Nowe ataki na QNAP

Tak, wiemy - ale ani ze strony Qnapa nie ma potwierdzenia, ani ze strony użytkowników - póki co restart wystarcza. Sam na dwóch swoich niczego nie doświadczyłem.
 
Ze strony uzytkownikow sygnaly sa, i tu na forum i na grupie na fb ludzie o tym pisza. Dla mnie nakladaja sie dwa tematy o ktorych wczoraj tez pisalem: duza liczba blokowanych polaczen w QuFirewall oraz brak dostepu do QNAPa z QTS 5. Czy te dwa tematy sa za soba powiazane to nie wiem, ale na pewno cos jest nie tak.
 
Może być bug w QTS, może być atak - ale póki co wróżenie z fusów.
 
Ze strony uzytkownikow sygnaly sa, i tu na forum i na grupie na fb ludzie o tym pisza. Dla mnie nakladaja sie dwa tematy o ktorych wczoraj tez pisalem: duza liczba blokowanych polaczen w QuFirewall oraz brak dostepu do QNAPa z QTS 5. Czy te dwa tematy sa za soba powiazane to nie wiem, ale na pewno cos jest nie tak.

Jak ten brak dostępu do QNAP się przejawia. Mam dwa QNAPY z QTS 5 i nie ma problemu z dostępem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
U mnie nie było dostępu przez SMB oraz przez www (SSH nie sprawdzałem). Na pingi odpowiadał. Po restarcie z palca wszystko wróciło do normy, dane wszystkie są, przynajmniej nie zauważyłem aby coś zniknęło czy zostało zaszyfrowane.
 
U mnie najnowszy soft, Qnap NIE wystawiony do internetu, wszystko dziala od 2 tygodni bez zmian.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brute force