Pomoc Przywracanie grupy RAID

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

m1si0

Entry Technician
Q Associate
4 Grudzień 2015
67
1
5
8
38
blog.niteo.pl
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Hej. Mam problem z jak się teraz okazuje z jednym z dysków (1 dysk magazyn, 2-4 RAID 5, 5 - kolejny magazyn i zarazem dysk systemowy z którym coś jest "Grupa RAID 3") . Pierwsze objawy to brak dostępu do NAS, po resecie na chwilkę wracało do normy (możliwy tylko twardy reset). I dziś kolejny raz z rzędu tylko informacja o uszkodzonej grupie RAID. Kliknąłem "Przywróć" i niestety - nie działa i nie widzi plików / folderów.

upload_2021-7-15_17-30-6.png



Dysk systemowy i nie wiem co teraz robić?

Wersja oprogramowania Firmware: najnowsza
Model serwera: QNAP TS-563
 

Załączniki

  • upload_2021-7-15_17-24-16.png
    upload_2021-7-15_17-24-16.png
    362,1 KB · Wyświetleń: 74
Pigers ( my Sensei :D) - jesteś Wielki!! Dziękuję Ci ślicznie za przeogromną pomoc! Teraz pozostaje mi tylko konfiguracja ;) Jeszcze raz - dziękuję.
Jednak mam jeszcze jedną zagwozdkę ;) Co z folderami które były zaszyfrowane? Dodałem folder [...]eN[...] to mi wyrzuciło foldery jak poniżej. Zaś [..]lock[..] nie można dodać..

upload_2021-7-19_23-15-28.png
 
Dobra, zrobiłem jak radziłeś - i działa!

Czyli Utwórz folder współdzielony -> Nazwa folderu "ISO" -> Wolumen wybrałem na którym znajdował się wcześniej folder -> Ścieżka "/ISO" (czyli sama nazwa katalogu która jest niewidoczna w rozwijanej liście) -> Szyfrowanie folder i tu podałem stare hasło. Wszystko ruszyło. Pokazała się kłódeczka i pliki są widoczne :)

upload_2021-7-20_13-29-53.png


Jeszcze raz serdeczne dzięki ;)
Kurde... Wszystko udało się odbudować ładnie, pięknie, cacy i... Chyba padł serwer, a dokładnie 4 i 5 zatoka ;( Jest możliwość to naprawić czy serwer, który ma niespełna 3 lata do kosza?

upload_2021-7-20_16-20-57.png
 
Teraz do głowy przyszło mi jedno czy dalej mieć klapki i lecieć w QNAP'a (od ponad 12lat - ostatnia przesiadka 3lata i kaput) czy przejść do konkurencji. Ostatnio montowałem właśnie TS-253D i teraz się zastanawiam czy był to dobry wybór - strach pomyśleć jakby padł.

Co Ty byś mi polecił (procesor x86, przechowywanie danych, backup, chmura, 2 kamery)? Tego TS-653D tylko z rozszerzoną GW? Niestety używka odpada - choć i przy moim gwarancja nie pomoże :-(
 
Właśnie skończyłem oglądać porównanie systemów - Synek mi się nie podoba :p
Biorę się za recenzje i poszukiwania. Na razie tylko dwa modele TS-473A i TS-653D. Nie wiem jak ten Hero czy gra warta świeczki - cena obu bardzo zbliżona tyle, że w jednym dwie zatoczki mniej...

A i dziękuję za uwagę co do GW ;)

PS
Za Q przemawia też to forum i Twoja pomoc :)
 
NIby ten 673A ma lepszy procesor - czyli przyszłościowo lepiej, a i system podwójny. Nie chcę hero bo nie wiem z czym to się jje i jak to już Ty wspomniałem - nauka od nowa (chociaż wydaje się że QNAP raczej systemy ma bliźniacze). Druga sprawa to klasa taka bardziej "enterprise" czyli niezawodna?
 
jak długo żyje - nie widziałem niezawodnego systemu
to że jest enterprise, to dla mnie tylko etykietka nadana przez producenta.

jeśli kupisz nasa z hero i chcesz korzystać z hero , MUSISZ sformatować dyski - a na tym Ci nie zależy , prawda ?
doczytaj sobie czym jest hero qnapa
 
dlaczego mówisz nie pchać się w hero? To nie jest bliźniaczy system? Dalszą rozmowę odnośnie wyboru prowadzę:
TS-653D czy TS-673A? | Strona 3
Bo tu chyba temat można już zamknąć kliknąć jako rozwiązany. I bardzo Ci jeszcze raz dziękuję za wszystko. A właśnie zapomniałe dodać! Serwis QNAP napisali iż uszkodzony został backplane. Czyli chyba koniec zabawy z TS-563. Chyba że masz jakieś info ile kosztowała by naprawa, czy ma to sens i jak z dalszym działaniem bo o uszkodzeniach zatok 4 i 5 czytał sporo i wygląda na jakiś problem konstrukcyjny.
Doczytałem, ale są tam dwa systemy? Kupiłbym z tym hero ale na razie korzystałbym z standardowego - tak ten hero na wyrost. Bardziej chodzi mi o znacząco lepszy procesor no i to m.2 przemawia do mnie bo dyski tanie w RAID1 spiąć i można na tym system tylko postawić (a dyski zostają "czyste").
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. properly last time.
  2. Emby
  3. Storage & Snapshots Volume
  4. [Storage & Snapshots] Failed to check file system of volume
  5. TS-253D kamery
  6. Wystąpił wyjątek usługi. (400
  7. kill switch