Pomoc Problem z logowaniem do QTS z Internetu

dexter

Systems Admin...
Q's Expert
7 Listopad 2012
217
30
28
Siedlce
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich

Od kilku dni mam problem z dostępem do QNAPa z zewnątrz. Problem zaobserwowałem w ubiegłym tygodniu podczas urlopu. Jednego dnia mogłem bez problemu zalogować się przez www do QTS a dwa dni później dostawałem z przeglądarki komunikat o odrzuceniu połączenia przez serwer. Początkowo myślałem że serwer się przywiesił ale po jakimś czasie zauważyłem że mogę połączyć się przez Qmenagera z telefonu i przez inne aplikacje np. Plex. Teraz po powrocie z urlopu zauważyłem że pojawiła się nowa aktualizacja którą przed chwilą zainstalowałem. Myślałem że może to jest przyczyną ale niestety nie. Nadal nie mogę się dostać do serwera. Nie działa również z zewnątrz serwer www. Przejrzałem już ustawienia zabezpieczeń i konfigurację routera i nie znalazłem nic co mogło by blokować dostęp z zewnątrz. Czy spotkał się ktoś może z takim problemem albo może pomóc mi sobie z nim poradzić?

Przed chwilą sprawdziłem możliwość zalogowania do pulpitu przez stronę myqunapcloud.com i działa prawidłowo. Niestety próba łączenia bezpośrednio przez login.myqnapcloud.com nadal nieskuteczna.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160812
Model serwera: QNAP TS-453A
 
upload_2016-8-16_23-3-58.png
 
Hmmm myślisz że to może być przyczyną blokowania z zewnątrz po IP albo nazwie domenowej? Bo ogólnie qlink działa prawidłowo. Sprawdzę to z rana bo żona już nerwa dostaje że tyle siedze :)
 
Na razie wstrzymałem się z wyrejestrowaniem. Wszedłem natomiast do konsoli myQNAPcloud i mam:

upload_2016-8-17_11-0-34.png



upload_2016-8-17_11-0-4.png


Co dziwne wczoraj jak z tu pisałem to test przebiegł pomyślnie a i tak nie działało. Dzisiaj mam stan jak powyżej i postanowiłem sprawdzić połączenie po https i działa. Co dziwne na routerze mam zrobione zarówno przekierowanie portu 8080 statyczne oraz włączone UPnP.