Pamięć ram do serwera

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

maksimus74

Nowy użytkownik
Noobie
4 Grudzień 2015
2
2
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Moje pytanie dotyczy Qnap TS-251+ 2GB

Zamierzam zakupić ten model i zwiększyć pamięć do 8GB

Co będzie lepszym rozwiązaniem 2x4GB czy 1x8GB może w przyszłości zwiększę o kolejne 8GB na 16GB jeśli się da

czy serwer będzie pracował poprawnie z 1 kością pamięci 8 GB i czy pamięci muszą być takiej samej wielkości np: 1 -8GB , 2-2GB
 
Co będzie lepszym rozwiązaniem 2x4GB czy 1x8GB może w przyszłości zwiększę o kolejne 8GB na 16GB jeśli się da
Dołączam się do pytania.

lista pamieci przetestowana przez naszych użyszkodników ;) - How-To - Przetestowane pamięci RAM do QNAP
W zestawieniu nie ma informacji na temat modelu QNAPa na którym RAM został przetestowany. Czy bez tej informacji mogę stwierdzić jednoznacznie, że każdy RAM w tym zestawieniu będzie działał z każdym modelem QNAPa?
Dodatkowo... jest sobie taki rekord nr 9 z powyższego zestawienia:
KingSton KVR16LS11/8 8 GB 3 1,35 Nie 11 1600 2 x KVR16LS11/8 1.35V
Mam rozumieć, że ten użyszkodnik ma włożone 16 GB RAMu? Jak to się ma do maksymalnej wielkości pamięci RAM (8 GB) o których wszędzie wspomina producent?
 
Czy bez tej informacji mogę stwierdzić jednoznacznie, że każdy RAM w tym zestawieniu będzie działał z każdym modelem QNAPa?
Dla każdego modelu QNAPa z pamięciami DDR3 w wersji low power - z tego co wiem, nie ma jeszcze w produkcji QNAPów z DDR4.

Mam rozumieć, że ten użyszkodnik ma włożone 16 GB RAMu?
Skoro tak pisze - to tak musi być, trzymanie zapisu kto ma ile jakiego RAMu wykracza poza granice rozsądku.

Jak to się ma do maksymalnej wielkości pamięci RAM (8 GB) o których wszędzie wspomina producent?
QNAP jako producent wspiera max 8 GB RAMu - a że jajo (kernel) QNAPa pozwala na więcej, jest tylko naszą radością.
 
Podłączę się pod temat, bo też mam zamiar rozbudować pamięć w moim serwerze. Mam w tej chwili ts-453A z 4GB RAM. Po pierwsze, czy zmiana pamięci na własną rekę nie wpływa na gwarancję? Po drugie, nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak wygląda układ pamięci w moim serwerze. Czy jest to jedna kostka 4GB, czy dwie po 2GB? Po trzecie, czy 2x8 będzie działać w moim urządzeniu i czy przy zadaniach głównie multimedialnych i przechowywaniu danych jest w ogóle sens takiej ilości pamięci?
 
Po pierwsze, czy zmiana pamięci na własną rekę nie wpływa na gwarancję?
po raz enty - NIE, zawsze możesz zapytać dystrybutora przez montażem :p - jak chcesz wymienić opone w nowym samochodzie to też się pytasz ?

Moim zdaniem 4 GB jest spoko tylko do multimediów, a zawsze możesz wstawić :
  • 2x4 Gb
  • 1x8 Gb tylko do 1 slotu
 
ok. Czy dobrze zakładam, że obecnie jest 2x2?
 
Czy dobrze zakładam, że obecnie jest 2x2?
jeśli działa w qnapie w shellu dmidecode
to wywołanie jej dmidecode -t 17 powinno pokazac info o ramie slotach etc

zawsze mozesz otworzyc nasa i miec 100% pewność :)

PS: OFFFFFTOP! Odpowiedz czy pomoglo i kończę ten temat.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
co prawda w inny sposób, ale potwierdziłem że jest 2x2:)

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.