Pomoc Problem qpkg

Przemek

Entry Technician
Q Associate
8 Czerwiec 2008
56
5
8
43
Świdnica
www.secundo.glt.pl
Witam
zainstalowałem na swoim ts-109 optware jak w instrukcji na forum, wszystko dzialalo lecz chcac zainstalowac Optware-ipkg_1.0_TS-109.qpkg
z poziomu www dochodzi do 30 % i zatrzymuje sie co nalezy wczesniej zrobic ?

Przemek
 
pewnie wczesniej miales zainstalowane optware recznie ? ;>

jesli tak bedziesz musial odinstalowac optware ale rob to bardzo ostroznie...
poniewaz optware mount'uje kilka katalog do /mnt/ext/
tj. Public, Qdownload
reczne usuniecie optware moze spowodowac utrate danych na NAS'ie

najlepiej sciagnac oryginalna paczke optware w ktorej jest ten skrypt instalacyjny i usunac optware z poziomu tego skryptu...
wczesniej zresetuj qnap'a i na nowo uruchomionym qnap'ie polacz sie na konsole
Kod:
cd /share/Public
wget http://qnas.pl/tools/arm/optware-tsx09-20080525.tar.gz
tar zxvf optware-tsx09-20080525.tar.gz
rm zxvf optware-tsx09-20080525.tar.gz
rm optware_chroot.tar.gz
./optware-bootstrap-qnap-tsx09.sh uninstall
rm optware-bootstrap-qnap-tsx09.sh

gdyby './optware-bootstrap-qnap-tsx09.sh uninstall' nie odinstalowalo poprawnie tej sciezki to zresetuj ponownie qnap'a i odinstaluj to jeszcze raz



--
jesli natomiast nie miales wczesniej OPTWARE to daj znac...
 
Odinstalowywanie wyglada tak :

[/share/Public] # ./optware-bootstrap-qnap-tsx09.sh uninstall
TS-109 detected - mounting mtdblock5
removing /tmp/config/autorun.sh ...
umounting flash file system ...
Attempting to unmount filesystems:
/dev on /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/dev type none (rw,bind)
/tmp on /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/tmp type none (rw,bind)
/share/HDA_DATA/Qrecordings on /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/share/Qrecordings type none (rw,bind)
Attempting to unmount filesystem: /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/dev
umount: /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/dev: device is busy
umount: /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/dev: device is busy
Attempting to unmount filesystem: /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/tmp
umount: /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/tmp: device is busy
umount: /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/tmp: device is busy
Attempting to unmount filesystem: /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/share/Qrecordings
umount: /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/share/Qrecordings: device is busy
umount: /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/share/Qrecordings: device is busy

The following filesystems could not be unmounted
/dev on /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/dev type none (rw,bind)
/tmp on /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/tmp type none (rw,bind)
/share/HDA_DATA/Qrecordings on /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/share/Qrecordings type none (rw,bind)

They must be unmounted before uninstallation can proceed safely

Perhaps some chrooted process is still running?
Please kill any processes manually, and try again.

This script attempts to kill any running Optware chrooted processes, however in some cases this may take upto a minute. Please wait and try uninstalling again. Failing that, you could manually umount them.
[/share/Public] #

robilem reboory i jak widac a zainstalowac z www nadal nie moge na 30% zatrzymuje sie.
A jest moze opcja przywrocenia do ustawien fabrycznych qnapa nie tracac kont i danych ?
 
Mam podobny problem co kolega Przemek. Z tą tylko rożnicą, że (wcześniej nie przeprowadzając żadnej "ręcznej" instalacji) zainstalowałem rtorrent++_0.8.2_TS-109.qpkg - 0605 i wszystko pięknie się zainstalowało tylko jakoś nie chciało ciągnąć. Odinstalowałem naciskając przycisk "Usuń" w sekcji QPKG panelu administracyjnego TS-109 i rozpocząłem istalację nowszego rtorrent++_0.8.2_TS-109.qpkg - 0606. Insalacja zatrzymuje się przy 30% i koniec. Ponawiałem próby wielokrotnie, nawet przeinstalowałem na nowo Version 2.1.0 Beta Build 0602 i dalej to samo.
Co tu robić ?
 
