Pomoc pliki NEF (RAW) w Photo Station

yanko

Nowy użytkownik
Noobie
8 Styczeń 2017
6
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
Po zakupieniu urządzenia NAS przeniosłem do niego moją bazę fotograficzną, która zawiera pliki JPG oraz ich odpowiedniki w formacie NEF z Nikona. Niestety w Photo Station wyświetlają się oba rodzaje plików więc mam każde zdjęcie wyświetlane dwa razy. Czy jest jakiś sposób na globalne rozwiązanie tego problemu (czyli wyświetlanie tylko JPG)? W bazie jest kilkanaście tysięcy katalogów więc "prace ręczne" odpadają.
Pozdrawiam, Janek

Model serwera: QNAP TS-251A
 
Problem jest dość prozaiczny, choć bardzo dokuczliwy... Przy obsadzeniu wszystkich slotów HDD wibracje i hałas są takie, że nie da się pracować w tym samym pomieszczeniu dłużej niż kilkadziesiąt minut... Zresztą w sąsiednim pomieszczeniu też... Niestety nie jestem osamotniony w tym bólu...
Dzisiaj przyszły nowe traye do dysków - zobaczymy czy to coś poprawi, ale ich konstrukcja wskazuje, że będzie ciężko :(
Poza tym dużo, dużo niewiadomych i zagadek czycha w samym QTS... Netgear, Thecus i S przyzwyczaiły mnie do prostoty rozwiązań a nie robienia wszystkiego pod górkę... I do słuchania userów :)