Pomoc Podlaczenie do serwera NAS zewnętrznego magazynu (Raid)

przemyslaw.janus

Entry Technician
Q Associate
23 Styczeń 2014
96
16
8
50
Warszawa
QNAP
TVS-x73
Ethernet
1 GbE
Witam,

czy jest mozliwe podlaczenie do Qnap'a zewnetrznego magazynu (nas, bezsieciowy) pracujacego w raid5 poprzez USB/eSata? Czy fakt ze magazyn dziala w raid5 nie bedzie tu przeszkoda?

pozdr
Przemek
 
Co to jest serwis Stardom bo pierwszy raz słyszę?

Po drugie jeśli podłączasz urządzenie po USB to musi być wykrywane jako dysk zewnętrzny, a więc nie ma tu znaczenia jaki tam RAID będzie.

Chyba, że podłączasz jednostkę rozszerzeń QNAP UX-500P lub UX-800P, wtedy serwer ją automatycznie wykrywa.
 
Jeszcze nie podpialem. Jesli dobrze rozumiem to w momencie podpiecia zewnetrznego magazynu pod Qnap, magazyn zostanie sformatowany. W zwiazku z tym ze urzadzenia Stardom charakteryzuja sie sprzetowym Raid'em nie wiem co sie stanie a nie chcialbym uszkodzic sprzetu (nie nalezy do tanich). Wlasnie otrzymalem odpowiedz od Qnapa - twierdza ze moze nie dzialac. Tresc odpowiedzi ponizej:

Dear Mr Przemyslaw,

We didn't get the Stardom devices and there is chance that they may not work with QNAP. If you have chance to get a device to see if it works in your environment then it would be a safe choice.

Best Regards,

Laszlo Burkus
Czekam na odpowiedz ze Stardom - obiecali przetestowac.
 
Jeśli cytujesz czyjąś treść to wklejaj ją w tagi. Netykieta i zasady Punkt 2.8

Jedne z nielicznych, ktore procz ladnego wyglada swietnie dzialaja.
Jeszcze nie podpialem.
To skąd wiesz, że świetnie działają?

Jesli dobrze rozumiem to w momencie podpiecia zewnetrznego magazynu pod Qnap, magazyn zostanie sformatowany.
Nie. Podłączone po USB urządzenie do magazynowania danych, ma działać jak dysk zewnętrzny. Jeśli będzie, to będzie działać.
 
uzywam tych dwoch modeli od ponad dwoch lat (jeden 2-dyskowy-raid1, drugi 4-dyskowy-raid5) do obrobki zdjec (mac).sorry za ten cytat niezgodnie z netykieta; za trudne dla mnie te tagi wiec powstrzymam sie od cytowania
 
ok, nieprecyzyjnie sie wyrazilem
uzywam tych urzadzen jako magazyny standalone (raid) podlaczone bezposrednio (firewire/usb) do maca (urzadzenia te nie sa udostepnione w sieci)
pomyslalem ze dobrze byloby je podlaczyc pod Qnap - tego jeszcze nie zrobilem ze wzgledu na to ze na nich mam cala swoja kolekcje zdjeciowa

przy okazji, nie odpuszczam tym z Qnapa; zarowno Qnap jak i Stardom sa w Taipei (Taiwan) - jest szansa ze biuro Stardom jest po drugiej stronie ulicy ;) napisalem i czekam
 
ok, nieprecyzyjnie sie wyrazilem
uzywam tych urzadzen jako magazyny standalone (raid) podlaczone bezposrednio (firewire/usb) do maca (urzadzenia te nie sa udostepnione w sieci)
pomyslalem ze dobrze byloby je podlaczyc pod Qnap - tego jeszcze nie zrobilem ze wzgledu na to ze na nich mam cala swoja kolekcje zdjeciowa
Powtórzę:
Podłączone po USB urządzenie do magazynowania danych, ma działać jak dysk zewnętrzny. Jeśli będzie, to będzie działać.

przy okazji, nie odpuszczam tym z Qnapa; zarowno Qnap jak i Stardom sa w Taipei (Taiwan) - jest szansa ze biuro Stardom jest po drugiej stronie ulicy ;) napisalem i czekam
Nie liczyłbym na to.
 
Ich zdaniem do Qnapa nie mozna podlaczyc urzadzenia przez USB dzialajacego w oparciu o sprzetowy raid.
Jaki sprzętowy RAID? Sprzętowy RAID po USB? Niech się stuknie ten "solidny" producencik. Pokaż mi w Tym dwu dyskowym sprzętowy RAID. Po za tym skoro ma wbudowany sprzętowy RAID to chyba on załatwia sprawę prawda?

Kto jest głupszy ten marny produceny czy ich strona:
Three interfaces suitable for Mac or PC

Equipped with three high-speed transmission interfaces, eSATA 3G, FireWire 800, and USB 3.0. ST2-WBS3 is compatible with MAC and Windows operating systems and provides great convenience and flexibility. The ST2-WBS3 can be used with different computers so that users need not worry about finding a suitable user interface.
 
Pół dnia mnie to męczyło.... Wiedziałem, że skądś znam to logo. Przegrzebałem maile w Outlooku od 2004 roku i znalazłem. W poprzedniej firmie disto telewizji przemysłowej GeoVision/DynaColor sprowadziliśmy tą kupę, która:
- w cholerę ważyła,
- była droga,
- i świeciła na niebiesko.
Dobrze, że to nasz szef sprowadzał, bo przez 5 lat leżało nam to na magazynie. I tak działa jako Mass storage.
Raidsonic Stardom SR3500 Raid Subsystem HDD Gehäuse USB | eBay
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus