Pomoc Predkosc sieci i HS-453DX

juras

Passing Basics
Beginner
20 Czerwiec 2019
14
1
2
3
Warszawa
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam
Problem (chyba) z karta 10 GbE a szybkosc sieci pokazuje 100 Mbps
Mam przelacznik/switch 1Gb Netgear GS108, w komputerze karta tez 1Gb ale transfer na Qnapa to jak dla karty 100Mb

1664438084834.png
 
Rozwiązanie
Ja sprawdzilem fizyczne polaczenia i wyszlo na to, ze to kabel w scianie nawalil.
Tester kabli pokazal brak 8 zyly wiec rozebralem gniazdo przy switchu i podlaczylem oderwana zyle i teraz wszystko jest OK.
Predkosc sieci pokazuje w Qnap 1Gb.
Dziekuje za pomoc i problem rozwiazany.
A kabel jaki ? Gotowy patchcord czy samemu robiony ?
Zobacz tym samym kablem połączenie switch-PC czy zepnie 1gbit.
Karta jedynie wspiera 10gb, ale się nie spina bo gdzieś po drodze coś nie tak.
Zmień może MTU na 1500. i reszta ustawień na auto.
 
Tak zrobie.
No niestety, zmiana kabelka nic nie zmienila a na switch'u jednak swieci jedna diodka wskazujaca na predkosci do 100Mb (port od Qnapa) a port dla PC jest na 1Gb aktywne.
Wynika z tego, ze to moze byc cos z kablem w scianie. Bede go musial w wolnej chwili sprawdzic i podlaczenie gniazd LAN bo moze cos sie obluzowalo etc...
 
Tak zrobie.
No niestety, zmiana kabelka nic nie zmienila a na switch'u jednak swieci jedna diodka wskazujaca na predkosci do 100Mb (port od Qnapa) a port dla PC jest na 1Gb aktywne.
Wynika z tego, ze to moze byc cos z kablem w scianie. Bede go musial w wolnej chwili sprawdzic i podlaczenie gniazd LAN bo moze cos sie obluzowalo etc...
To przenieś switcha na testy pod sam NAS itp...
a także do innych portów podłączaj
 
U mnie był podobny problem z routerem Netgear i ZTE: Qnap nie pobierał adresu przez DHCP albo nie dało się połączyć przez IP/domenę, też prędkość pokazywało jedynie 100mbps, sprawdzałem kable, porty, aż wymieniłem routery i wszystko śmiga.

Wyjątkowo uparty był Netgear, bo Qnapa można było wywołać z internetu po IP i domenie, a z sieci lokalnej tylko po IP, po przeniesieniu Qnapa do drugiej podsieci pod inny router "naprawiło" łączność.
 
Ja sprawdzilem fizyczne polaczenia i wyszlo na to, ze to kabel w scianie nawalil.
Tester kabli pokazal brak 8 zyly wiec rozebralem gniazdo przy switchu i podlaczylem oderwana zyle i teraz wszystko jest OK.
Predkosc sieci pokazuje w Qnap 1Gb.
Dziekuje za pomoc i problem rozwiazany.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kamil84

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 10gb
  2. HS-453DX