Pomoc Potrzebny program do backup'u przez Internet

Pietruch

Nowy użytkownik
Noobie
10 Styczeń 2018
6
1
3
Kraków
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam.

Poszukuję programu (darmowego oczywiście) do robienia kopii zapasowej kilku katalogów i plików z komputera na Windows'ie na dysk sieciowy QNAP TS-112P przez sieć Internet.
IP zewnętrzne tam gdzie jest QNAP posiadam.
Potrzebuję robić kopię danych co jakiś ustalony czas na sieciowym dysku w innej lokalizacji niż biuro macierzyste.

Dobrze by było aby "coś" zalogowało się na QNAP i wgrywało pliki (ale najlepiej nie FTP).

Ze stacji roboczych na serwer (ta sama sieć) kopiowałem za pomocą Cobian Backup. Fajny programik ale on nie chce mi działać do QNAP'a (oprócz FTP).

Macie może jakieś doświadczenia, pomysły sprawdzone?

Pozdrawiam
Piotrek


Model serwera: QNAP TS-112P
 
A czemu nie Qsync ?

A działa w opisany przeze mnie sposób?
Zainstaluję i sprawdzę możliwości.

Dzięki za podpowiedź.
A więc, w weekend sprawdziłem ów program (Qsync). Fajny ale dla np. jednego komputera.
1. Qsync nie pozwala zgrać kilki (kilkunastu) katalogów w jedno miejsca do NAS (jeden katalog z kompa=jeden katalog w NAS. To mi średnio pasuje, ponieważ nie jestem w stanie włożyć wszystkiego w jeden katalog aby go później przerzucić do NAS.
2. Qsync nie pozwala na utrzymanie np. pięciu ostatnich kopii.

To na razie tyle potrzeb.

Ktoś ma inne propozycje programów?
Nikt z Was nie ma pomysłu?
 
Od Qnapa masz NetBak Replicator. A poza tym można wykorzystać absolutnie każdy program do backupu, w którym jesteś w stanie backupować po SMB, FTP etc.. lub do zmapowanego folderu. Czyli w zasadzie możesz wykorzystać każdy program do backupu :D. Nawet kopia zapasowa w windowsie świetnie gada z Qnapem.
Żeby nie było, że to lokalizacja zewnętrzna poza siecią lokalną etc.... wystarczy zestawić VPN.
1. Qsync nie pozwala zgrać kilki (kilkunastu) katalogów w jedno miejsca do NAS (jeden katalog z kompa=jeden katalog w NAS. To mi średnio pasuje, ponieważ nie jestem w stanie włożyć wszystkiego w jeden katalog aby go później przerzucić do NAS.
To kwestia organizacji i np. zbudowania struktury jako podfoldery folderu Qsync. Jak by się uprzeć to są i inne możliwości :)

2. Qsync nie pozwala na utrzymanie np. pięciu ostatnich kopii.
QTS daje ci możliwość określenia ile chcesz mieć wersji danego pliku, więc w Qsync nie jest to potrzebne.

Ja prawdę mówiąc skorzystał bym właśnie z QSync. Działa bardzo dobrze.
 
Od Qnapa masz NetBak Replicator. A poza tym można wykorzystać absolutnie każdy program do backupu, w którym jesteś w stanie backupować po SMB, FTP etc.. lub do zmapowanego folderu. Czyli w zasadzie możesz wykorzystać każdy program do backupu . Nawet kopia zapasowa w windowsie świetnie gada z Qnapem.
Żeby nie było, że to lokalizacja zewnętrzna poza siecią lokalną etc.... wystarczy zestawić VPN.

To kwestia organizacji i np. zbudowania struktury jako podfoldery folderu Qsync. Jak by się uprzeć to są i inne możliwości


QTS daje ci możliwość określenia ile chcesz mieć wersji danego pliku, więc w Qsync nie jest to potrzebne.

Ja prawdę mówiąc skorzystał bym właśnie z QSync. Działa bardzo dobrze.

Tych kopii to do 32 chyba może być, poza tym zgadzam się, ze da się skonfigurować i działa całkiem przyzwoicie w tle na bieżąco, a i komputerów tez może być całkiem sporo



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. program do backupu
  2. backup komputera
  3. Qsync czy NetBak Replicator