Pomoc Niskie prędkości kopiowania plików z PC->NAS po kablu

emmtemik

Passing Basics
Beginner
27 Czerwiec 2019
26
0
1
48
QNAP
HS-251
Ethernet
100 Mbps
Hej!, od wczoraj jestem posiadaczem Qnapa 251 i prędkości jakie osiągam przy kopiowaniu plików to 11-12mb, gdzie w sieci piszą, że powinno to być ok 100mb.
Mam PC z kartą Killer E2200 Gigabit Ethernet Controller połączony kablem z ruterem Cisco EPC3928AD (Vectra 100mbps) i znowu kabel do qnapa, więc można powiedzieć ze pliki lecą po kablu nie zahaczając nawet o internet :) W ustawieniach nic nie zmieniałem, da się to jakoś naprawić?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.0978
Model serwera: QNAP TS-251
 
Zrobiłem tak jak pokazałeś, błąd zniknął, ale ja mam jakiś uszkodzony ten serwer co chwile cos sie z nim dzieje, nie mogę co chwilę wejść na stronę qnapa(tą gdzie mam podgląd) bo pisze "ta witryna jest nieosiągalna" a jak chce wejść w folder zmapowany to mam napis " Microsoft Windows Network: Nazwa lokalnego urządzenia jest już w użyciu.
To połączenie nie zostało przywrócone"
i tak od zakupu - ciągle coś nie tak.


Edit: błąd nie zniknął, po prostu rzadziej wyskakuje. i chyba to przez niego te disconnecty co chwile.
 
router przewala dane programowo, switch robi to o wiele szybciej ..

mój mikrotik też ma porty gigowe, ale różnica jest odczuwalna bez switcha

To chyba zależy jaki, mój stareński wndr3700v2 spokojnie wyciąga na wbudowanym switchu 1Gb :)
do niego mam podłaczony qnap, komp, amplituner i projektor.
Między kanapą a kompem zawsze mam ok 110MB/s, reszta ma mniej, ale one mają łacza 100Mb.
Oczywiście ja nie mam domowej sieci rozbudowanej na maksa, neta mam tylko 250Mb ( ale wiem, że mój router spokojnie pociągnie łącze np 650Mb :))
BTW sam kompilowałemostatnio dla niego openwrt 19 - chodzi jak burza ( on ma osobny chip dla switcha, może dlatego, nie wiem jak ma ten cisco z tematu.)
 
Reset routera pomógł na te błędy, przed chwila zamówiłem ten switch, czy coś powinienem jeszcze wiedzieć? czy podłącze kable i wszystko będzie działać z najwyższa prędkością?
Jeszcze mam jedno ostatnie pytanie, zmapowalem sobie 2 foldery z qnapa na laptopie i wszystko było ok, ale wczoraj w pracy pokazało ze nie ma dostępu do tych folderów, wróciłem z pracy i w domu znowu je mam, jak zrobić żeby te foldery były widoczne w lapku w każdym miejscu na ziemi?
 
Zrobiłem wszystko tak jak napisali w sieci przy webdav, na końcu w mapowaniu mam podać ścieżkę i próbowałem z
http://192.168.0.23:8080/Qnap251
http://192.168.0.23:8080/Qnap251/Multimedia
http://192.168.0.23:8080/Multimedia
I ciagle wyskakuje błąd: as.jpg


edit: błąd już ominąłem, zmieniłem host, teraz pojawia się okienko logowania ale na jakie konto bym sie nie chciał zalogować to pojawia sie błąd j/w
 
uprawnienia mam wszystkie juz zrobione, bo tylko ja będę korzystał z nasa, dodatkowo zrobilem jeszcze 2 uzytkownika ale na nim tez sie nie da sie zalogować.
poświadczenia tez zrobione.ss.jpg
 
Nie działa mi ten switch... prędkości przy kopiowaniu są cały czas takie same. Podpinam jak na zdjęciu
 

Załączniki

  • IMG_20190703_143045.jpg
    IMG_20190703_143045.jpg
    108,7 KB · Wyświetleń: 31
w pc na karcie pokazuje 100mb może to tu jest problem?
a.jpg

OK juz mam,
Pc mam podlaczony kablem do gniazdka w scianie i dopiero z gniazdka w 2 pokoju do switcha i jest 100mb,
Podłączyłem teraz bezpośrednio nowym kablem pc z switchem i mi sie pojawilo 1gb.
Czyli problem może leżec w 3 miejscach:
1. kable pc-gniazdko.
2. kabel idacy w scianach
3. kabel gniazdko - switch.
ok to podsumowanie dla potomnych ;)

1. Problemem okazał się kabel łączący pc z gniazdkiem.
2. Kable podłączone do routera bez switcha również pokazują 1Gbps wiec switch mogę oddać.

Dzieki wszystkim za pomoc
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. webdav
  2. Tenda