Pomoc Photo station podwójne zdjęcia w bibliotece

Axles

Entry Technician
Q Associate
21 Sierpień 2020
35
4
8
39
QNAP
TS-x30
Ethernet
1 GbE
Cześć, zakupiłem NAS Qnap w celu stworzenia domowej biblioteki zdjęć, a mam ich trochę. Zauważyłem, że w chwili importowania plików dng do Photo Station te widnieją podwójnie tj. mam zarówno w bibliotece plik dng+jpg z danego zdjęcia. Jak to zmienić, wyłączyć orsomething?
W razie jakbym niezrozumiale nakreślił temat to podeślę screeny.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1400 Build 20200817
Model serwera: QNAP TS-230
 
Szczerze, to zakupiłbym następnym razem coś S, mam do czynienia w pracy i są dużo prostsze w obsłudze, nie miałem z nimi żadnych problemów, a do Qnap skusił mnie polski support który jest do d.... Jedyna nadzieja w forum, ale widzę że problemy które mam i nie umiem rozwiązać to dla innych też nie są łatwym orzechem do zgryzienia.

Mógłbyś mi podpowiedzieć dlaczego według ciebie aplikacje mobilne S sa lepsze niż w Qnap? Tak ogólnie czy jakieś konkretne rzeczy na to wpływają, nie da sie czegoś w jendym programie zrobić a w drugim da, czy chodzi bardziej o łatwość obsługi? dziękuję za opinię
 
W Qnap jest dużo rzeczy zbyt skomplikowanych a takie być nie musiały. Są dwie aplikacje do zdjęć, niby podobne a jednak inne, niby z wspólnej "bazy" korzystające a jednak nie do końca co wykazywałem z moich postach na forum. Wg. mnie Qnap jest dobry dla bardziej zaawansowanych użytkowników niż zwykły amator fotografii, który chce wykorzystać NAS po prostu do organizowania i backupowania zdjęć.
Jeszcze coś sobie przypomnę to napiszę.
Aplikacje w S po prostu działają, w QNAP dodane repozytoria nie działają, nikt nie wie czemu, choć są osoby które potwierdzają błąd.
 
W Qnap jest dużo rzeczy zbyt skomplikowanych a takie być nie musiały. Są dwie aplikacje do zdjęć, niby podobne a jednak inne, niby z wspólnej "bazy" korzystające a jednak nie do końca co wykazywałem z moich postach na forum. Wg. mnie Qnap jest dobry dla bardziej zaawansowanych użytkowników niż zwykły amator fotografii, który chce wykorzystać NAS po prostu do organizowania i backupowania zdjęć.
Jeszcze coś sobie przypomnę to napiszę.
Aplikacje w S po prostu działają, w QNAP dodane repozytoria nie działają, nikt nie wie czemu, choć są osoby które potwierdzają błąd.

Cześć, czy przez ostatnie pół roku czyli od ostatniego twojego posta w tym temacie coś się może zmieniło? udało ci się okiełznać aplikacje qnap czy jednak dalej S według twojej oceny lepszy? z góry dziękuję za odpowiedź bo wrócłem do tematu zakupu a nie ukrywam ze aplikacje wbudowane są dla mnie ważne, szczególnie te multimedialne.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. photo station
  2. podwójne zdjęcia