Przemek napisał:
/dev on /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/dev type none (rw,bind)
/tmp on /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/tmp type none (rw,bind)
/share/HDA_DATA/Qrecordings on /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/share/Qrecordings

hmmm
wylacz wszystki stacje pobierania plikow, stacje monitoringu, ...
kompletnie wszystkie uslugi
nastepnie zresetuj qnap'a
po zalaczeniu odmountuj recznie
Kod:
umount /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/dev
umount /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/tmp
umount /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/share/Qrecordings
teraz sprobuj jeszcze raz uruchomic skypt do odinstalowania optware


Doctor Tomas napisał:
Mam podobny problem co kolega Przemek. Z tą tylko rożnicą, że (wcześniej nie przeprowadzając żadnej "ręcznej" instalacji) zainstalowałem rtorrent++_0.8.2_TS-109.qpkg - 0605 i wszystko pięknie się zainstalowało tylko jakoś nie chciało ciągnąć. Odinstalowałem naciskając przycisk "Usuń" w sekcji QPKG panelu administracyjnego TS-109 i rozpocząłem istalację nowszego rtorrent++_0.8.2_TS-109.qpkg - 0606. Insalacja zatrzymuje się przy 30% i koniec. Ponawiałem próby wielokrotnie, nawet przeinstalowałem na nowo Version 2.1.0 Beta Build 0602 i dalej to samo.
Co tu robić ?
zaloguj sie na qnap'a z konsoli i napisz 'mount'
zdaje sie ze powinienes miec zamountowany katalog
/mnt/HDA_ROOT/rootfs_optware.rtorrent/share/Qdownload
dla wszelkiego spokoju wylacz wszystkie uslugi tj. stacja pobierania plikow, stacja monitoringu...
wykonaj ponizsze polecenia
Kod:
killall -9 rtorrent
killall -9 screen
killall -9 lighttpd
jesli w mount byl za'mount'owany katalog 'umount /mnt/HDA_ROOT/rootfs_optware.rtorrent/share/Qdownload' napisz:
Kod:
umount /mnt/HDA_ROOT/rootfs_optware.rtorrent/share/Qdownload
teraz bardzo wazne...
Kod:
cd /mnt/HDA_ROOT/rootfs_optware.rtorrent/share/Qdownload
ls -la
ostatnie polecenie wyswietli Ci pliki w tym katalogu
jesli nie ma nic oznacza ze odmountowales ten katalog poprawnie
powinien tez on zniknac z listy w "mount"
Kod:
cd /
rm -rf /mnt/HDA_ROOT/rootfs_optware.rtorrent
w ten o to sposob pozbyles sie calkowicie tego rtorrent'a
 
Witam
u mnie nawet nie mozna bylo juz czegokolwiek recznie zainstalowac usunalem cos z spod mc i jak pisalem balagan sie zrobil ogolny wiec rozkrecilem serwerek i na nowo wszystko juz mam ;) qpkg z poziomu www i smiga wszystko.
Przy okazji mam jednego ts-409 z 4x 1TB zworka na dyskach jest ustawiona na 1.5Gbps a nie na 3 Gbps teoretycznie nie powinno byc roznicy czy zmienie te zworki ale na wszelki wypadek zapytam czy nic sie nie wywali serwer pracuje w raid4

pozdrawiam
 
Podłączę się pod ten temat bo mam bardzo podobny problem. Pobrałem i rozpakowałem Optware IPKG. Mam plik o nazwie Optware-ipkg_0.99.163_TS-109.qpkg. Próbowałem go zainstalować jednak instalacja doszła do 30% i otrzymałem komunikat o błędzie, w logach systemowych pojawił się wpis:

Kod:
Optware-ipkg 0.99.163 installation failed. Cannot download http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/cs05q3armel/cross/stable/ipkg-opt_0.99.163-10_arm.ipk.
Spróbowałem więc ponownie, tym razem instalacja stanęła na 60% i też niepowodzenie a w logach:
Kod:
Optware-ipkg 0.99.163 installation failed. /share/HDA_DATA/optware existed. Please remove it first.

Czy mam postępować zgodnie z instrukcją opisaną wyżej w tym temacie, tzn poszukać jakiegoś skryptu i próbować odinstalować Optware ? Całe szczęście, że znalazłem ten temat bo po tym drugim komunikacie gotów byłem ręcznie skasować katalog Optware a z tego co czytam nie byłoby to najlepsze rozwiązanie dlatego zanim cokolwiek zrobię wolę zapytać.
 
Dzięki, pomogło.

Co do działu Platforma QPKG to nawet miałem zamiar tam się wpisać jednak nie posiadam uprawnień do tworzenia tematów w tym dziale, znalazłem więc temat o podobnym problemie i się dopisałem.