Pomoc Qbelt - niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Od wczoraj próbuję połączyć się z Qnap-em za pomocą Qbelt.
Wydaje mi się że wszystko poprawnie wypełniłem po stronie NAS oraz klienta.
Poniżej zdjęcia.
Nie wiem dlaczego cały czas mam okno informacyjne w trakcie łączenia z taką informacją "Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło"


vpn ustawienia.png
 
tak dobrze piszesz, teraz się zorientowałem --> nie miał uprawnień.

Ale nadal coś jest nie tak ...

Łącze się z zewnątrz programem fakturującym z bazą danych --> na OpenVPN wszystko śmiga, (tylko nie wiem dlaczego mam tylko 128bit)
a na QBelt, nie może połączyć się z bazą danych :(
Nie wiem czy połączenie działa ?

Po połączeniu nadal widnieje napis "połącz" a licznik stoi ,
zakładka bieżące połączenie jest przygaszone,
ale poniżej wykres prędkości na żywo sugeruje że jest połączenie ??

QBelt działąnie 1 .png


OpenVPN ustawienia.png
 
Qvpn jest w porządku i działa - ALE zawsze lepiej postawić VPN na urządzeniu brzegowym, jeżeli jest taka opcja. Z reguły więcej mocy i umówmy się - router jest do tego przeznaczony. Ja na moim używam, nie mam w ogóle nawet ćwierć problemu. Żeby nie było - OpenVPN też mam odpalony i chodzi. Ale może kolega @dziadek-NET nie zrobił prozaicznej rzeczy, która odgrywa kluczową rolę w stabilności tunelu VPN a mianowicie MTU zwane również MSS (bez nagłówka IP i TCP). Jak tego nie ogarniesz, to VPN nie będzie stabilny.
 
spróbuj w sieci lokalnej połączyć się QVPN'em i zobacz czy problem nie dotyczy samego systemu Windows
Spróbowałem z innym komputerem połączyć się przez Qbelt. I hmmm na interfejsie programu od strony klienta pisało że połączony w Qnapie również pojawiło się połączenie ale niestety nie mogłem się połączyć z bazą MS SQL

Nie wiem gdzie jest różnica ale na ten moment OpenVPN działa bez problemu z MS SQL.
A może chciałbym zmienić na Qbelt ale nie wiem dlaczego jest ten problem z niewykrywaniem bazy jak by nie widział tego komputera lokalnego / virtualnego ?.

pracujesz zdalnie przez vpn z baza MsSql ?
tak na ten moment przez OpenVPN, przez sieć lokalną (światłowód ta sama miejscowość ten san dostawca światłowodu) nie działa ale przez operatora GSM działa wszystko idealnie hmmm.