Przed pierwszym zakupem...

KrisB1964

Nowy użytkownik
Noobie
7 Czerwiec 2016
2
2
3
59
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam!
Nie będę odkrywczy, jak stwierdzę, że im więcej się czyta, tym większy mętlik ma się w głowie!
Pierwszym wyborem był TS--212P, ale teraz bardziej skłaniam się ku ratom i TS-251 :)
Muszę to jeszcze na spokojnie przetrawić. Mam jednak inne pytanie. Posiadam dysk zewnętrzny Seagate i chciałbym wykorzystać ten dysk do NAS-a.
HDD to Barracuda 3TB ST3000DM001. Czy uważacie, że to dobry wybór?
Pozdrawiam
 
Jeżeli tylko możesz sobie pozwolić to kupuj 251 :)

Zalety:
1. HDMI - bardzo fajny odtwarzacz filmów. Kup pilota za 25zł (pikot QNAP) i bardzo przyjemnie możesz oglądać wideo (u mnie się sprawdza).
2. Możliwość zwiększenia ilości RAM (jest to łatwe i nie tracisz gwarancji). Koszt 16GB to 240zł.
3. Możliwość odpalenia Virtualization. Wiem powiesz, że to niepotrzebne (ja też tak sądziłem), ale zmieniłem zdanie. Wbijasz sobie system którego Tobie z jakiejś przyczyny brakuje i później :
a) wyświetlasz go na TV po HDMI (ja nie praktykuję)
b) przejmujesz (w przypadku Windowsa) poprzez zdalny pulpit na swoim komputerze
4. Odpalasz swojego 251 spoglądasz na wykorzystanie CPU, RAM a on ziewa, mimo że w Twoim odczuciu go zajeżdżasz (mówię o wykorzystaniu domowym).

Miałem też 212P. Jest spoko, ale potrafi się zmęczyć. Nie uświadczysz na nim tego co powyżej.

Ja mam do sprzedania 253PRO (4 rdzeniowy procesor, zamiast 2 rdzeniowego jak w 251). Jeżeli jesteś zainteresowany - zajrzyj do działu "Sprzedam" - ogłosiłem go tam.

Co do dysku.
Wrzuć swój aktualny dysk 3TB. Jak uzbroisz się w kasę, kup (moim zdaniem) 2 x dysk WD RED (są dość ciche, nie żrą dużo prądu, mają 3 lata gwarancji).
Ja na allegro kupiłem 3TB WD RED za 330zł i za 420 zł (trzeba polować).
Dyski ustaw w RAID1 (Twoje dane będą bezpieczne), ale do wykorzystania będziesz miał tylko 3TB. Jak Tobie padnie jeden z dysków, wymieniasz na nowy, ale nie tracisz danych :)
Odnośnie backupu, RAID - możesz pytać. Troszkę się tym bawiłem.

Ekspertem nie jestem, ale jak będę potrafił to pomogę :)

PS. QNAP 253PRO już nieaktualny - sprzedany.
 
ja jestem laikiem w tym zakresie ale zanim kupiłem przewertowałem to i inne fora przez parę miesięcy i kupiłem 251
 
Dzięki kolegom za wszelką pomoc, mario709 bardzo cenne, jak dla mnie, spostrzeżenia. Jeszce raz dzięki.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam, aby nie dublować tematów - pozwolę sobie podpiąć się pod istniejący.

Pytanie krótkie i całkiem możliwe że głupiutkie...

Czy przy pierwszym uruchomieniu NASa dysk jest formatowany/musi być pusty (bez danych). Oczywiście nie mówię tu o konfigurowaniu RAID.

Uściślając: zamówiłem urządzenie a dyski dojdą później, czy w związku z tym mogę zainstalować dysk z odtwarzacza (3,5' 2TB) i NAS będzie widział zawarte na nim dane?

z góry dziękuję za odpowiedź