bezpośrednio PC <> NAS. Możliwe że Twój Router nie prześle więcej danych.
To co napisałeś 11-12 mb to około 1 MB. W tym wypadku wielkość liter ma ogromne znaczenie. To co napisałeś "że ludzie piszą ze mają nie 100 mb przesyłu" ja twierdzę że mają 100MB przesyłu na co pozwala sieciówka 1000mb.

Możliwe że nie da się nic naprawić bo nic nie jest popsute. A jeśli jest to trzeba wiedzieć gdzie szukać.
 
dobra widzę ze się nie dowiem.
Przecież Ci zasugerowano rozwiązanie.
ruterem Cisco EPC3928AD (Vectra 100mbps)
Jest Twoim wąskim gardłem, skoro do niego wpinasz urządzenia szybsze to max speed jest najwolniejszego urządzenia. a nim jest Twój "węzeł" komunikacyjny w postaci routera. Jak nie chcesz wpinać bezpośrednio PC<>NAS, to wymień router na 1Gb i po sprawie.
 
Nie mam jak podlaczyc pc i qnapa bezposrednio, ale podlaczylem juz dość leciwy lapek do qnapa samym kablem i predkosci byly w okolicy 75-80mb czyli 8x szybciej, Waskim gardlem jest cisco, jakis pomysl jak go obejsc? bo vectra niepozwala na zadne zmiany routera bo maja jakis zdalny dostep czy cos takiego...
 
upload_2019-6-27_16-50-4.png

I pamiętaj, że interesuje Cię switch GIGABITOWY.
 
Panowie, ale ten router Cisco ma porty Gigabitowe, to nie wiem o co chodzi, powinien zestawiać połaczenia jak reszta czyli 1Gb:

"...2. CHARAKTERYSTYKA MODEMU CISCO EPC3928AD • Zapewnia szybki, szerokopasmowy dostęp do Internetu. • Wbudowane 2 linie telefoniczne do obsługi VoIP. • 4 porty Ethernet 1000/100/10 BASE-T. • Bezprzewodowy punkt dostępu 802.11n. • Zabezpieczona konfiguracja WiFi (WPS – zabezpi...."
 
A może problem lezy tutaj, co jakies 5 min pojawia mi sie informacja taka:
Failed to connect to the internet. System default gateway "Adapter 1" and all adapters failed to connect to the internet after checking NCSI.
Jak to naprawić?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. webdav
  2. Tenda